626 GF '99 reflektory a ruch prawo i lewostronny

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Dominator » 24 maja 2011, 13:43

chudya napisał(a):Ok, więc inaczej. Bo nie przyglądałem się szkłom :) Czy szkła sprzed liftu i po nim są takie same? Na zdjęciach widać ciemną ramkę, czy jest ona zespolona ze szkłem? I, oczywiście, czy kształt się różni?

szkła wersji sprzed liftu sie różnia, maja inny kształt, nie pomoze nawet to, że da sie oddzielic tę ramkę od szkła.. tu masz aukcje co by Cię zainteresowała może.. http://moto.allegro.pl/mazda-626-00-03r ... 02310.html jak poszukasz dobrze, to może znajdziesz pojedynczo trochę taniej.. ogólnie to nie są tanie rzeczy..
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez chudya » 24 maja 2011, 14:41

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)
Jak widzę, pozostaje kupno lamp, niestety. A takie piękne auto sobie sprawiłem... I "bezwypadkowe", naturalnie! :) Tylko że te oszołomy przy klepaniu zaoszczędziły nawet na reflektorach, wstawiając kupione za śmieszną kasę angliki. Cóż, w takim kraju żyjemy...
Pozdrawiam!
Artur
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2007, 17:40
Posty: 122 (4/3)
Skąd: Zamość
Auto: 626 GF 2,0 136KM '01
była: 323F BG 1,8i 16V 103KM

Postprzez lucas83 » 24 maja 2011, 14:59

Kolejna rzecz do sprawdzenia przy zakupie samochodu. Teraz już nie wystarczy spojrzeć, czy lampy są te same, ale jeszcze trzeba zwracać uwagę na kraj pochodzenia. I kolejna furtka dla oszustów oczywiście...Kiedy my się doczekamy życia w normalnym kraju?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 kwi 2008, 19:17
Posty: 810
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Auto: Mazda 626 GF 2.0 '97 115 KM – była.

Postprzez chudya » 9 cze 2011, 10:56

Kupiłem nowe reflektory. Po 220 za sztukę. Może, gdybym trochę poczekał, trafiłyby się tańsze. Skorzystałem z aukcji, którą polecił mi dominator7 – dziękuję :)
Wymiana zajęła mi godzinę z dobrym hakiem, ale więcej tam było kombinowania "jak by tu zderzaka nie ściągać?..." niż prawdziwej roboty. Poluzowałem go tylko trochę i lampy jakoś wyszły.
Artur
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 lis 2007, 17:40
Posty: 122 (4/3)
Skąd: Zamość
Auto: 626 GF 2,0 136KM '01
była: 323F BG 1,8i 16V 103KM

Postprzez Dominator » 9 cze 2011, 11:58

chudya napisał(a): Skorzystałem z aukcji, którą polecił mi dominator7 – dziękuję :)

Nie ma za co, od tego jestesmy na forum by sobie pomagać, w taki czy inny sposób :) co do samej wymiany to rzeczywiście jest troche zabawy :)
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez MariuszTG » 9 cze 2011, 16:30

z wyciągnięciem lampy nie ma wcale tyle zachodu, dziś to robiłem bo jedno mocowanie musiałem kleić :)
– odkręcamy kierunkowskaz (1 śruba krzyżak) i odpinamy złącze
– odpinamy złączę i odkręcamy reflektor (3 śruby klucz 10)
– odkręcamy zderzak w górnej części gdzie jest przykręcony do mocowania razem z grillem (torx)
– lekko odginamy zderzak przy grillu i umiejętnie wyciągamy lampę

u mnie wychodzi bez większej gimnastyki, sam zastanawiam się nad kupnem samego szkła do lampy od strony kierowcy, siedzi tam reflektor na rynek Luksemburga (E13) i szkło jest przyciemnione względem drugiej strony, trochę to drażni, moje pytanie czy ciężko odkleić szkło od reflektora?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2011, 16:44
Posty: 178 (0/1)
Skąd: Tarnowskie Góry
Auto: M6 GY 1.8 PB 2005 LIFT
była Mazda 626 GF '99 2.0 FS 136KM

Postprzez Dominator » 9 cze 2011, 23:49

MariuszTG napisał(a): moje pytanie czy ciężko odkleić szkło od reflektora?

