Uszkodzona klima pusty układ.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez badziun » 22 wrz 2007, 17:01

witam! a ja mam mazde xedos 1,6 16v 1998r.mam przycisk A/C ale po wcisnieciu sie nie zapala.czy ktos moze mi pomóc?pozdro
Początkujący
 
Od: 8 cze 2007, 14:06
Posty: 10
Skąd: toruń
Auto: mazda xedos 1.6 16v lpg koltec

Postprzez lucas_ka » 22 wrz 2007, 19:10

badziun napisał(a):mam przycisk A/C

To najpierw sprawdź czy ten przycisk nie jest jedynym elementem kliy w twoim aucie :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 lis 2006, 00:38
Posty: 233
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 2,0 citd

Postprzez piotrek2 » 11 gru 2007, 08:57

odświerze temat mam pytanko czy po włączeniu klimy od razu powinno dmuchać zimne powietrze czy dopiero po jakimś czasie jeśli tak to po jakim z góry dzięki za odpowiedz :)
Życie jes piękne
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 18:20
Posty: 51
Skąd: ostrowiec
Auto: mazda 626 2,2 12V GD 88r.

Postprzez Yasiu22 » 11 gru 2007, 09:59

badziun napisał(a):witam! a ja mam mazde xedos 1,6 16v 1998r.mam przycisk A/C ale po wcisnieciu sie nie zapala.czy ktos moze mi pomóc?pozdro

Musisz mieć jeszcze nawiew ustawiony przynajmniej na 1, jeśli masz wyłączony nawiew to klima Ci sie nie włączy.

piotrek2 napisał(a):odświerze temat mam pytanko czy po włączeniu klimy od razu powinno dmuchać zimne powietrze czy dopiero po jakimś czasie jeśli tak to po jakim z góry dzięki za odpowiedz :)

Wszystko zależy od temperatury na zewnątrz i od nagrzania auta (chodzi o przewody wentylacyjne w których jest nagrzane powietrze). Normalnie powinna mrozić od razu a w extremalnych warunkach po kilku sekundach (zależy jak ustawimy prędkość nawiewu).
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 20:28
Posty: 66 (0/1)
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: Mazda Xedos6 1.6 16V CA 1994r.

Postprzez piotrek2 » 11 gru 2007, 15:00

A jeśli gość mówi, że zaczyna chłodzić po 1min a wszystko się załącza od razu to może to być wina za małego ciśnienia w układzie(chociaż twierdzi, że nabita) czy może jeszcze coś być zepsute. Pytam bo chce kupić autko z klimą, a jeszcze nigdy nie miałem <jupi> i o ile koszt nabicia nie jest straszny to szkoda by było jakby coś innego bylo do wymiany za wszelkie informacje wielkie dzięki. ps jest to zwykła klima :)
Życie jes piękne
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 18:20
Posty: 51
Skąd: ostrowiec
Auto: mazda 626 2,2 12V GD 88r.

Postprzez Krzysiek1980 » 31 maja 2008, 13:07

Ja tez nabijałem klimę 2 lata temu a teraz słabo chłodzi. W serwisie powiedzieli ze powinno sie uruchamiac klimę przynajmniej raz w tygodziu (nawet zimą) na ok 20 min w przeciwnym przypadku czynnik ucieka bo brak uszczelnienia który powoduje olej w czynniku
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2007, 21:29
Posty: 341 (0/9)
Skąd: Ozorków
Auto: Mazda 6 (GG) 2.0 benzyna/147KM, 2005r po lifcie, hatchback

Postprzez krzysiekpz » 5 cze 2008, 21:29

Wlasnie wrocilem z serwisu i stwierdzili po napelnieniu na maksa klimy , ze mma przeciek i stwierdzili ze trzeba wymienic czesci na nowe. Tyle ze powiedzieli mi ze to jest spryskiwacz klimatyzacji , potem ze trzeba wymienic chlodnice klimatyzacji i wycenili sama czesc na 750zl. MOje pytanie jest takie czy naprawde nie da sie takiej nieszczelnosci naprawic jakos czyms zakleic lub w jakis inny sposob zahamowac wyciek? I czy naprawde te czesci tyle kosztuja? prosze o odpowiedz jestem laikiem jesli chodzi o klime.
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2007, 09:53
Posty: 34
Skąd: Poznań/Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 626 GF 2.0 116 KM 2000r.

