Bierze olej.

Postprzez michalwienia » 4 wrz 2017, 20:44

Witam mam spory problem. Bylem w Polsce na urlopie mieszkam w Uk i obrocilo mi panewke. Samochod oddalem do zoom zoom Albert Magier. Okazalo sie ze silnik byl juz wczesniej robiony na jakis chinskich czesciach do tego podobno klejony jakims specyfikiem blok. Dostalem blok z innej mazdy plus tloki i pierscienie wszystko razem z jednego silnika w nominale. Wedlug pana ktory skladal siknik bylo robione, uszczelniacze docieranie gniazd zaworow, planowanie glowicy i test szczelnosci. Do tego musialem kupic uzywana turbine bo stara miala spory luz. Kupilem turbine bez luzu bocznego i z minimalnym luzem poprzecznym. Po przehechaniu jednym ciagiem 2000km z PL do UK silnik wzial okolo litr oleju. Pan mechanik twierdzi ze to wina turbiny ze one bierze olej. Ja sie na tym bardzo nie znam ale silnik pracuje rowniutko przyspiesza plynnie i nie kopci na bialo jedynie przy przygazowce poleci ciemny dymek (nie mam dpf). Prosze o pomoc w cala naprawe wlozylem prawie 9000zl a silnik bierze olej
Początkujący
 
Od: 30 sie 2015, 11:14
Posty: 5
Auto: Mazda 6 GH,2.2,2009

Postprzez MAZVAGTECH » 4 paź 2017, 17:12

Moze byc turbina, moze uciekac przez pierscienie a moze, albo jest przedmuch przez podkladki pod wtryskiwaczami
Firma
 
Od: 24 gru 2006, 15:28
Posty: 268 (0/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda GH 2.0D z przekladka na 2,2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6