Brak mocy i szarpanie przy zmianie biegu na rozgrzanym silniku

Postprzez misiek5510 » 20 cze 2017, 01:40

Witam,

Widzę, że mało kto tu zagląda ostatnio, więc mam nadzieje że ktoś jednak zobaczy ten post <czytaj>

Mam problem z Madzią, a mianowicie kiedy auto się już dobrze rozgrzeje (70-100km) zaczyna brakować mu mocy na przykładu : wciskam gaz mając 1800rpm, tutaj będzie 2-3 sekundowy lag potem powoli zacznie przyśpieszać i nagle wciśnie mnie w fotel kiedy obroty wejdą na 2200-2500 zależy, ale czasami trwa to nawet 5 sekund (tak samo jest na wszystkich biegach wliczając jedynkę). Kolejnym objawem tego problemu który jest bez wątpienia połączony z brakiem mocy jest dość mocne szarpnięcie (coś podobnego do mocnego przyhamowania) przy zmianie biegu np z 2 na 3 czy z 4 na 5 itp. Kiedy auto jest zimne, lata jak rakieta nawet kiedy zrobię z 50km i ma już te 90 stopni problem ten nie występuje, im dalej jadę tym bardziej problem ten daje o sobie znać raz nawet zgasł mi na biegu jałowym. <nie powiem>

Forscan nie wywala żadnego błędu, a ja już próbowałem następujących rzeczy:

-czyszczenie przepustnicy <oczy>
-czyszczenie egr <oczy>
-czyczenie przepływomierza <oczy>
-zmiana oleju i filtra <oczy>
-zmiana filtra paliwa <oczy>
-kalibracja wtryskow <oczy>


Cóż to może być? <co?> na zagranicznych forach ludzie piszą o wężach podciśnienia itp jednak u mnie raczej wszystko wygląda ok
Forumowicz
 
Od: 24 maja 2013, 17:13
Posty: 30 (3/0)
Auto: 2010 Mazda 6 sport [185] Copper red

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6