Silnik gaśnie po odpaleniu.

Postprzez YANOOSH69 » 22 lis 2017, 11:20

Witam kolegów, tudzież koleżanki.
mam problem i proszę o wsparcie mnie wasza wiedza i doświadczniem.

WĄTEK 1
Szczęśliwie przejeździłem moją "Madzią" 350 tys. (od nowości). Generalnie auto zapala od pierwszego zakręcenia silnikiem (czy to zimny czy ciepły) i chodzi sobie spokojnie ale tylko przez kilka sekund po czym gaśnie. Jeśli jednak taki zimny silnik po nocy odpalę i delikatnie nacisnę pedał gazu utrzymując obroty na poziomie ok. 1500, to po kilku sekundach słyszę jakieś delikatne zachwianie obrotów na ok 0,5 sekundy i potem już silnik pracuje bez kłopotu nawet po zdjęciu nogi z "gazu". Dalej wszystko jest już OK. Jadę sobie do pracy po pracy odpalam bez problemu.
Czy komuś przychodzi do głowy jak się tego efektu pozbyć? Myślałem, że to załączający się EGR zaburza pracę ale koleś w serwisie sprawdzał na kompie i podobno EGR chodzi poprawnie

WĄTEK 2
Po ostatniej wymianie rozrządu przy wspomnianych 350k, auto jest bardziej mułowate i zbiera się wolniej a do tego zaczęło palić okrutne ilości paliwa. Po kalibracji wtrysków i korekt dawek paliwa spalanie spadło ale mam wrażenie, że mocy i dynamiki Madzia nie odzyskała. Sprawdzano ponownie poprawność założenia paska rozrządu. Podobno synchronizacja jest OK. Ktoś ma pomysły co jest grane ?

(tu dodam że to przygasanie po odpaleniu z wątku 1 występowało także przed wymianą rozrządu)
Pozdrawiam
YAN
YANOOSH69
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6