wyciek, plama na wahaczu

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez przemek_w » 18 maja 2010, 07:35

Witam
Wczoraj zauważyłem plamę pod autem. Po przejechaniu kilku km i zaparkowaniu plama znowu była. Po nocy w garażu nic już nie kapało ale wahacz (lewe koło) był jeszcze mokry i kropla wisiała. Wcześniej nic takiego nie miało miejsca, a jestem pewny bo wczoraj robiłem przegląd rejestracyjny i facet by się zapewne do tego przyczepił. Codziennie parkuję w garażu i plam nie ma.
Czy jest możliwość żeby coś takiego się pojawiło po przeglądzie? Auto solidnie szarpali, wyginali. Usterek nie stwierdzono. Jest to tłuste, ale nie tak jak olej na bagnecie. Oleju nie ubywa. Troszkę mniej wody w chłodnicy ale po ok 15 tysiącach od wymiany 100 gram to chyba nie zbyt duży ubytek. Płyn hamulcowy i wspomagania też w normie. Proszę o jakieś sugestie.
Obrazek
pozdrawiam
Przemek
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2009, 11:03
Posty: 38
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda 6 MZR-CD 136KM 2003

Postprzez Enduro » 18 maja 2010, 17:33

kolego!
a płyn hamulcowy ubywa?
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez przemek_w » 19 maja 2010, 07:53

Hej
Zaznaczyłem sobie stan płynu i od wczoraj nic nie ubyło. Co ciekawe dzisiaj wahacz jest suchy. Wczoraj solidnie padało więc się wypłukał, a przez noc w garażu plama się nie pojawiła ani na wahaczu ani na podłodze. Wg mnie coś musiało pociec podczas szarpania autem na przeglądzie – tylko skąd? W poniedziałek wymieniam olej więc będzie okazja popatrzeć dokładniej.
pozdrawiam
Przemek
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2009, 11:03
Posty: 38
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda 6 MZR-CD 136KM 2003

Postprzez Enduro » 19 maja 2010, 19:01

ano, w aucie masz
olej w silniku,
w skrzyni biegów,
płyn w chłodnicy,
płyn w systemie hamulcowym i servo(wsopmagania),
wode do spryskiwania szyb,
i płyn w systemie klimatyzacji...
gdzieś musi ubywać, absolutnie!
może powąchaj ten wyciek..?!
E.
Ostatnio edytowano 19 maja 2010, 22:07 przez Enduro, łącznie edytowano 1 raz
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez adamb » 19 maja 2010, 21:34

A nie cieknie ci ze wspomagania?
;P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2010, 22:55
Posty: 590
Skąd: uk
Auto: Biale

Postprzez 1leszek1 » 1 lip 2010, 23:16

Witam.
Tak się skada że wczoraj zauważyem podobny objaw w mojej mazdzie.
dziś byłem w warsztaccie i mechanik zdążyl jeszcze wyczyć resztki plamy.
Diagnoza bya prosta :)
Wyciek jest planowany ponieważ jest to miejsce z którego wyciekają skropliny z klimatyzacji :)
W kazdym razie nie jest to usterka.
Wygląda na to że mięliśmy tę samą usterkę, ponieważ miejsce wycieku jest to samo.Pozdrawiam
1leszek1
 

Postprzez krabdul » 2 lip 2010, 13:30

1leszek1 napisał(a):Witam.
Tak się skada że wczoraj zauważyem podobny objaw w mojej mazdzie.
dziś byłem w warsztaccie i mechanik zdążyl jeszcze wyczyć resztki plamy.
Diagnoza bya prosta :)
Wyciek jest planowany ponieważ jest to miejsce z którego wyciekają skropliny z klimatyzacji :)
W kazdym razie nie jest to usterka.
Wygląda na to że mięliśmy tę samą usterkę, ponieważ miejsce wycieku jest to samo.Pozdrawiam


Ale kolega pisał, że jest to tłuste a z klimy to może kapać co najwyżej woda.

A ja mam inne przypuszczenia. Oprócz tego co napisał Enduro...

Enduro napisał(a):ano, w aucie masz
olej w silniku,
w skrzyni biegów,
płyn w chłodnicy,
płyn w systemie hamulcowym i servo(wsopmagania),
wode do spryskiwania szyb,
i płyn w systemie klimatyzacji...
gdzieś musi ubywać, absolutnie!
może powąchaj ten wyciek..?!
E.


