Chwilowy zanik mocy

Postprzez jaro76 » 13 lis 2016, 18:43

Witam po dłuższej przerwie nie bycia na forum.
Koleżanki koledzy szukam pomocy w sprawie chwilowych zaników mocy w mojej 6-tce. Występują one nie regularnie.Postaram się to opisać w miarę dokładnie. A więc tak.
regularnie co półtora zapala mi się kontrolka DPF,no i jadę zawsze do ASO na wypalenie.Ostatnie wypalenie miałem około 2 miesiące temu.Po dwóch tygodniach po wypaleniu stracił chwilowo moc tak z niczego (szarpanie na pierwszym biegu i jakiś dżwięk przy silniku).Pojechałem do znajomego mechanika i on stwierdził że to pompa vacum.Coś tam przeczyścił i jeżdziłem dalej,ale po tygodniu znowu utrata mocy.Mechanik stwierdził że to żle przepalony DPF,próbował nią jeżdzić wstawiać jej w pedał i zapalił mu się DPF.Podjeliś decyzję o usunięciu DPF-a. On usunął go a elektronik wgrał program (tak mi mechanik powiedział, to mój wujek :) )Auto odebrałem jeżdziłem dwa tygodnie i znowu powrót mocy.Zgasiłem auto chwile poczekałem,odpaliłem ponownie i kilkukrotnym przegazowani wskoczyła na obroty.Za jakieś dwa dni znowu ten sam problem. Mechanik mówi że komputer nie pokazał żadnego błedu i zdiagnozowanie tego bedzie cieżkie i możliwe w momencie kiedy ona traci tą moc.Rozkładam ręce bo niewiem co jej jest.Może wy pomożecie coś w tej kwesti.Dziękuję i Pozdrawiam






0
Początkujący
 
Od: 28 kwi 2013, 13:31
Posty: 20
Auto: Mazda 6 kombi, 2.0 diesel 140KM,2008r

Postprzez Luska » 30 sty 2019, 16:50

Temat stary, więc może problem już rozwiązany, jak tak to pochwal się co i jak. Jeżeli jednak jeszcze nie rozwiązałeś problemu to tutaj https://www.filtry-dpf-fap.pl/aktualnos ... czenie-dpf jest kilka ciekawostek na temat czyszczenia dpf itp, sprawdź może, któraś z tych informacji ci się przyda.
Początkujący
 
Od: 25 sty 2019, 14:43
Posty: 5
Auto: Mazda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6