Problem z elektryką – urządzenia włączają się równocześnie.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez rt125maz » 26 gru 2011, 22:29

Mam następujący problem:
W czasie jazdy jednocześnie: włączają się wycieraczki, prawy kierunkowskaz świeci się cały czas a po włączeniu kierunku prawego bardzo szybko mruga, gasną lampy przednie (mijania i drogowe) kontrolka świateł drogowych jest włączona jak i kontrolka kierunkowskazu prawego świeci się cały czas. Odłączenie klemy (–) i włączenie stopu w celu resetu kompa nie pomaga. Jakieś pomysły co do przyczyny?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2010, 21:52
Posty: 48
Skąd: Kościerzyna
Auto: mazda 626 GE 1.8 95r.

Postprzez noxes » 26 gru 2011, 22:47

rt125maz napisał(a): Jakieś pomysły co do przyczyny?

Tak. Najprawdopodobniej brakuje masy gdzieś, albo masz zwarcie w przełaczniku zespolonym.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez rt125maz » 26 gru 2011, 22:55

Pierwszy raz ten przypadek pojawił się tydzień temu, po dwóch dniach i kombinowaniu problem zniknął dzisiaj ponownie się pojawił znowu kombinowałem i obecnie działa. Teraz nie wiem kiedy znowu problem się pojawi. Aż strach pomyśleć że w nocy przy setce znowu zgasną lampy przednie.
Za co jest odpowiedzialny przełącznik zespolony i jak podpisany (zapewne mieści się w komorze silnika).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2010, 21:52
Posty: 48
Skąd: Kościerzyna
Auto: mazda 626 GE 1.8 95r.

Postprzez noxes » 26 gru 2011, 23:19

Przelacznik zespolony to jest ta manetka przy kierownicy, Są tam wlączniki odświateł postojowych, mijania, drogowych, kierunkowskazów, wycieraczek i spryskiwacza.
Ja bym stawiał na niego.
Sprzedam części;
Mazda xedos 6 v6
Mazda 626 1.8-2.0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 gru 2009, 22:23
Posty: 3282 (5/5)
Skąd: Garwolin
Auto: AUDI A4 B6 1.8T

Postprzez rt125maz » 30 gru 2011, 18:30

Może ma ktoś doświadczenie z przełącznikiem zespolonym jak go rozkręcić, zdjąłem obudowę i nie wiem jak się do niego dalej zabrać.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2010, 21:52
Posty: 48
Skąd: Kościerzyna
Auto: mazda 626 GE 1.8 95r.

Postprzez MARSELUSS82 » 2 sty 2012, 16:12

Witam jak masz to ustrojstwo na wierzchu zobacz czy nie ma widocznych uszkodzeń typu luźne i nad szarpnięte kable, odpal silnik włącz światełka i po ruszaj kabelkami. W t4 kiedys próbowałem ale tam były stopione gniazda blaszek styków noi wymiana. Tu sprawa jeszcze gorsza z racji wył. Świateł. Jak mieszkasz gdzieś nie daleko moge podbic i dla sprawdzenia machniemy z mojego
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2011, 22:50
Posty: 110
Skąd: DOLNOŚLĄSKIE
Auto: MX-6 FS+LPG
Lancer CS0 sportwagon

Postprzez rt125maz » 10 sty 2012, 00:18

Dokładna analiza:
Po przełączeniu świateł pozycyjnych jeszcze nic się nie dzieje, dopiero po włączeniu świateł mijania prawy kierunkowskaz świeci się światłem ciągłym (nie mruga), jednocześnie wycieraczki cały czas pracują i oczywiście światła mijania i drogowe nie świecą się.
Sprawdziłem przełącznik zespolony brak jakichkolwiek uszkodzeń nawet zapobiegawczo rozlutowałem sterowanie wycieraczkami nic nie zmieniło. Następnie zacząłem sprawdzanie przekaźników wszystko wyglądało ok. i sprawdzałem kable od masy (w/g rady noxes) rozkręcanie i czyszczenie nie pomogło.
W końcu znalazłem luźny kabel masowy (mały cieniutki kabelek z prawej strony pod reflektorem być może wychodzi od przekaźnika który jest w tym miejscy jeszcze to sprawdzę) po przyłożeniu do gwintu śruby światła mijania to się zapalają to gasną (czasem nawet iskrzyło się między gwintem i kabelkiem), dokładne dokręcenie tegoż kabelka załatwiło sprawę. Obecnie jest ok.
Po przygodzie z sarenką wbiegła mi prosto pod maskę madzi (niszcząc lampy przednie chłodnicę i zderzak rozpołowiony), nie jestem pewien czy w pośpiesznym złożeniu ten nieszczęsny kabelek podłączyłem czy cały czas był luźny.
Obecnie mam inny problem nie działa podświetlenie deski z zegarami i brzęczek nie działa po zatrzymaniu silnika i otworzeniu drzwi z włączonymi światłami. Być może to tylko bezpiecznik jeszcze tego nie sprawdziłem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 cze 2010, 21:52
Posty: 48
Skąd: Kościerzyna
Auto: mazda 626 GE 1.8 95r.

Postprzez dirtracer » 10 sty 2012, 09:45

Uff a już myślałem że jakiś demon tam siedzi i trzeba po ks. Natanka dzwonić hahaha

btw. ja nie miałem styku na kablach od stacyjki to też nie miałem podświetlenia zegarów brzęczka i jeszcze świateł pozycyjnych
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 cze 2011, 19:48
Posty: 326
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 GJ 2014
2.0 165KM

Postprzez pajak900 » 9 lip 2014, 17:11

Ja miałem podobny problem, a mianowicie po włączeniu kieunku lewego lub prawego szybko ale delikatnie migały mi wszystkie a do tego włączały się wycieraczki, po przeczytaniu tego wątku zaczołem przyglądać się przewodom masowym i u mnie wypieła się wsówka z kablami masowymi pomiędzy skrzynką z przekaźnikami a lewą lampą.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 11 paź 2011, 23:59
Posty: 25
Auto: Mazda 6 2.3 L3 2004 USA

Postprzez MichałB » 26 lut 2016, 01:00

hej mam podobny problem
u mnie palą się prawe kierunki(lekko) jak wrzucę prawy kierunek to miga bardzo szybko, a jeszcze ikonka od halogenów i prawa wskazówka na desce(tez lekko)
tez zauważyłem ze prawa żarówka świateł drogowych świeci
jest taki motyw nawet, ze jak wrzucę prawy kierunek to światło postojowe miga jak kierunek <glupek2>
problem spotkał mnie z samego rana jak wsiadłem do auta, nic wcześniej nie było dłubane.
dzieje się tak tylko na światłach mijania
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2010, 11:26
Posty: 327 (2/3)
Skąd: Siedlce
Auto: Mazda xedos 6 V6 2,5L KL LPG 1999

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6