Najpierw trzeba te metalowe klipsy wokół reflektora odpiąć, a potem zabawa na ciepło co by ten klej puścił na którym się trzyma szkło inaczej może być więcej szkody niż pożytku..ja sobie to wszystko darowałem.. Zbyt dużo kombinacji biorąc pod uwagę że ciężko kupić samo szkło, ja bynajmniej nie spotkałem; jeśli już, to trafi się jakaś lampa z połamanymi mocowaniami która i tak swoje kosztuje. Lepiej kupić już sprawną używaną, w całości i przełożyć.. wiem co mówię bo na początku roku musiałem wymienić reflektor, powód- pęknięte szkło, niby nic, ale estetyka, i zaparowywało od wewnątrz..
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 23:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Postprzez Andrzej1971 » 25 sty 2012, 23:31

reflektory bosch do mazda 626 gw 2001 lift

Pozrywało mi zaczepy reflektora. Kupiłem angielski reflektor z pękniętą szybą. Rozkleiłem (piekarnik 110 stopni 7 minut). Pytanie:
czy brewka i odbłyśnik Europa i UK są identyczne? Czy lampy różnią się tylko szkłem? Pytam bo widzę je przed sobą i wyglądają identycznie(może nie widzę różnic, a są). Nie wiem jak zdjąć odbłyśnik i jeżeli są identyko to po co ruszać.
brewki mają identyczne oznaczenie – f 014 001 061
szkła różnią się oznaczeniem strzałkami UK ma 2 strzałki skierowane do siebie, a europa jedną na zewnątrz. Szkła różnią się głównie ryflowaniem.

PILNE bo żona mnie zaj....
lampy leżą w kuchni na podłodze :(

Info – lampy różnią się tylko szkłem ( aż ? )
kupiłem Mazdę i mam nadzieję , że sie nie zawiodę!
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2008, 12:53
Posty: 56
Skąd: Wrocław
Auto: MAZDA 626, 2001 DiTD

Postprzez tommi59 » 18 lut 2012, 21:15

A ja mam pytanko czy snopy swiatel mijania wychodzac z reflektorow ida rownolegle czy im dalej od auta to sie zblizaja do siebie ?W gf srodki reflektorow mijania sa odlegle okolo 115cm od siebie a po 10 ,20 i 30 m sa coraz blizej czy nie?pion/poziom mam ok
tommi59
 

Postprzez maxim_wawa » 18 lut 2012, 21:18

prawde powie ci tylko maszyna na stacji diagnostycznej – ustawianie lamp kosztuje grosze

a tu kazdy ma pewnie inaczej lampy ustawione – u mnie np schodza sie bardzo powoli i na duzej odleglosci (prawa jest raczej na wprost a lewa sie lekko schodzi jak mi sie wydaje) – na diagnostyce sporawdzalem u znajomego i było tak jak powinny poza lekko za wysoko prawa ale skorygowalismy
NAPRAWA / POGOTOWIE KOMPUTEROWE

PRANIE TAPICERKI SAMOCHODOWEJ I DYWANÓW, TRZEPANIE MECHANICZNE I USUWANIE SIERŚCI

KOMPLEKSOWE PROJEKTOWANE ARCHITEKTONICZNE I ARANŻACJA WNĘTRZ
http://WWW.AKDECOR.PL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2008, 15:28
Posty: 753 (0/1)
Skąd: Piaseczno
Auto: '03 VW Passat B5FL Vario 1.9 TDI 130KM Tiptronic Highline

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6

cron