Dodatkowa kontrolka dopalania DPF

Postprzez rporada » 9 lut 2018, 15:46

Witam,

temat chyba nie jest nowy ostatnio miałem problemik z filtrem cząstek stałych w swojej M6 2.0 141 KM pierwszy raz mrugający DPF. Wizyta w serwisie niedokończona procedura dopalania DPF-a po bliższym przyjrzeniu było takich procedur około 600 – dopalanie programowe w serwisie po uprzedniej wymianie oleju i filtrów.

Teraz pytanie, czy ktoś znalazł sposób na to żeby wiedzieć kiedy taka procedura się rozpoczęła i żeby kontynuować jazdę, aby dokończyć dopalanie. Miałem tak w Audi i Insigni że wyświetlał się obrazek filtra cząstek i komunikat wymogu o kontynuacji jazdy.

Niestety tu nie wiem kiedy ma to miejsce bo nie ma żadnego sygnału. Czy ktoś rozgryzał temat ma jakieś pomysły, sugestie? Jeśli taki temat już był to sorry próbowałem znaleźć, ale nie wiem jakiego hasła użyć podczas wyszukiwania. Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi, podpowiedzi etc... Być może czegoś nie wiem więc proszę o uświadomienie mnie.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 kwi 2016, 14:43
Posty: 9
Skąd: Przemyśl
Auto: Mazda 6 GH, 2.0 Diesiel (140 KM), BOSE,

Postprzez maver88 » 9 lut 2018, 19:40

Wystarczy mieć włączone na wyświetlaczu chwilowe spalanie – i obserwować, bo podczas wypalania DPF spalanie wzrasta o około 2-3 litry i to wyraźnie da się zauważyć.
Jak już raz drugi zobaczyć co ile się wypala to wtedy można mniej więcej planować kiedy owe wypalanie powinno się zacząć.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2013, 15:28
Posty: 49
Skąd: Gostyń
Auto: Mazda 6 GY 2004; RF5C
Mazda 6 GH 2012, R2AA

Postprzez aj75 » 13 maja 2018, 14:17

Można tez podłączyć ELM na BT (ver. 1.5) i do tego za jakieś 20 zł. na telefon program FORScan (na Windows jest darmowy), który możesz ustawić aby na wyświetlaczu telefonu pokazywał ci wiele parametrów w tym kiedy włącza się automatyczne wypalanie, ile kilometrów temu było ostatnie, ile jest nagromadzonych osadów w filtrze, jak rozcieńczony jest olej od wymiany i wiele innych. U mnie wypalanie jest średnio: w mieście co 100-130 km oraz co 350-380 km w trasie.
aj75
 

Postprzez rporada » 2 sie 2018, 08:41

Jakiego ELM kupić? możesz podać jakiś przykładowy link, mam ELM 327 ale mi się nie łączy apka z nim.
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 kwi 2016, 14:43
Posty: 9
Skąd: Przemyśl
Auto: Mazda 6 GH, 2.0 Diesiel (140 KM), BOSE,

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6