Mazda 6 diesel dymi przy odpalaniu.

Postprzez Triturbo » 17 kwi 2018, 09:20

Witam mam taki problem z moją Mazdą, mianowicie chodzi o mazdę 6 z silnikiem diesla rf8g. Wyciąłem 3-4dni temu DPF i teraz gdy rano odpalam auto delikatnie dymi na siwo-niebiesko i w spalinach czuć nie spalona ropę. Objaw występuje tylko jak jest zimno przy pierwszym odpalaniu rano lub po 10 godzinach stania pod pracą ale tylko jak jest poniżej 15 stopni, gdy jest ciepło auto praktycznie bezdymnie odpala. Dodatkowo czasem jak jest zimno auto przez chwilę dziwnie pracuje mocniej drży i lekko jak by stukało. Sprawdziłem świece żarowe i są ok, w przewodzie od Turbo nie ma oleju oraz wyczyściłem przepływomierz (swoją drogą może ktoś podać jakie mają być wskazania np na jałowych obrotach?) Mechanik po wycięciu powiedział żebym wymienił olej bo jest pod stanem X, umówiony jestem na rozrząd olej i parę dupereli 23 kwietnia ale czy może mieć to coś wspólnego z tym dymienien? Co jeszcze można sprawdzić żeby wykluczyć ewentualną przyczynę? Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 17 kwi 2018, 09:00
Posty: 2
Auto: Mazda 6 gh 2009 2.0d

Postprzez krzysioo85 » 19 paź 2018, 06:53

Witam,
czy udalo Ci sie rozwiazac problem z kopceniem zaraz po odpaleniu? moze ktos jeszcze moze sie wypowiedziec w opisanym problemie? Moja Mazde rowniez to dopadlo... kopci i pracuje nierowno przez jakas minute po odpaleniu na zimnym silniku. W moim przypadku zaczelo sie to od przegrzania silnika... termostat sie zepsul i temperatura poszla do gory... niby sie nie zagotowal bo plyn chlodniczy nigdzie nie uciekl... ale jednak gdzies chyba silnik troche ucierpial. Teraz pytanie co warto by bylo sprawdzic/wymienic? gdzie szukac przyczyny kopcenia? DPF tez wyciety tak jak w przypadku kolegi.
Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 12 maja 2015, 21:50
Posty: 6
Skąd: Gorzów Wlkp. / Rotterdam
Auto: Mazda 6 GH, silnik 2.2, rok prod. 2011

Postprzez Walek258 » 4 lut 2019, 11:37

Skoro problem polega na odpalaniu silnika na zimno to może wtryski mają zły parametr wtrysku. Tutaj http://www.wtryskiwacz.com/aktualnosci/ ... ommon-rail jest sporo informacji na temat wtrysków, jeżeli masz ochotę to zajrzyj, mi pomogło w kilku sytuacjach :)
Początkujący
 
Od: 29 sty 2019, 08:56
Posty: 28
Auto: Mazda

Postprzez CzarnyKris » 10 maja 2021, 08:52

Siemka

Odkopię trochę temat bo mam podobny problem ze swoją Mazdą, również auto gdy rano odpalam to dymi na szaro, sprawdzałem już wtryski i są w porządku, dpf i egr przeczyszczone i problem nie zniknął :/
Początkujący
 
Od: 10 maja 2021, 08:32
Posty: 3
Auto: Mazda 6 2008
2.0 CD 140KM

Postprzez Zielku » 11 maja 2021, 08:36

A przepustnicę sprawdzałeś? Może też być tak, że jakieś słabe paliwo zatankowałeś i też może być to powód.
Początkujący
 
Od: 24 mar 2021, 08:11
Posty: 5
Auto: Mazda 6 2.0 140KM

Postprzez CzarnyKris » 12 maja 2021, 08:08

Zielku napisał(a):A przepustnicę sprawdzałeś? Może też być tak, że jakieś słabe paliwo zatankowałeś i też może być to powód.



Przepustnica czysta. Nie sądzę, aby paliwo takie coś powodowało, tankuje głównie na jednej stacji od paru lat i nie miałem takich przygód.
Początkujący
 
Od: 10 maja 2021, 08:32
Posty: 3
Auto: Mazda 6 2008
2.0 CD 140KM

Postprzez Zielku » 12 maja 2021, 12:28

Byś się zdziwił co słabe paliwo robi z autem. Może stacja miała słabą dostawę i tyle. Podjedź na inną stację, zatankuj, jeśli nie przejdzie to bez podłączenia do komputera chyba się nie obejdzie.
Początkujący
 
Od: 24 mar 2021, 08:11
Posty: 5
Auto: Mazda 6 2.0 140KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6