ŚWIST SILNIKA

Postprzez Daniel1981 » 21 sie 2015, 22:20

Witam.
Od maja tego roku posiadam Mazde 6 2.0 Diesel sport z 2009 roku . Sprawuje sie niemal bez zarzutu...
Kilka dni temu pojawił się świst , wymieniłem rozrząd , pompa wody i napinacz . Charakterystyczny swist, cichy gwizd tródno określić dalej pozostał.
Silnik swiszczy od momentu zalaczenia w zaleznosci od obrotow. Gdy obroty silnika zwiekszaja, to swist "przyspiesza". Im bieg jest wyzszy tym swist cichnie. Po rozgrzaniu silnika świst (gwizd) prawie jest nie słyszalny . Auto nie straciło mocy , nie kopci .Olej był mymieniany 2100 km temu . najgorzej jest jak odpalam na zimnym silniku . Prosze o pomoc . Jeden z forumowiczów odpowiedział mi na @ , bo miał podobny problem z tym że tam zaistniał błąd mechanika , opiłki metalu w silniku uszkodziły pompe oleju plus źle ustawiony rozrząd a u mnie nastąpiło to samoistnie nagle zaczoł świstać (gwizdać).
Daniel1981
 

Postprzez rumpek » 25 sie 2015, 18:01

Może masz pęknięty intercooler albo któryś z przewodów turbiny
Forumowicz
 
Od: 21 sty 2014, 20:51
Posty: 53 (0/2)
Skąd: Wola Bukowska
Auto: Mazda 6 gh 2008r. 2,0l diesel

Postprzez frxxx86 » 1 mar 2016, 20:48

Identyczny problem. Zakładam, że coś się wyjaśniło może uda się podzielić z innymi nieszczęśnikami
Początkujący
 
Od: 1 mar 2016, 20:46
Posty: 4
Auto: Mazda 6 – 2008
2.0 MZR-CD – 140 KM

Postprzez micgor123 » 22 mar 2016, 07:22

Witam, mam identyczny problem, swist zalacza sie od 1 biegu od 1200 obrotow i najglosniej do 1800 – 2000, wieksze obroty to juz nie slychac go... dzwiek jest jakby to od czegos co sie kreci
micgor123
 

Postprzez Netto69 » 18 cze 2016, 09:38

Pojedź do warsztatu i poproś żeby ci psiknęli na pasek od alternatora. Są takie specjalne spraye do pasków...
Jak ucichnie, to sobie taki spray kup. Jak nie, to wykluczyłeś jedną możliwość i nie powinno nic kosztować ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 paź 2007, 15:35
Posty: 55 (0/1)
Skąd: dolnośląskie
Auto: Jest M6 GH kombi, 2.0D 140KM, 11/2008
Była 626 2,0 DiTD 110KM GW
2001, 298tys. km (b. zadowolony)

Postprzez lukibiz » 26 lip 2016, 11:39

Daniel1981 napisał(a):Witam.
Jeden z forumowiczów odpowiedział mi na @ , bo miał podobny problem z tym że tam zaistniał błąd mechanika , opiłki metalu w silniku uszkodziły pompe oleju plus źle ustawiony rozrząd a u mnie nastąpiło to samoistnie nagle zaczoł świstać (gwizdać).


Witam,
po zakupie auta (przebieg 121 000 km) wymieniłem rozrząd. Po przejechaniu kolejnego 1 000 km (w tym wyjazd na wakacje), podczas spokojnej jazdy po mieście pojawił się świst. Oczywiście wróciłem do mistrza od rozrządu – ten rozkręcił go i po sprawdzeniu okazało się, że odgłos dochodzi z miski olejowej (sprawdzane stetoskopem).
Pierwsza diagnoza to pompa oleju. Po konsultacji telefonicznej z jednym z polecanych na forum mechaników: pompa chodzi, bo cieśninie oleju nie wzrasta, uszkodzona jest zębatka. Należy się zastanowić co ją uszkodziło.
Oczywiście koszty wymiany pompy i wału to kilka tysięcy. Padła też propozycja przeszlifowania zębatek.
Czy:
1) możliwe, że podczas wymiany rozrządu coś dostało się do oleju?
2) ktoś z Was ma doświadczenia w tym temacie?
Początkujący
 
Od: 21 lip 2016, 09:11
Posty: 2
Skąd: Swarzędz
Auto: Mazda 6 kombi (GH)
2013
SKYACTIV-G 2.0

Postprzez hugenota » 27 wrz 2016, 18:37

Mam ten sam problem, mechanik wymienił pompę olejową, sprawdzał rozrząd, szczelność uszczelki od kolektora, pasek alternatora, łożyska. Dźwięk świszczenia (gdy jadę) / świergotania (na postoju) dochodzi jakby z miski olejowej z lewej strony silnika (tam gdzie pompa olejowa). Po wymianie pompy i zalaniu nowego oleju prawie nie było tego słychać, a po wystudzeniu silnika znowu zaczęło świszczeć i to jeszcze głośniej. Nic nie pomogło, dodam że żadnych spadków mocy, kopcenia, czy szarpania nie ma. Najgorzej jest na zimnym silniku, potem trochę cichnie.
Znalazł już ktoś rozwiązanie?
Załączam filmy https://www.youtube.com/watch?v=7mGe2gqONwY
https://www.youtube.com/watch?v=iRTwe_VdGXA
hugenota
 

Postprzez DominmazdaGH » 28 cze 2020, 17:26

Dzień dobry,
W mojej Maździe 6 Gh 2.0 140km ma identyczny obiaw co hugenota w pierwszym filmiku tzn świst słyszany po lewej stronie silnika.
https://www.youtube.com/watch?v=7mGe2gqONwY

Mechanik chce wymienić rozrząd i pompę oleju, a nie jestem w całe pewien, czy to rozwiąże problem świstu.
Jak napisał Hugenota nowa pompa oleju nic nie pomogła.
Znacie przyczynę tego świstu..?

Pozdrawiam Domin
Początkujący
 
Od: 28 cze 2020, 17:08
Posty: 3
Auto: Mazda 6 GH 2009 140km 2.0 diesel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6