Centralny zamek 626 GF – lokalizacja sterownika, pytania, problemy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Mik3sz » 9 lip 2008, 05:55

Witam po przerwie

Uprzedzam – przeryłem większość tematów o centralnych zamkach i w tym dziale i w elektronice zanim popełniłem tego posta jednak nie znalazłem odpowiedzi na dręczący mnie problem.

Mazda 626 99r – absolutna cisza przy przekrecaniu kluczyka – tzw. zero reakcji i teraz od czego zacząć

– Czy w drzwiach kierowcy jest mikrostyk zintegrowany w zamku i trzeba by go wymienić czy jest tam siłownik ?

– Gdzie szukać sterownika/centralki po lewej za bezpiecznikami czy po prawej w nogach kierowcy?

– Czy jest jeszcze gdzies może przekaźnik do sterownika – może sam przekaźnik wymienić ...

– inne pomysły mile widziane
PS: Po otwarciu drzwi oświetlenie kabiny się zapala – więc jakiś sygnał do lampki idzie
Mik3sz
 

Postprzez Iktorn92 » 9 lip 2008, 08:49

Hmm najprawdopodobniej nad nogami kierowcy masz immo taka malutka skrzyneczka musisz sciaganac plastik znad nog zeby sie tam dostac. Od centralnego zamka to musisz wyjac schowek pasażera i z prawej strony w glebi bedzie tez taka skrzyneczka. Przynajmniej ja tak mam :D
Fotografia Ślubna www.igordyjach.com
Forumowicz
 
Od: 25 gru 2007, 16:05
Posty: 185
Skąd: Jelenia Góra
Auto: 626 GW RF2A 99'
M6 GG RF7J 07'
M2 DE 1,5 MZR 10'
M3 BL 2.0 Disi 12'

Postprzez Deltom » 9 lip 2008, 15:30

Immo masz w kolumnie kierownicy, pod plastikiem i powinien być firmy Lucas
Sterownik centralnego u mnie jest nad lewą nogą kierowcy, czarna skrzynka z 8 pinowym złączem.
Pozdrawiam Tomasz
-------------------------------------------------------------------
Moja Madzia

-------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2007, 06:15
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Auto: 626 2.0l '00r

Postprzez Mik3sz » 18 lip 2008, 09:03

wczoraj znalazlem sterownik (jezeli Keyless unit to sterownik centralnego), pilotów niestety nie mam, ale do rzeczy. Sterownik jest na prawym slupku, po wyjeciu schowka po prawej we wnece, czarna skrzyneczka. napiecia dochodza, a central milczy, podmiana sterownika z innej mazdy – tez cisza ...

wpadlem na pomysl ze moze trzeba zaprogramowac ten central na nowo – moze gdzies sie rozprogramowal i nie przetwarza sygnalow z silownikow ? czy nie majac pilotow zabieg programowania ma sens ? czy jego procedura to 3 razu on/off stacyjka + 3 razy zamknieciem w drzwiach kierowcy ? na otwartych drzwiach ?
Mik3sz
 

Postprzez waldii » 18 lip 2008, 22:13

Mik3sz napisał(a):czy jego procedura to 3 razu on/off stacyjka + 3 razy zamknieciem w drzwiach kierowcy ? na otwartych drzwiach ?

to z pewnoscia,bo to standard.A sprawdzales czy mikrostyk w zamku dziala??Moze jest zalany?On nie dziala na zasadzie rozwarty i zwarty tylko jakis opor i jakis opór.Nie pamietam dokladnie jakie to byly wartosci ale z pewnoscia woda w nim moze napsocic w systemie.Podlacz rezystor regulowany w miejsce gdzie jest mikrostyk i powoli zmieniajac wartosc powinien zaskoczyc.A w prawych drzwiach masz zamek??Dziala jak tam przekrecasz kluczykiem??
waldii
 

Postprzez Bodek » 19 lip 2008, 08:54

Pisałeś że napięcia dochodzą. Ale na których przewodach ??
Na cieńkich tych od impulsu czy na roboczych – tych grubszych. Nie pisałeś czy sprawdziłeś wszystkie bezpieczniki, więc doradzam to na początku !!

