woda w profilu nadwozia i kanałach (mazda 626GE 1,8)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez radecki » 2 paź 2010, 22:55

Witajcie. mam kłopot w tym roku autko zaczęło mi dziwnie sie zachowywać .. nie dość że wcina benzynę jak smok (potrafi spalac w cyklu miejskim nawet 15 litrów benzyny – gardzi gazem) to co rano mam szyby wszysstkie zawalone rosą od wewnątrz i zewnątrz, przyczym ta rosa nie schodzi nawet przy pracjącym silniku .. Ponoć chyba zalane są kanały jakieś i w profilu nadwozia zbiera sie gdzies woda .. Jak to teraz mozna usnąc tą wode z nadwozia i to gdy już chłody sie zbierają a ja nie mam dostepu do ogrzewanego garazu z kanałem i ukłądem z sprezonym powietrzem ..... Moze ktoś z białegostoku cóś by mi pomógł :)? i mozę by usunałby ją .. ?
jak to dziwne być posiadaczem awaryjnej piękności...
Sprzedam częsci z rozbiórki silnika 1,8i (listwa wtryskowa z wtryskiwaczami , głowica termostat pompa wody)
Forumowicz
 
Od: 15 lut 2008, 07:28
Posty: 50
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 626 GE 1,8i 16v kat. FP+ LPG 1997 hatchback

Postprzez noxes » 3 paź 2010, 09:33

Mi też parowały szyby od środka, ale tylko w czasie deszczu, okazało się że mam nieszczelny szyber dach i tamtędy leje sie woda do środka. Proponuję posprawdzać czy nie masz wilgoci w samochodzie. Co do tego, że dużo pali to sprawdzałeś błędy? Może to być chodź by nawet sonda.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 21:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez radecki » 3 paź 2010, 12:56

a jak to sprawdzić ?
jak to dziwne być posiadaczem awaryjnej piękności...
Sprzedam częsci z rozbiórki silnika 1,8i (listwa wtryskowa z wtryskiwaczami , głowica termostat pompa wody)
Forumowicz
 
Od: 15 lut 2008, 07:28
Posty: 50
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 626 GE 1,8i 16v kat. FP+ LPG 1997 hatchback

Postprzez kater83 » 3 paź 2010, 14:07

gardzi gazem – może łapie lewe powietrze ??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2010, 14:33
Posty: 48
Auto: MAZDA 626 GLX 1993r 2,0l FS

Postprzez noxes » 3 paź 2010, 15:04

posprawdzaj podszybie wykładzine w środku, u mnie było bardzi łatwo to znaleźć, postała 7 godzin na deszczy później droga do domu i woda się lała do środka teraz jest sucho. Znajdź mój temat w którym się pytałem dlaczego parują mi szyby podczas deszczu, tam było duzo przydatnych informacji.

Której generacji masz gaz?
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 21:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez radecki » 3 paź 2010, 16:11

hm chyba 3 generacja jeszcz z parownikiem lecz nie przez komputer sterowany oddzielny do gazu tylko przez CPU samochodu. Podszybie sptawdzałęm jest suche podobnie jak dywaniki wiem zę w samych profilach nadwozia sie woda gromadzie .. ale jak ja z tych profili usunąc ??????? Bo chce tąkonkretnie sprawę dowiedzieć się ? czyzby koniecxznei byłoby rozebranie auta na czesci i kazdą z nich przepuszczać przez pomieszczenie wypełnione suchym gorącym powuietrzem? i z mocną wentylacjaa do odprowadzenia tej pary ? a mozę istnieją w sprzedaży jakieś srpdki chemiczne co wpuszczone pod ciśnieniem w profil wiaża lub wypierają tą wodę ????????
jak to dziwne być posiadaczem awaryjnej piękności...
Sprzedam częsci z rozbiórki silnika 1,8i (listwa wtryskowa z wtryskiwaczami , głowica termostat pompa wody)
Forumowicz
 
Od: 15 lut 2008, 07:28
Posty: 50
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 626 GE 1,8i 16v kat. FP+ LPG 1997 hatchback

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6