Postprzez xANDy » 6 cze 2008, 21:51

krzysiekpz napisał(a):spryskiwacz klimatyzacji

nie ma takiej części. Może być osuszacz, ale ten kosztuje najwyżej ze 200zł, chyba, że skraplacz (ta "przednia" chłodnica klimatyzacji), jest jeszcze parownik – "chłodniczka" w module klimy w kabinie (ta, która się robi zimna), no i są jeszcze rurki, sprężarka i czujniki. I to tyle części klimy.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez Bodek » 7 cze 2008, 09:17

A ja zaczynam się kurcze zastanawiać nad tą klilmą. Do tej pory jeździłem bez klimy. teraz jak juz jest to: Od czterech dni ledwo mówię, nic nie mogę przełknąć, stawy bolą, gardło nawala tak jak bym dwie noce wrzeszczał z całych sił. To normalny odruch człowieka na takie czynniki zewnętrzne, Wam też się tak zdarzało?? może to poprostu jakaś choroba mnie zebrała, ale taki dziwny zbieg okoliczności, że akurat po naprawie klimy i jeżdzenia z nią przez chwilkę !! :)

Pozdrawiam !!!!
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2005, 01:09
Posty: 418
Skąd: Jasło/Katowice
Auto: 626 GE 2.0 CRONOS M/T 1994 LPG

Postprzez Jaksa » 7 cze 2008, 19:51

Bodek napisał(a):Do tej pory jeździłem bez klimy
No tak , klimatyzacji trzeba umiec uzywac bo faktycznie mozna miec problemy z górnymi drogami oddechowymi ..... przerabiałem to kiedyś :)
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Krzysiek1980 » 8 cze 2008, 16:36

krzysiekpz napisał(a):Wlasnie wrocilem z serwisu i stwierdzili po napelnieniu na maksa klimy , ze mma przeciek i stwierdzili ze trzeba wymienic czesci na nowe. Tyle ze powiedzieli mi ze to jest spryskiwacz klimatyzacji , potem ze trzeba wymienic chlodnice klimatyzacji i wycenili sama czesc na 750zl. MOje pytanie jest takie czy naprawde nie da sie takiej nieszczelnosci naprawic jakos czyms zakleic lub w jakis inny sposob zahamowac wyciek? I czy naprawde te czesci tyle kosztuja? prosze o odpowiedz jestem laikiem jesli chodzi o klime.



Ja wymieniłem chłodnice + nabicie klimy ze spr szczelności ok. 850 zł
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2007, 21:29
Posty: 341 (0/9)
Skąd: Ozorków
Auto: Mazda 6 (GG) 2.0 benzyna/147KM, 2005r po lifcie, hatchback

Postprzez krzysiekpz » 10 sty 2009, 21:20

Witam ponownie, juz kiedys pisalem na tym forum odnosnie uszkodzonej klimy, Wymienilem skraplacz klimatyzacji 1 lipca 2008r. plus full nabicie i sprawdzenei szczelnosci. Wyszlo ze wszedzie jest juz ok i klima faktycznie pieknie smigala, ale.... No wlasnie jest zima i wiem ze cos jakis czas nalezy wlaczyc klime by sie choc przesmarowala pochodzila co jakis czas. I wczoraj ni stad zauwazylem ze nie wlacza sie sprezarka klimatyzacji. Zdenerwowalo mnie to, gdyz nabili mi cala klime 800g i uzywalem klimy jedynie jak bylo goraco i nie powiem jakies jedynie 2-3 miesiace. Dodam ze czesto jezdzilemw dlugie trasy i wlaczalem klime na 1-2 godzinki potem wylaczalem i tak srednio 3-4 razy w tygodniu. Moje pytanie jest czy naprawde moze sie zdarzyc ze zuzylem caly nabity srodek i dlatego mi sie nie zalacza klima? moj znajomy mowi ze klimy juz 3 lata nie nabijal i mu nadal dziala a mi po 6 miesiacach sie znowu nie zalacza. a czym moze byc problem co sprawdzic?
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2007, 09:53
Posty: 34
Skąd: Poznań/Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 626 GF 2.0 116 KM 2000r.