Pozdrawiam !!!!
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2005, 00:09
Posty: 418
Skąd: Jasło/Katowice
Auto: 626 GE 2.0 CRONOS M/T 1994 LPG

Postprzez Camel12 » 24 lip 2008, 11:25

Witam!!

Również mam problem z centralką. Od pewnego czasu przy zamykaniu drzwi zamek zatrzaskuje sie tylko raz i nie rygluje drzwi po raz drugi. Dodadm ze jest to mazda 626 GF rok 98. Nie wiem czy we wszystkich mazda z tego roku jest cos takiego ale u mnie oprocz normalnego zamykania jeszcze dodatkowo ryglowalo drzwi po raz drugi (po sek. dwoch od zamkniecia) co mialo zapobiegac mozliwosci otwarcia drzwi od srodka w przypadku wybicia szyby. po zaryglowaniu niedalo sie odciagnac guzika zeby otworzyć drzwi, byl bezwladny. W tej chwili drzwi sie tylko zamykaja, centralka normlanie dziala, alarm tez, ale dodatkowe zabezpieczenie w postaci rygla przestalo dzialac. Moze ktoś mial kiedys podobny problem, wie jaka jest tego przyczyna i zna ewentualne rozwiązanie problemu??

Pozdrawiam!!
asd
Początkujący
 
Od: 28 lis 2006, 19:42
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Auto: MAZDA 626 GF 98r 1.8benz.

Postprzez surlik1 » 7 lut 2009, 22:39

Posiadam Mazdę 626 GF 2,0 2001r. sprowadzony ze Szwajcarii. Od początku gdy kupiłem ten super samochód mam problem z centralnym zamkiem. Nie mogę otwierać samochodu z pilota, muszę to robić z kluczyka ale zamykam już z pilota. Jaka jest tego przyczyna?
W serwisie Mazdy powiedzieli mi, że to przekaźnik ale sam nie wiem.. Pomóżcie!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 19:56
Posty: 72
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BN 2017r. 2.0l
Mazda 626 2000r. 2.0l

Postprzez elmo_biker » 7 lut 2009, 23:47

ja tak mialem w GE tylko ze nie moglem zamykac:P przy b. niskich temperaturach (-20) po prostu nie chcial zamykac, to samo mialem jak klape niedostatecznie mocno zamknalem. zobacz styczniki od drzwi, moze ktorys wariuje albo cos. ja podregulowalem rygiel od klapy, temperatur juz nie ma takich niskich i problemu nie ma wszystko super chodzi
Obrazek
Początkujący
 
Od: 11 lis 2008, 11:23
Posty: 17
Skąd: Łódź
Auto: 626 GE FP '94

Postprzez Soluks » 7 lut 2009, 23:53

jeżeli central Ci działa z kluczyka otwieranie i zamykanie to wina leży w centralce pilota albo połączeniu miedzy oryginalną samochodu a to od pilota – sprawdź czy wychodzą impulsy otwierania i zamykania z centralki, wtedy będziesz wiedział na czym stoisz...
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=yormhej1TKs
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2007, 20:30
Posty: 402 (0/1)
Skąd: NNM/Bydgoszcz/Gdynia
Auto: Xedos 6 2.0 V6 CA KF

Postprzez surlik1 » 8 lut 2009, 10:30

Ok
Jak tylko sprawdzę to dam odpowiedź. A mógłbym prosić jeszcze o pomoc, gdzie owa centralka się znajduję gdyż jestem lewy w tych prawach i jak to sprawdzić te impulsy. Będę wdzięczny za pomoc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2008, 19:56
Posty: 72
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 3 BN 2017r. 2.0l
Mazda 626 2000r. 2.0l

Postprzez Soluks » 8 lut 2009, 10:37

pod schowkiem za prawą osłoną słupka bedzisz widział że dwa nieoryginalne kable są wlutowane do kabli od takiej kostki która przy zamykaniu i otwieraniu centralnego wdaje odgłosy (pyka) było to już gdzieś opisane
Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=yormhej1TKs
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2007, 20:30
Posty: 402 (0/1)
Skąd: NNM/Bydgoszcz/Gdynia
Auto: Xedos 6 2.0 V6 CA KF

