Demontaż pokręteł nawiewów

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Crazy_Joe » 23 mar 2011, 23:51

Witam,

Jak w temacie, używałem szukadła ale nie mogę znaleść jakiejs instrukcj jak zdmeontować pokrętła do nawiewów w Mazdzie, sterowanie nawiewami ręczne.

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 18:53
Posty: 39
Skąd: N. B.
Auto: Mazda 626 '99 STV
1,8 – biedne 90KM

Postprzez Mako » 24 mar 2011, 17:34

Wsadz za pokretlo maly srubokret i nie robiac na okolo rys podwazaj a druga reka ciagnij, powinno wyjsc.
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez Krzychu_W » 24 mar 2011, 18:56

Ja próbowałem tak wyciągnąć te pokrętła, ale bez efektów. Wszystko trzeszczało, naprężone było do granic wytrzymałości... aż skapitulowałem. Nie wyciągnąłem tych nieszczęsnych pokręteł.

Na szczęście dostęp do podświetlenia panelu jest od tyłu <czarodziej>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2010, 15:10
Posty: 36
Skąd: Legionowo k/Warszawy
Auto: Mazda 626 GF '99 Comfort

Postprzez Crazy_Joe » 24 mar 2011, 18:59

Krzychu_W napisał(a):Ja próbowałem tak wyciągnąć te pokrętła, ale bez efektów. Wszystko trzeszczało, naprężone było do granic wytrzymałości... aż skapitulowałem. Nie wyciągnąłem tych nieszczęsnych pokręteł.

Na szczęście dostęp do podświetlenia panelu jest od tyłu <czarodziej>



No wlasnie a jak zdjąć cały panel tych pokręteł... Zdjąłem ramke i wykreciłem dwie srubki po bokach i boje się to na siłe i na chama ciągnąć skoro samo nie chce wyjść...

Jakies pomysły, rady, wskazówki?
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 18:53
Posty: 39
Skąd: N. B.
Auto: Mazda 626 '99 STV
1,8 – biedne 90KM

Postprzez cacek626 » 24 mar 2011, 22:46

Ja to wyciągałem, ale dokładnie już nie pamiętam jak co krok po kroku robiłem. W każdym bądź razie zdjąłem czarne obramowanie w okół całego panelu, wyjąłem radio, wyjąłem schowek – zrobiło się więcej miejsca. Jak wyjmiesz popielniczkę to dostrzeżesz, że w środku jest mała śrubka, która trzyma te pokrętła. Ja po odkręceniu wszystkich możliwych śrubek trzymających ten panel wypychałem go od tyłu przez włożenie ręki w otwór po radio. Mnustwo kombinacji jest z tym ustrojstwem, więcej nie chce tam zaglądać ;) A właśnie... i tak jak mówi Mako, w końcu wsadziłem śrubokręt pod pokrętła i jakoś je wyjąłem, ale przy jednym powyginała mi się sprężyna i wyleciała jakaś kulka odpowiedzialna za skokową regulację pokrętłem i teraz regulację temperatury mam płynną ;) Całość operacji wymiany żaróweczki podświetlania zajęła mi jakieś 3 godziny ;)
Początkujący
 
Od: 13 paź 2008, 23:26
Posty: 27
Auto: Mazda 626 2.0 DITD 99' 170kkm

Postprzez VeryCoolMan » 25 mar 2011, 00:00

Crazy_Joe napisał(a):Witam,Jak w temacie, używałem szukadła ale nie mogę znaleść jakiejs instrukcj jak zdmeontować pokrętła do nawiewów w Mazdzie, sterowanie nawiewami ręczne.

Jeśli chodzi Ci o wymianę żarówek odłączasz kable od włącznika ogrzewana tylnej szyby i włącznika klimy wysuwasz je do przodu a żaróweczki masz pod nimi
Obrazek
Obrazek
マツダ永遠に
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 14:10
Posty: 640 (1/0)
Skąd: Południowy wschód
Auto: Xedos 9 TA 2,5v6

Postprzez Crazy_Joe » 25 mar 2011, 20:31

VeryCoolMan napisał(a):
Crazy_Joe napisał(a):Witam,Jak w temacie, używałem szukadła ale nie mogę znaleść jakiejs instrukcj jak zdmeontować pokrętła do nawiewów w Mazdzie, sterowanie nawiewami ręczne.