...w aucie mamy jeszcze gdzie indziej olej.
Jakież było moje zdziwienie jak ostatnio wyciskając tuleję wahacza na prasie strzelił z niej olej. Zawsze myślałem, ze to jest sama guma a tu proszę. Także jeśli byłeś na szarpaku ostatnio, to mogli Ci dobić agonalną już tuleję i wyciekł z niej olej. Na tej fotce jest czysta ale z drugiej strony się przyjrzyj lepiej. Miejsce i jednorazowość wycieku doskonale tu pasują :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez Enduro » 2 lip 2010, 15:07

krabdul napisał(a):.....
Ale kolega pisał, że jest to tłuste a z klimy to może kapać co najwyżej woda...

w systemie klimatyzacji poza nosnikiem w postaci gazu,
jest tez olej, ktory przy nieszczelnosci kapie.
no ale wtedy klimatyzacja nie dziala jak trzeba lub wcale, w zaleznosci od tego ile jest gazu w ukladzie,
no ale oczywiscie inne zrodla jak i lozyska silnika tez nalezy sprawdzic, absolutnie.
kazdy kto ma doswiadczenie z naprawami lub usterkami auta powinnien na podstawie zapachu tego wycieku stwierdzic co to jest, no i skad pochodzi..
P.S.
jesli nie da rady, to "duza podpaska ze skrzydelkami" pomoze-> na jakis czas wprawdzie... ;)

pozdr.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez krabdul » 2 lip 2010, 18:22

Z tym czynnikiem to wiadomo, ale kolega pisał o planowanym wycieku skroplin.
Co do podpasek to też są ponoć dobre do kalosza na zimne dni :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez civic99 » 2 lip 2010, 18:39

:krabdul"
...w aucie mamy jeszcze gdzie indziej olej.
Jakież było moje zdziwienie jak ostatnio wyciskając tuleję wahacza na prasie strzelił z niej olej.
ja troszkę na inny temat,

to znaczy że ewentualne skrzypienie zawieszenia może być spowodowane przez te tuleje,,,,,że wyciekł z niej olej, bo ja mam takie problemy , akcje strzykawka+igła też przeprowadzałem i lipa trzeszczy dalej, nawet przy wolnej jeździe po drodze, pomaga tylko karcher z hydro woskiem przechodzi na kilka godzin...
Początkujący
 
Od: 1 maja 2010, 14:34
Posty: 23
Skąd: warszawa
Auto: Mazda 6, 136 kucy, kombi

Postprzez Enduro » 2 lip 2010, 23:21

krabdul napisał(a):Co do podpasek to też są ponoć dobre do kalosza na zimne dni :)

na zime?
pzdr
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez krabdul » 3 lip 2010, 11:21

To jest patent kumpla jak chodzi późną jesienią na rybki. Jak się łazi (spinning) z wędką 2-3 godziny po podmokłym terenie to noga zamarza a podpaska jest jak ryż czy też klima – osusza powietrze i przez to nie ma tak szybkiej wymiany ciepła z organizmem ;) Ja np na rower jak jest poniżej -10 wrzucam do buta wkładki – też trochę pomaga :)

Ale żeby nie było OT
civic99 – oczywiście, że może to być przyczyną ale z trzaskami, piskami i stukami jest zawsze masakra. 100 różnych powodów i często słyszysz w innym miejscu niż faktycznie jest jakaś usterka.
Ja wymieniałem tą tuleję bo mi coś stukało i kierownica przy jeździe na wprost była lekko w lewo a przy dodawaniu gazu ciągnęło ją w prawo a przy hamowaniu znowu odbijała w lewo – zbieżność robiłem. Na trzepaczce nic nie wyszło więc przekopałem forum i były podpowiedzi, że to może być wina tych gum. Drogie nie są więc zaryzykowałem. Po wymianie okazało się, że stuka dalej ale ciutkę mniej ciągnie kierę przy gazie a przy hamowaniu już nie odbija no i jakimś cudem kierownica przy jeździe na wprost już jest prosto :) A jak się potem okazało stuki były od odklejonej osłonki śrub przy wahaczu – taka gumowa i wygląda jak odbojnik ale tak na prawdę to nie ma się od czego odbijać. Widać ją od strony koła nawet jak auto stoi na ziemi.
Ok, lecę na grilla. Miłego weekendu i idźcie jutro głosować ;P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Postprzez rymko » 3 lip 2010, 13:42

