chmura dymu podczas przyspieszania

Postprzez krzysioo85 » 28 maja 2017, 12:07

Witam,
Od jakiegos czasu mam pare problemow z moja Mazdzinka, moze bedziecie w stanie pomoc ewentualnie podpowiedziec co warto bylo by sprawdzic i zrobic.
Pierwszym problemem jest kopcenie na bialo zaraz po odpaleniu, konsultowalem to ze znajomym mechanikiem to stwierdzil ze nie czuc tam spalanego oleju i zasugerowal ze moze byc uszkodzona ktoras ze swiec zarowych – dodam tylko ze Mazda nie pokazuje zadnych bledow... czy swieca moze byc faktycznie przyczyna??
Drugim problemem jest kopcenie tym razem na czarno przy przyspieszaniu... ciezko sie jezdzi unikajac jakiegos przyspieszania, a kazde mocniejsze wduszenie pedalu gazu skutkuje doslownie ciemna chmura dymu widoczna nawet w lusterkach... wiec definitywnie jest cos nie tak.
Dodatkowo wydaje mi sie ze auto chyba nie ma mocy jaka powinno miec.

Teraz tak z rzeczy ktore zostaly zrobione, okolo rok temu zostal usuniety DPF (teoretycznie profesjonalnie bo w ASO Mazdy), miesiac temu zglaszalem problem z kopceniem do ASO, przeczyscili przeplywomierz i uznali problem za rozwiazany, ewentualnie jezeli kopcenie by powrocilo wtedy do czyszczenia EGR. Kopcenie wrocilo EGR wyczyscilem we wlasnym zakresie zgodnie z instrukcja znaleziona na forum (dziekuje... okazala sie niezbedna).

Czy ktos mial podobne problem? z czym to ewentualnie moze byc zwiazane? Auto ma przejechane okolo 217 tys km. Z gory dziekuje za wszelka pomoc i sugestie.
Początkujący
 
Od: 12 maja 2015, 22:50
Posty: 6
Skąd: Gorzów Wlkp. / Rotterdam
Auto: Mazda 6 GH, silnik 2.2, rok prod. 2011

PostTen post został usunięty przez Mr_Bartek 4 lut 2019, 13:33.
Powód: Nabijanie postów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6