Jeśli chodzi Ci o wymianę żarówek odłączasz kable od włącznika ogrzewana tylnej szyby i włącznika klimy wysuwasz je do przodu a żaróweczki masz pod nimi




....dokładnie chodzi mi o wyjęcie całego systemu.... cały panel z pokrętłami aby go 'zeskanować' :)

Nosze sie z kupnem zegarów idiglo a chciałbym też mieć w tym stylu pokrętła od nawiewów i Moman napisał iż wykona coś takiego dla mnie jak wyjmę i zeskanuje, bo nie ma wzoru ... no więc myślalem ze to jakas prostsza sprawa a tylko nie bardzo umiem sobie poradzić. Jak widze wcale nie taka prosta :) wiec pewnie podaruje sobie. :)

No chba ze gdzies na necie jest jakis dostępny taki shemat i nie musze wyjmować tylko skopiować link i przesłać... :)
Forumowicz
 
Od: 16 mar 2011, 18:53
Posty: 39
Skąd: N. B.
Auto: Mazda 626 '99 STV
1,8 – biedne 90KM

Postprzez Mako » 25 mar 2011, 21:12

Zeby wyjac caly panel musisz przede wszystkim odlaczyc ciegna od nagrzewnicy, wyboru nawiewow i z tego co mi sie wydaje tez od obiegu otwartego/zamknietego jak tez kostke znajdujaca sie w glebi po prawej stronie panelu. Jezeli to zrobiles wyciagnij dwie zaslepki znajdujace sie po bokach panelu, pod nimi sa otwory w ktore wprowadzasz prety (4 szt.) i ciagniesz caly panel do siebie. I w ten sposob panel masz na wierzchu.
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez radoo » 21 sty 2014, 00:03

Ale to w końcu są się wymienić te żarówki podświetlenia pokręteł kierunku i siły nawiewu bez wyjmowania panelu, czy nie? Odpinanie cięgien to z doświadczenia wiem że ryzykowna sprawa zawsze jest :) a żarówka w pokrętle mi jak nie świeciła, tak dalej nie świeci :(

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalk
Mazda 626 GF 98r. 2.0 115KM
Spalanie średnie (ostatnie 20tyś Km – miasto 85% – trasa 15% – 11,47 L LPG)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2009, 01:06
Posty: 64
Skąd: Toruń
Auto: 626 GF, 99r. 2.0 115KM PB/LPG

Postprzez alk80 » 21 sty 2014, 00:11

radoo napisał(a):ryzykowna sprawa
to jest wymienić te żarówki bez wyjmowania tego panela,
możesz spróbować odkleić naklejki od el. szyby i ac, pod nimi są owe żarówki, ale musisz mieć do tego dobre urządzenie do wyciągania żarówek a i tak musisz przytrzymać gniazda żarówek żeby nie wpadły do środka
odpięcie tych cięgien jest szybsze i prostsze niż myślisz, odpinałem już ze 4 razy i nic złego się nie stało
Avensis VersoObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lut 2008, 12:20
Posty: 2622 (4/35)
Skąd: Radzionków
Auto: *626 GW 2.0 TurboRF 98r.
* Toyota Avensis Verso 2.0 PB+LPG automat Exlusive 04r.
* było C8 2.2 PB+LPG Exlusive 03r
* było Meriva B 1.4 PB+LPG (fabryczny) 120KM 16r.
* było Astra 4 sedan 1.4 PB+LPG (fabryczny) 140KM 16r.

Postprzez radoo » 21 sty 2014, 00:13

Kiedyś w innym aucie próbowałem to odpinać i coś ułamałem i teraz mam stracha :) no nic.. Ryzyk fizyk :)

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalk
Mazda 626 GF 98r. 2.0 115KM
Spalanie średnie (ostatnie 20tyś Km – miasto 85% – trasa 15% – 11,47 L LPG)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2009, 01:06
Posty: 64
Skąd: Toruń
Auto: 626 GF, 99r. 2.0 115KM PB/LPG

Postprzez maxim_wawa » 21 sty 2014, 13:04

spokojnie da sie wymienić żarówki podświetlenia bez rozbierania panelu, tylko trzeba sie zaopatrzyć w kogoś z cienkimi paluchami
NAPRAWA / POGOTOWIE KOMPUTEROWE

PRANIE TAPICERKI SAMOCHODOWEJ I DYWANÓW, TRZEPANIE MECHANICZNE I USUWANIE SIERŚCI

KOMPLEKSOWE PROJEKTOWANE ARCHITEKTONICZNE I ARANŻACJA WNĘTRZ
http://WWW.AKDECOR.PL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2008, 15:28
Posty: 753 (0/1)
Skąd: Piaseczno
Auto: '03 VW Passat B5FL Vario 1.9 TDI 130KM Tiptronic Highline

Postprzez radoo » 21 sty 2014, 13:35

maxim_wawa napisał(a):spokojnie da sie wymienić żarówki podświetlenia bez rozbierania panelu, tylko trzeba sie zaopatrzyć w kogoś z cienkimi paluchami


A jak dokładnie?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalk
Mazda 626 GF 98r. 2.0 115KM
Spalanie średnie (ostatnie 20tyś Km – miasto 85% – trasa 15% – 11,47 L LPG)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 kwi 2009, 01:06
Posty: 64
Skąd: Toruń
Auto: 626 GF, 99r. 2.0 115KM PB/LPG

Postprzez VeryCoolMan » 22 sty 2014, 14:52

radoo napisał(a):A jak dokładnie?


