Fotorelacja – Demontaż tapicerki drzwi – wymiana ogranicznika

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Zbyniek6 » 4 lip 2017, 17:07

Potrzebne narzędzia:
– śrubokręt płaski mały luyb średni
– śrubokręt krzyżakowy średni oraz duży
– klucz płasko-oczkowy 10
– młotek mały (lub coś innego do wybicia sworznia)

1. Zdejmujemy trójkącik przy lusterku pociągając go do siebie. Wychodzi dość łatwo, trzyma się na dwóch spinkach.

Obrazek

Obrazek

2. Płaskim śrubokrętem podważamy panel sterowania szyb jak na rysunku. Wyciągamy go i wypinamy dwie kostki. Ukaże się nam śruba którą należy odkręcić (duży krzyżak)

Obrazek'

Obrazek

3. Zdejmujemy widoczna zaślepkę i wykręcamy śrubkę (duży krzyżak)

Obrazek

Obrazek

4. Odkręcamy śrubkę przy klamce (średni krzyżak). Następnie klamkę odciągamy i zdejmujemy osłonkę.

Obrazek

5. Następnie odkręcamy plastikowe spinki, jedna od strony zamka, trzy od strony zawiasu.

Obrazek

Obrazek

6. Następnie możemy przejść do zdjęcia boczka, pociągając go do siebie w odpowiednich miejscach. Trzyma się on na czterech spinkach jak na rysunku. Gdy wypniemy ze spinek to wystarczy go podnieść do góry (jest zahaczony o rant blachy przy szybie) i gotowe.

Obrazek

Obrazek

7. Aby zdemontować ogranicznik należy odkręcić cztery śrubki mocujące głośnik oraz wypiąć wtyczkę.


8. Kluczem 10 odkręcamy dwie nakrętki mocujące ogranicznik do drzwi, młotkiem wybijamy sworzeń od dołu do góry. ogranicznik wyciągamy przez otwór głośnika. Polecam trzymać sworznia lekko od góry ponieważ w końcowej fazie wybijania wyskoczył mi w górę na kilka metrów! UWAGA !! NALEŻY TRZYMAĆ DRZWI ABY SIĘ ZBYT MOCNO NIE OTWORZYŁY BO JE USZKODZIMY!!



Tak wyglądał mój "stary" ogranicznik. Wytarł się plastik przez co metal darł o metal wydając niemiłe dźwięki.

Obrazek
Ostatnio edytowano 16 lis 2018, 10:41 przez Zbyniek6, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 25 lip 2016, 11:31
Posty: 17
Auto: Mazda 626 GF 1998r, 2.0 115KM (FS)

Postprzez barti88 » 8 kwi 2018, 14:27

Coś się stało ze zdjęciami, jest jakaś szansa żeby wstawić je jeszcze raz ?:)
Początkujący
 
Od: 26 sty 2014, 18:37
Posty: 11
Auto: Mazda 626 GF, 2000 r., 2.0 115KM

Postprzez Zbyniek6 » 9 kwi 2018, 22:11

Kij wie co się stało... zamieszczałem je na zmniejszacz.pl. Pewnie zostały usunięte. Sam się wkurzyłem, bo jeszcze były z 2-3 miesiące temu. Poszukam ich na kompie, ale chyba ich nie mam :(
Początkujący
 
Od: 25 lip 2016, 11:31
Posty: 17
Auto: Mazda 626 GF 1998r, 2.0 115KM (FS)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6