Brak mocy – błąd P1589

Postprzez artii » 5 cze 2016, 14:02

Witam,

Mazda 6 2.2 MZR 185KM, 2009, Przebieg: 100kkm. Po przejechaniu 60km pojawił się błąd P1589 tylko nie wiem który opis jest prawidłowy (TCU Unable To Control Desired Throttle Angle) czy (Diesel Throttle Valve Stuck). Auto nie ma mocy jakby nie załączała się turbina. Po wykasowaniu błędu zapala się ponownie. Gdy auto ostygło parę godzin problem znikł, moc wróciła ale jeszcze nie wykasowałem błędu. Co to może być? Jestem nowym właścicielem. Wiem, że ma wycięty DPF ale to chyba nie ma nic wspólnego? Czy znacie może jakiegoś godnego zaufania mechanika od Mazdy w Zielonej Górze lub okolicy? Z góry dzięki.
artii
 

Postprzez CudownyBocianek » 6 cze 2016, 12:54

Błąd wskazuje na problem z przepustnicą i tam bym szukał problemu. Albo brudna albo nie skalibrowana albo kończy swój żywot. Tak czy siak trzeba wyciągnąć i umyć najpierw a później po montażu skalibrować. Jak to nie pomoże to nowa/pewna używka.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2013, 21:29
Posty: 315 (0/8)
Auto: Mazda 6 GH Kombi R2AA 2009 rok, Mazda 3 BK Hatchback Y6 2007 rok

Postprzez artii » 10 cze 2016, 17:06

Rzeczywiście problem leżał w przepustnicy ale nie w niej samej tylko w podłączeniu elektrycznym a dokładnie kabel przy kostce był poluzowany (tak stwierdził serwis). Dzięki za pomoc :)
artii
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6