Postprzez lucks » 25 gru 2009, 14:35

witam

poszukuję sterownika centralnego zamka (chcę podłączyć sterowanie z pilota)
zgodnie z opisami z forum powinien się znajdować z lewej strony za bezpiecznikami lub z prawej za schowkiem.Nie znalazłem niczego co po wypięciu wiązki unieruchomiło by centralny zamek. Gdzie powinienem go jeszcze poszukać.
Mazda 626 GW '98r 1.8 benzyna.
Początkujący
 
Od: 23 mar 2007, 08:41
Posty: 16
Skąd: Poznań

Postprzez gazparts » 25 gru 2009, 14:39

Nad sprzęgłem tam jest taki zielony duży przekaźnik, tam się wpinałem z tego co pamiętam.
bananmin
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 24 gru 2006, 10:49
Posty: 989 (1/9)
Skąd: BUSKO KIELCE gdzieś pomiędzy
Auto: było BA, GF, GW LW fs i L3 MURANO i VOLVO v50T, S-Max 2,5Ljest ESCAPE 2l TURBO i Warrior 1700

Postprzez lucks » 25 gru 2009, 17:53

no jest coś takiego... w sumie taki niebieskawy. Wyciągnąłem wiązkę ale centralny nadal działa. Po zamknięciu drzwi kierowcy nadal zamykają się wszystkie pozostałe. Nie ten przekaźnik?
Początkujący
 
Od: 23 mar 2007, 08:41
Posty: 16
Skąd: Poznań

Postprzez gazparts » 25 gru 2009, 20:16

lucks ja mam zielony jasny , wielkości mniej więcej dwóch zwykłych przekaźników jak wypiąłem wtyczkę centralny nie działał
bananmin
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 24 gru 2006, 10:49
Posty: 989 (1/9)
Skąd: BUSKO KIELCE gdzieś pomiędzy
Auto: było BA, GF, GW LW fs i L3 MURANO i VOLVO v50T, S-Max 2,5Ljest ESCAPE 2l TURBO i Warrior 1700

Postprzez lucks » 2 sty 2010, 00:17

to co podejrzewałem okazło się sterownikiem wycieraczek :),
szukam dalej,
trzeba coś zdemontować żeby się do niego dostać? nad sprzęgłem nie widzę juz nic co by mogło być sterownikiem centralnego.
może jakieś zdjęcie?
Początkujący
 
Od: 23 mar 2007, 08:41
Posty: 16
Skąd: Poznań

Postprzez lucks » 6 sty 2010, 20:49

u mnie nie ma nic takiego w okolicach sprzęgła. Są jakieś inne możliwości w tym modelu?
Początkujący
 
Od: 23 mar 2007, 08:41
Posty: 16
Skąd: Poznań

Postprzez Inte » 6 sty 2010, 21:24

tak, ten sterownik jest przy nogach pasażera. jest o tym gdzieś na forum, jak znajdę to wrzucę linka. jesli ktoś odnajdzie to szybciej niech też linka podrzuci bo właśnie miałem zamiar zainteresować się tym tematem ;)
EDIT:
ok masz wszystko tutaj ;)
http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.ph ... alny+zamek
temat dotyczy xedosa ale koledzy z 626 piszą, że u nich jest tak samo
Obrazek
Bo tu kończy się rozsądek a zaczyna się Mazda ;)
IRC
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 cze 2007, 16:30
Posty: 470
Skąd: Reda/HH
Auto: była 323BG| jest 626 GE 97 1,8

Postprzez trabisp » 11 mar 2010, 17:56

Panowie bardzo prosze o jakas rade
dzis rano wsiadam do autka otwieram zapalam dziala wszystko jak nalezy zaczynam jechac a tu centralny zamek nagle zaczal szalec to zamyka sie to otwiera i tak w kolko nie wiem co to moze byc pomozcie
trabisp
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6