Świeci się kontrolka ładowania i mruga świec żarowych.

Postprzez ARTURO74 » 22 cze 2008, 19:15

Podczas jazdy zapalila mi sie na sekunde kontrolka ładowania i po chwili zaczela mrugac kontrolka swiecy zarowej,po zgaszeniu i odpaleniu nadal kontrolka swiec mrugala.Zresetowałem blad i juz kontrolka swiec zarowych nie mruga, ale po przekreceniu stacyjki nie pali sie kontrolka ładowani,czy ktos z forumowiczow miał podobna sytuacje i od czego zaczac sprawdzac ta awarie.

Zminiłem nazwę tematu na regulaminową. Proszę o stosowanie sie następnym razem do właściwego nazewnictwa watków. Pozdrawiam! chudy :)
A ja myślę – rzekł ostro rycerz z Garbowa – że całe zło tego świata bierze się
z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających
predyspozycji."
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 kwi 2007, 22:51
Posty: 28
Skąd: Biala Podlaska
Auto: MAZDA 626 TD 2001r KOMBI

Postprzez MarekW » 22 cze 2008, 20:02

A przed zresetowaniem błędu odczytałeś go? spisałeś kod błędu. To by ułatwiło co się dzieje.

A tak to sprawdź prąd ładowania na akumulatorze (włącz światła i powinno być trochę powyżej 14V). Jak jest niżej to masz alternator do regeneracji.
Sprawdź czy pasek klinowy napędzający alternator jest cały i go napędza.

Dodatkowo sprawdź czy nie kapie ropa z pompy na alternator. Bo czasami się tak dzieje i wypalają się szczotki i inne elemetny alternatora.

M.
Forumowicz
 
Od: 4 wrz 2006, 09:13
Posty: 340
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323F BJ DITD (2002)

Postprzez ARTURO74 » 22 cze 2008, 20:49

pompa nie kapie ,a alternator jak by nie ładowal nie odpalilbym samochodu i swieciła by sie kontrolka ładowania.A kontrolka ładowanie nia pali sie wcale ani po przekreceniu stacyjki ani po uruchomieniu silnika
A ja myślę – rzekł ostro rycerz z Garbowa – że całe zło tego świata bierze się
z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających
predyspozycji."
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 kwi 2007, 22:51
Posty: 28
Skąd: Biala Podlaska
Auto: MAZDA 626 TD 2001r KOMBI

Postprzez MarekW » 23 cze 2008, 09:52

Ja bym stawial na alternator. To ze sie kontrolka nie pali to moze byc spowodowane ze padl regulator , ja bym sprawdzi lnapiecie ladowania .. w DITD jest duzy akumulator wiec moze jeszcze nie odczuwasz brak ladowania

M.
Forumowicz
 
Od: 4 wrz 2006, 09:13
Posty: 340
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 323F BJ DITD (2002)

Postprzez Pawnik » 23 cze 2008, 21:03

Miałem kiedyś podobny problem. Odpowiedź ( trafna ! ) z forum "Elektrody" kolegi elfi8:
"jakiś czas temu miałem identyczny przypadek! Mazda 626 2,0D alternator Mitsubishi. Ładowanie było do 18V, kontrolka ładowania nie świeciła wcale. Przyczyną był ugnity przewód od kontrolki (jakieś 20cm od alternatora) Po zlutowaniu kabla wszystko wróciło do normy. Jeśli masz taki sam alternator to dochodzą do niego 2 cienkie kable. Do wyjścia R(S) dochodzi napięcie po kluczyku, a do wyjścia L jest podłączona kontrolka. Włącz zapłon, połącz kabelek z wyjścia L z masą i zobacz czy zapali się kontrolka ładowania. Jeśli nie, sprawdź okablowanie. Jednego jestem pewien: ten alternator przeładowuje nie "widząc" kontrolki ładowania!"
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2007, 21:45
Posty: 580 (0/1)
Auto: Mazda 6 Kombi MZR-CD 136 PS

Postprzez ARTURO74 » 25 cze 2008, 22:16

Ok sprawdze jutro te kabelki ,a jak nic nie zdziałam to musze poszukac dobrego elektryka . Zastanawia mnie jeszcze dlaczego kontolka swiecy pokazala bład?
A ja myślę – rzekł ostro rycerz z Garbowa – że całe zło tego świata bierze się
z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających
predyspozycji."
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 kwi 2007, 22:51
Posty: 28
Skąd: Biala Podlaska
Auto: MAZDA 626 TD 2001r KOMBI

Postprzez ARTURO74 » 26 cze 2008, 22:11

Pawnik litra i ges za podpowiedz Tobie wisze, problem rozwiazany wszystko tak jak napisałes wielkie dzieki
A ja myślę – rzekł ostro rycerz z Garbowa – że całe zło tego świata bierze się
z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających
predyspozycji."
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 kwi 2007, 22:51
Posty: 28
Skąd: Biala Podlaska
Auto: MAZDA 626 TD 2001r KOMBI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6