Akcja serwisowa na łańcuch rozrządu

Postprzez CudownyBocianek » 28 kwi 2015, 02:11

Enduro napisał(a):czy ktos wie jaka funkcja w originalnym testerze Mazdy odczytuje akt. stan lanucha?
chodzi i o oznaczenie serwisowe..

CC_DIFP_WOA
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2013, 22:29
Posty: 315 (0/8)
Auto: Mazda 6 GH Kombi R2AA 2009 rok, Mazda 3 BK Hatchback Y6 2007 rok

Postprzez Enduro » 28 kwi 2015, 12:36

senkju! <jupi>

E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez dunci » 20 maja 2015, 22:20

A ja trochę z innej beczki... Od jakiegoś czasu podczas ruszania(spokojnego) słyszę dziwne klekotanie, pukanie, wtrysków które ustępuje po całkowitym puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu. Występuje ono również gdy kulam się np na dwójce, i po woli zaczynam przyspieszać. Zauważyłem również spadki mocy, tzn. co któreś odpalenie auta czuć ,że nie jest to te 163 konie które powinny być. Auto zupełnie inaczej reaguje na pedał gazu, jest ospałe. Czy może to być spowodowane rozciągniętym łańcuchem rozrządu? Miał już ktoś takie objawy?
Forumowicz
 
Od: 22 sie 2007, 00:09
Posty: 56
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 GH 2.2 MZR-CD 163km Sport

Postprzez muzyk » 29 gru 2015, 12:52

Panowie i Panie,

Prosze napiszcie jak to jest z ta akcja serwisowa?

Czy jest to akcja na wgranie softa tylko i wylacznie?

Czy jest to akcja na wymiane lancucha?

Chodzi mi o prawne uzasadnienie. Mysle by pozwac ASO.

Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2008, 22:20
Posty: 48
Skąd: Tamworth UK
Auto: Mazda cx7 2.2 2010

Postprzez smile » 30 gru 2015, 18:54

Nie ma żadnej akcji serwisowej na łańcuch. Błąd nazewnictwa powielany na forum. Jest tylko IS – Informacja Serwisowa jako wskazówka dla prac serwisu.

Pozwać? Why?
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez Enduro » 30 gru 2015, 23:41

ale zawsze mozesz zlozyc odpowiednie pismo do Mazdy i powiadomic ich o twojej wiedzy na temat wadliwych materialowo lancuchow.

warto, koszt niewielki a moze po cichu, bez info na zewnatrz, dostaniesz nowy z montazem. <faja>

E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez muzyk » 31 gru 2015, 00:45

Enduro napisał(a):ale zawsze mozesz zlozyc odpowiednie pismo do Mazdy i powiadomic ich o twojej wiedzy na temat wadliwych materialowo lancuchow.

warto, koszt niewielki a moze po cichu, bez info na zewnatrz, dostaniesz nowy z montazem. <faja>

E


Pisalem, niestety musialem rok temu zaplacic z wlasnej kieszeni. Przelknalem to z bolem...

Teraz poszla panewka przy 78tys mil... boli jeszcze bardziej bo Mazda nawet po cichu i dobroci nie oferuje nic!

smile napisał(a):Nie ma żadnej akcji serwisowej na łańcuch. Błąd nazewnictwa powielany na forum. Jest tylko IS – Informacja Serwisowa jako wskazówka dla prac serwisu.

Pozwać? Why?


Smile, pytam bo nie moge zrozumiec dlaczego jednym klientom robia za darmo innym nie oferuja nic!

Jest tyle przypadkow z panewkami i silnikami do remontu a Mazda nie widzi problemu. Wymienione podkladki w zeszlym roku, olej w normie i pada silnik...

Moglbys sprawdzic moj VIN? Moze czegos nie wiem o moim samochodzie?

Pozdrawiam

Dopisano 30 gru 2015 23:51:

smile napisał(a):Nie ma żadnej akcji serwisowej na łańcuch. Błąd nazewnictwa powielany na forum. Jest tylko IS – Informacja Serwisowa jako wskazówka dla prac serwisu.

Pozwać? Why?


Czyli mam rozumiec ze MAZDA naprawia wadliwe lancuchy z "dobrego serca" a nie dlatego ze musi???
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2008, 22:20
Posty: 48
Skąd: Tamworth UK
Auto: Mazda cx7 2.2 2010

Postprzez Enduro » 31 gru 2015, 14:05

muzyk napisał(a):...
Czyli mam rozumiec ze MAZDA naprawia wadliwe lancuchy z "dobrego serca" a nie dlatego ze musi???

nawet gwarancja ze strony producenta jest "dobrowolna" i niekiedy sprawy spore rozstrzygane sa w sadzie.
na a po gwarancji, kazdy ma kiepskie karty...

pozdr i ubolewam.
P.S.
wiem ze silniki 2,2 citd w modelu CX7 jest bardziej podatny na przytarcie panewek.
sorry, osobiscie nie wiem dlaczego.. <nie>
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6

cron