Wydaje mi się , że to klima, bo skropliny z klimy leją się dokładnie na wahacz no i potem skrzypi.
Ja po prostu założyłem dodatkową rurkę na króciec z klimy i jest sucho na wahaczu . Nie jest sprawą możliwą , by tłusty płyn nie zostawiał śladów na podłodze, a odparować bez śladu może tylko woda.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2009, 14:23
Posty: 482 (2/6)
Auto: Mazda 6I 2.3 2007 A-spec/AT

Postprzez Enduro » 3 lip 2010, 15:22

krabdul napisał(a):......... i idźcie jutro głosować ;P
.

uwazaj!
oddając głos, możesz już go nieodzyskać

pozdr.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez przemek102 » 21 lip 2010, 14:45

Bierzecie pod uwagę olej ze skrzyni biegów. Dzisiaj oglądałem spód swego auta i zauważyłem ten mokry wahacz. Na moje oko dosyć mocno byłą mokra "niebieska puszka" przy skrzyni biegów (jest pomiędzy skrzynią a przegubem). Dokładnie nie wiem jak to nazwać. Możliwe, że wycieka z tego miejsca?
Obrazek
Początkujący
 
Od: 15 maja 2010, 16:50
Posty: 28
Skąd: Siemiatycze
Auto: MAZDA 6 2.0D (136KM)

Postprzez Sebaaaaaaa7 » 22 lip 2010, 09:58

Mi to wygląda na wyciek z przewodu wspomagania układu kierowniczego, miałeś go wymienianego? fabryczny jest wadliwy, skręć koła maksymalnie w lewo a potem w prawo i zaobserwuj co się dzieje. Może kręciłeś kierownicą dużo na parkingu i wtedy wyciek masz większy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2006, 10:26
Posty: 94
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: Mazda 6 2.0 136KM 03r. Mazda 323f 1.8 96r.

Postprzez przemek102 » 22 lip 2010, 19:07

Przy wycieku płynu od wspomagania, zmniejszałby się poziom w zbiorniczku. Nie ubywa nic.
Obrazek
Początkujący
 
Od: 15 maja 2010, 16:50
Posty: 28
Skąd: Siemiatycze
Auto: MAZDA 6 2.0D (136KM)

Postprzez przemek_w » 23 lip 2010, 12:42

Mi ta plama pojawiła się po przeglądzie technicznym. Po kilku dniach nie było śladu. Ale od tamtej pory mam stuki w zawieszeniu. Pojechałem ponownie na przegląd. Jeździli – stuki stwierdzili, po auto zaglądali, szarpali na wszelkie sposoby ale nie wiedzą co stuka. A stuka nadal na każdej nierówności. krabdul napisał o oleju w tulejach – może pójdę tym tropem i podpowiem jakiemuś mechanikowi.

Jeśli chodzi o skropliny z klimy to mam je regularnie na podłodze w garażu ale bardziej z prawej strony (bliżej środka) a nie przy lewym wahaczu na którym była plama.
pozdrawiam
Przemek
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2009, 11:03
Posty: 38
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda 6 MZR-CD 136KM 2003

Postprzez adamb » 23 lip 2010, 13:44

A jak z gory, z komory silnika, to wyglada moze lepiej widac bedzie gdzie cieknie i co.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 kwi 2010, 22:55
Posty: 590
Skąd: uk
Auto: Biale

Postprzez krabdul » 23 lip 2010, 14:01

przemek_w a sprawdzałeś tą osłonkę śruby o której pisałem? Wygląda jak odbój ale nim nie jest. Można to wymacać i i chyba zobaczyć jak auto stoi a jak jest na podnośniku to masz to na tacy. Mi się lekko odkleiła i to było powodem tych stuków
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2010, 12:07
Posty: 996 (9/62)
Skąd: Kraków
Auto: CX-30 G150 AT AWD
Black Hikari '20

Mazda 3 BM '15
Mazda 6 GG '02
Seat Cordoba SX '96
VW Jetta '87

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6