Demontujesz to co masz nad panelem aby mieć dostęp do niego od góry po czym z panelu wyjmujesz włączniki klimatyzacji i ogrzewania szyby "wychodzą do przodu podważasz z tyłu zatrzaski są góra i dół" i pod nimi masz oprawki z żarówkami miejsca mało kabelki krótkie ale dla chcącego nic trudnego.

PS. Odpinanie linek w naszym modelu wcale nie musi być destrukcyjne dla zaczepów itd. wiem bo sam to robiłem! tak że gdybyś się uparł to i cały panel możesz wyciągnąć ale nie ma potrzeby do wymiany żarówek ja wyciągałem w celu wymiany pokrętła bo się rozleciało.. no nic powodzenia
Obrazek
Obrazek
マツダ永遠に
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lip 2006, 14:10
Posty: 640 (1/0)
Skąd: Południowy wschód
Auto: Xedos 9 TA 2,5v6

Postprzez pkowal1987 » 20 lut 2014, 17:40

A może ktoś podpowie jakie dokładnie żarówki są w tym panelu nawiewów i ile ich jest bo przepaliły mi się i właśnie mam się zamiar zabierać za wymianę tego tylko nie wiem jakie żarówki muszę kupić (będę to robił w sobotę po południu więc sklepy będą już zamknięte i wypadało by wcześniej zrobić zakupy) :P chodzi mi oczywiście o manualną klimę z 3 pokrętłami :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 lut 2014, 17:03
Posty: 7
Skąd: Konin
Auto: Mazda 626, GF
1,8 (90KM)

Postprzez grzech_z » 21 lut 2014, 09:08

pkowal1987 napisał(a):A może ktoś podpowie jakie dokładnie żarówki są w tym panelu nawiewów i ile ich jest bo przepaliły mi się i właśnie mam się zamiar zabierać za wymianę tego tylko nie wiem jakie żarówki muszę kupić (będę to robił w sobotę po południu więc sklepy będą już zamknięte i wypadało by wcześniej zrobić zakupy) :P chodzi mi oczywiście o manualną klimę z 3 pokrętłami :)


A sobie będziesz głowę zawracał żarówkami:) Wstaw jakieś silniejsze diody i zapomnisz do końca mazdy o żarówkach. Piszę mocniejsze bo sam wstawiłem zwykłe i troszkę słabe są.
szerokości
grzech
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2011, 11:08
Posty: 903 (2/28)
Skąd: Kanie
Auto: 626; 99r; 2.0; 136KM

Postprzez Piotr19k2 » 21 lut 2014, 09:40

co do pokręteł jest ciężki temat wymontowałem ale stratą był pękniety suwak temp ciepło/zimno.Musisz odpiąć wtyczki z tyłu nawiewu i wysunąc go z szufladki chodz do połowy . Wtedy bedziesz widział biały trybik od pokrętła musisz go przesunąć śrubokrętem do przodu by wyszedł . Tylko uważaj że być nie uszkodził sprężynki i nie zgubił malutkiego śruta bo potem trzeba kombinować . Powiem że ten trybik od poktetła to delikatne bo z plastiku jest . Ja urwałem potem kleiłem .
MAZDA BOGIEM, PALIWO SPOSOBEM, JAZDA NAŁOGIEM -------------- Zycie wyborem , szybki zakret , długa prosta , wypadek ukradkiem , duszek do nieba przypadkiem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 gru 2010, 09:42
Posty: 150 (0/1)

Postprzez pkowal1987 » 21 lut 2014, 16:51

dzięki za informacje, wiem jak to rozebrać i wydaje mi się że raczej nie powinno być problemu tylko nadal nie wiem jakie tam są żarówki :P chyba że faktycznie zrobię to na diodach tylko bym musiał kupić coś konkretnego żeby dwa razy nie rozbierać jeśli się okaże że założyłem za słabe :P

Edit siegu:
w razie gdyby ktoś nie wiedział to żarówki do podświetlenia pokręteł nawiewów to 1,2W i wchodzą tam dwie sztuki :) bo gdzieś na forum było napisane że tam są żarówki w5w i takie kupiłem ale po rozkręceniu wszystkiego trochę się zdziwiłem bo były o wiele mniejsze i musiałem znowu pedałować do sklepu :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 lut 2014, 17:03
Posty: 7
Skąd: Konin
Auto: Mazda 626, GF
1,8 (90KM)

PostTen post został usunięty przez siegu 24 lut 2014, 11:27.
Powód: Post pod postem.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6