Postprzez medenes » 10 sty 2009, 22:01

krzysiekpz napisał(a):moj znajomy mowi ze klimy juz 3 lata nie nabijal i mu nadal dziala a mi po 6 miesiacach sie znowu nie zalacza. a czym moze byc problem co sprawdzic?


A jaka była temperatura na zewnątrz? U mnie, przy klimie automatycznej, klima nie włączy się gdy na zewnątrz jest poniżej -2 stopni.
Pozdrawiam serdecznie
medeneś
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2005, 21:42
Posty: 31
Skąd: Swarzędz
Auto: 626 GF FS '97 LPG SGI

Postprzez krzysiekpz » 11 sty 2009, 12:15

medenes napisał(a):
A jaka była temperatura na zewnątrz? U mnie, przy klimie automatycznej, klima nie włączy się gdy na zewnątrz jest poniżej -2 stopni.


komputer wskazywal mi ze temp na dworze była ok -1. Wstawiłem specjalnie auto do garażu gdzie temp ok 10 stopni była i sprubowałem jeszcze raz włączyć klimę i nadal się sprężarka nie zalacza. nie wiem co moge sprawdzic jeszcze. mam nadzieje ze to nie awaria kolejna tym razem sprezarki.
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2007, 09:53
Posty: 34
Skąd: Poznań/Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 626 GF 2.0 116 KM 2000r.

Postprzez medenes » 11 sty 2009, 19:23

krzysiekpz napisał(a):komputer wskazywal mi ze temp na dworze była ok -1. Wstawiłem specjalnie auto do garażu gdzie temp ok 10 stopni była i sprubowałem jeszcze raz włączyć klimę i nadal się sprężarka nie zalacza. nie wiem co moge sprawdzic jeszcze. mam nadzieje ze to nie awaria kolejna tym razem sprezarki.


Uszkodzenie niekoniecznie musi wystąpić w sprężarce czy innym aktywnym elemencie instalacji.
Ja miałem 2 razy naprawianą klimatyzację. Raz były to uszczelniacze a za drugim razem skorodowała aluminiowa rurka. Ma ona stalową opaskę, która mocuje ją do karoserii. Na styku tych dwóch metali rurka się utleniła i rozszczelniła. Widzę, że ponownie pojawia się korozja w tym samym miejscu i z tego samego powodu. Pewnie niedługo znów będzie będzie potrzeba odwiedzenia serwisu klimatyzacji.
Poza tym może też przegnić skraplacz – ten co jest zaraz za chłodnicą.
Pozdrawiam serdecznie
medeneś
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2005, 21:42
Posty: 31
Skąd: Swarzędz
Auto: 626 GF FS '97 LPG SGI

Postprzez krzysiekpz » 11 sty 2009, 20:42

byc moze cos sie rozszczelnilo, zwlaszcza ze auto caly czas stoi pod chmurka a mrozy ostatnio byly ok -14. NIc widze ze musze podjechac do serwisu i niech sprawdza. a mozesz powiedziec przyblizony koszt naprawy takiego uszczelnienia? ile ci wyszlo z robocizna i czesciami?
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2007, 09:53
Posty: 34
Skąd: Poznań/Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 626 GF 2.0 116 KM 2000r.

Postprzez medenes » 11 sty 2009, 20:49

krzysiekpz napisał(a):a mozesz powiedziec przyblizony koszt naprawy takiego uszczelnienia? ile ci wyszlo z robocizna i czesciami?

Niestety nie pamiętam ile dokładnie za to zapłaciłem. Było robione przy okazji i gdzieś 2 lata temu. Wstawili kawałek nowej rurki, przelutowali i koniec.
Pozdrawiam serdecznie
medeneś
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 sie 2005, 21:42
Posty: 31
Skąd: Swarzędz
Auto: 626 GF FS '97 LPG SGI

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6