Chwilowy brak zapłonu 626 GF – kostka stacyjki

Postprzez Mako » 15 lis 2012, 20:36

Odgrzeje po raz kolejny kotleta. Mam troche inny pomysl na problem ze stacyjka ale napisze o nim jak wypali u mnie, narazie potrzebuje ktory kabel od czego jest w kostce najlepiej kolorami kabli jako ze kiepski ze mnie elektryk i nie za bardzo umiem czytac schematy elektryczne.
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Piotrek_wroc » 16 lis 2012, 20:21

dziś przeszedłem dokładnie ten sam problem.... nie mogłem odpalić auta... zapłonu brak, jedynie zapłonu – rozrusznik szedł na krótko, ale po przekręceniu kluczyka – cisza...

najpierw zająłem się za kostkę stacyjki – sprawa b.prosta... odkręcamy 3 śrubki od obudowy kolumny kierownicy... po lewej na jedną śrubkę odkręcamy kostkę – warto zaopatrzyć się w mały śrubokręt krzyżakowy...
po wyjęciu kostki – najlepiej na stole powoli rozmontować kostkę – 3 zatrzaski, 2 po jednej i jeden po drugiej stronie; trzeba uważać na sprężynki, w środku są dwie płytki, na mojej na gnieździe od rozruchu był wypalony dołek... i w tym momencie przyszedł punktak (duzy gwóźdź też może być) wybiłem od spodu wypalone miejsce tak, by u góry powierzchnia się wyrównała – kilka delikatnych uderzeń młotka i gotowe... potem wszystko dobrze złożyć i nasmarować, skręcamy całość i odpalamy....

u mnie doszedł problem z kostką która jest pomiędzy rozrusznikiem a stacyjka – obok filtra paliwa... złączka zaśniedziała i nie stykała (co okazało się głównym problemem) ale za to stacyjka już teraz idealnie działa...

niestety nie zrobiłem zdjęć, ale jak pisałem – sprawa jest prosta i można zaoszczędzić stówkę za nową stacyjkę...

pozdrawiam

ps. może to pomoże..
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 sie 2006, 22:06
Posty: 91
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 626 GF 2.0l + lpg

Postprzez maxim_wawa » 17 lis 2012, 13:53

nie zagladalem w manual ale zastanawiam sie czy ktoras z tych wtyczek ma pin odpowiedzialny za zainicjowanie pompy paliwa ??
NAPRAWA / POGOTOWIE KOMPUTEROWE

PRANIE TAPICERKI SAMOCHODOWEJ I DYWANÓW, TRZEPANIE MECHANICZNE I USUWANIE SIERŚCI

KOMPLEKSOWE PROJEKTOWANE ARCHITEKTONICZNE I ARANŻACJA WNĘTRZ
http://WWW.AKDECOR.PL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2008, 15:28
Posty: 753 (0/1)
Skąd: Piaseczno
Auto: '03 VW Passat B5FL Vario 1.9 TDI 130KM Tiptronic Highline

Postprzez Mako » 23 lis 2012, 20:10

Problem polaczen rozwiazany, materialy zakupione, w poniedzialek zaczynam walczyc. Podczas pracy postaram sie zrobic jakies zdjecia do pozniejszej fotorelacji o ile moj pomysl wypali.

wyslano z Nokia 3210
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez elyseo » 1 mar 2015, 16:47

Witam. U mnie po rozebraniu obudowy kolumny kierowniczej i prób odpalenia samochodu zobaczyłem przeskakującą iskrę. Przy głębszej analizie gniazda kostki stacyjki zauważyłem że jeden (dolny) zatrzask jest wyrobiony i kostka jest luźna. Po dociśnięciu kostki auto pali bez problemu. Pozdrawiam
elyseo
 

Postprzez myday » 26 sty 2016, 21:30

Na wstępie dzień dobry, to mój pierwszy wpis, madzię mam od ok. tygodnia. I już mam przejścia z moją stacyjką. Pojawił się taki problem, że madzia raz odpalała, raz nie – ciężko było to od czegokolwiek uzależnić. Wymieniłam kostkę stacyjki (kupiłam zamiennik za ok. 100 zł). Po wymianie kostki problem z odpalaniem zniknął.
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 21:21
Posty: 52 (1/4)
Auto: Mazda 626 1.8 GF 1999

Postprzez Purek » 12 gru 2017, 23:12

U mnie był ten sam problem z odpalaniem ale zniknął po wymianie kostki.
Początkujący
 
Od: 26 lis 2007, 12:25
Posty: 17
Skąd: Wieliczka
Auto: 626 GW '99 FP 90
626 GF'98 FS 115

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6