Mazda 626 GF HB – głośny basowy pomruk silnika na tylnej kanapie

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez alk80 » 14 sty 2014, 16:57

Jaksa by szrotu nie zamontował,
pytanie: czy jak podniesiesz siedzisko kanapy, lub złożysz oparcia to buczenie jest głośniejsze ?
Avensis VersoObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2008, 12:20
Posty: 2622 (4/35)
Skąd: Radzionków
Auto: *626 GW 2.0 TurboRF 98r.
* Toyota Avensis Verso 2.0 PB+LPG automat Exlusive 04r.
* było C8 2.2 PB+LPG Exlusive 03r
* było Meriva B 1.4 PB+LPG (fabryczny) 120KM 16r.
* było Astra 4 sedan 1.4 PB+LPG (fabryczny) 140KM 16r.

Postprzez ZdzichuZ » 15 sty 2014, 14:06

Gslaw – dziś wymieniłem poduszkę prawą. I teraz tak – na zimnym drżało mi całe nadwozie, ale najbardziej maska. Na ciepłym w zakresie 1500 – 2300 obr/min drżały mi plastiki w środku, zwłaszcza podszybie i przy lewym słupku a dodatkowo na tylnej kanapie było słychać buczenie, które z przodu też było słyszalne. Teraz – o wiele lepiej – odpalony na zimnym – nic nie drży, nie buczy, słychać jedynie silnik. Podczas jazdy tak samo – dźwięk silnika i szum powietrza.
Po zmianie mogę powiedzieć 3 rzeczy:
1. Nie zdawałem sobie sprawy, że to co brałem za normalny dźwięk pracy silnika – bo miałem tak samo w poprzedniej 626 to po prostu nienormalne buczenie / dudnienie. Teraz słychać po prostu silnik i jest to dość ładny dźwięk.
2. Teraz bardziej denerwuje szum powietrza, bo bardziej go słychać <lol>
3. Dodatkowo auto nie szarpie podczas zmiany z 2 na 1.

Chyba się na wiosnę zdecyduję na wymianę pozostałych poduszek – są niby w dobrym stanie, ale znajomy twierdzi, że jak wymieniać to najlepiej wszystkie.
ZdzichuZ
 

Postprzez Zibi85 » 15 sty 2014, 23:24

Jaką kupowałeś poduszkę i gdzie? Prawdę mówiąc u mnie nic nie drży, w jakimkolwiek zakresie obrotów (poza tym poniżej wolnych). Ale mam bardzo wrażliwy słuch i stąd cały temat, bo buczenie z tyłu jest.

Miałbym prośbę – czy po tej zmianie mógłbyś jeszcze sprawdzić co z buczeniem na tylnej kanapie przy oparciu, czy jest czy jednak nie ma i głośność jest w 100% identyczna jak na przednich fotelach. Wystarczy nawet na postoju, tylko żeby ktoś inny kilka razy przegazował auto.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 wrz 2011, 00:45
Posty: 181 (1/2)
Skąd: Tarnów okolice
Auto: Sprzedam opony: viewtopic.php?f=5&t=190412

Mazda 626 GF 1999r,
Exclusive
2.0 FS 136KM + LPG.

Postprzez gslaw » 17 sty 2014, 17:23

JyrkiJuhani napisał(a):Gslaw – dziś wymieniłem poduszkę prawą. I teraz tak – na zimnym drżało mi całe nadwozie, ale najbardziej maska. Na ciepłym w zakresie 1500 – 2300 obr/min drżały mi plastiki w środku, zwłaszcza podszybie i przy lewym słupku a dodatkowo na tylnej kanapie było słychać buczenie, które z przodu też było słyszalne. Teraz – o wiele lepiej – odpalony na zimnym – nic nie drży, nie buczy, słychać jedynie silnik. Podczas jazdy tak samo – dźwięk silnika i szum powietrza.
Po zmianie mogę powiedzieć 3 rzeczy:
1. Nie zdawałem sobie sprawy, że to co brałem za normalny dźwięk pracy silnika – bo miałem tak samo w poprzedniej 626 to po prostu nienormalne buczenie / dudnienie. Teraz słychać po prostu silnik i jest to dość ładny dźwięk.
2. Teraz bardziej denerwuje szum powietrza, bo bardziej go słychać <lol>
3. Dodatkowo auto nie szarpie podczas zmiany z 2 na 1.

Chyba się na wiosnę zdecyduję na wymianę pozostałych poduszek – są niby w dobrym stanie, ale znajomy twierdzi, że jak wymieniać to najlepiej wszystkie.


JyrkiJuhani jesteś wielki, o taką odpowiedź mi chodziło <jupi> . Napisz jeszcze proszę gdzie wymieniałaś ( w ASO?) i ile kosztowała Cię ta przyjemność.
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2011, 01:04
Posty: 115
Skąd: Ciechanów
Auto: 626 gf 2001 2.0 136km

Postprzez Zibi85 » 19 sty 2014, 16:34

Wydaje mi się, że ten temat ma trochę wspólnego z tym:
viewtopic.php?f=427&t=124023&start=20

Nazwa tego tematu jest myląca, bo po doświadczeniach użytkowników 626 GF dyskusja zeszła z wydechu na inne możliwe przyczyny buczenia.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 wrz 2011, 00:45
Posty: 181 (1/2)
Skąd: Tarnów okolice
Auto: Sprzedam opony: viewtopic.php?f=5&t=190412

Mazda 626 GF 1999r,
Exclusive
2.0 FS 136KM + LPG.

Postprzez gslaw » 19 sty 2014, 21:47

Tak, tutaj opisywalem moja walke z buczeniem spowodowanym wkladem tedgum.
nie mniej jednak buczenie nadal jest szczegolnie nasila sie teraz przy mrozach. Niedawno wyminialem rozrzad i byc może źle mam silnik na poduszce znowu ustawiony. Oczywiscie nie mam takiej tragedii jak na tedgum, ale daleko madzi do komfortu w corolli. Jezeli jest jeszcze jakas szansa na wyeliminowanie buczenia jestem skłonny wydac kase i miec spokoj, tylko musze miec pewnosc ze to jest możliwe :)

Dopisano 19 sty 2014, 20:48:

Tak, tutaj opisywalem moja walke z buczeniem spowodowanym wkladem tedgum.
nie mniej jednak buczenie nadal jest szczegolnie nasila sie teraz przy mrozach. Niedawno wyminialem rozrzad i byc może źle mam silnik na poduszce znowu ustawiony. Oczywiscie nie mam takiej tragedii jak na tedgum, ale daleko madzi do komfortu w corolli. Jezeli jest jeszcze jakas szansa na wyeliminowanie buczenia jestem skłonny wydac kase i miec spokoj, tylko musze miec pewnosc ze to jest możliwe :)
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2011, 01:04
Posty: 115
Skąd: Ciechanów
Auto: 626 gf 2001 2.0 136km

Postprzez 89matthew89 » 13 mar 2014, 08:32

Miał ktoś może styczność z wkładami poduszek silnika takich marek :
-AKUSAN
-YAMATO
Czy tak samo zachowują się jak ted-gum (czyli są za twarde) ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lip 2009, 19:15
Posty: 202
Skąd: Ostrowiec Św.
Auto: 626 GF 97' 2.0 16V
LPG->BRC<–

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6