nie działa 3 swiatło i przycisk bagażnika

Postprzez bastard79 » 20 sie 2018, 12:46

Witajcie :)

Od około miesiąca mam problem z bagażnikiem, a dokładnie przyciskiem bagażnika. Problem pojawił się podczas lipcowych ulew, gdy byłem na wyjeździe – oprócz zalania wodą podejrzewam, że może ktoś się do tego przyczynił tj. np. kuna przegryzła jakiś kabelek (w miejscu gdzie parkowałem, kuny sprawiły już bardzo wiele szkód i na aucie były ślady łapek więc na mój rozum tylko te dwie przyczyny wchodza w grę)
Z przycisku wychodziły babelki powietrza, jak po zalaniu, przycisk czasami działał za pierwszym razem, czasami za dziesiątym, a czasami wcale, lub bagażnik sam się otwierał np. na parkingu. Dodam że z kluczyka bagażnik działa tak jak należy (na szczęscie). Z tego co wyczytałem, jest to częsty problem, że ten przycisk zachodzi wodą i potem nie działa, ale zanim zaczne się do niego zabierać, chciałem jeszcze zapytać o 3 światło stop które jest jakby zintegrowane z tym przyciskiem. 3 swiatło nie działało mi od poczatku, jako ze mi to nie przeszkadzało nic z tym nie robiłem, ale teraz chciałbym to naprawić razem z przyciskiem i mam kilka pytań do całości zanim zaczne działać.

1. czy jest możliwość zdiagnozowania uszkodzenia 3 swiatła? np wymiana jakiegoś bezpiecznika?
2. czy uszkodzenie przycisku może być mechaniczne (kuna) na podstawie opisu który podałem? czy raczej na pewno chodzi o zalanie?
3. jeżeli zalanie to czy jest szansa na osuszenie? czy jak po miesiącu sam nie wysechł to już trzeba wymienić?
4. jak najlepiej, najszybciej dla amatora rozwiązać mój problem ze swiatlem i przyciskiem? kupić i wymienić od razu cały element? uzywany oryginał czy jakiś zamiennik ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Początkujący
 
Od: 18 kwi 2013, 12:38
Posty: 15
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Auto: 6 2.0 MZR (GH LF) – 2007 r.

Postprzez daras404 » 24 sie 2018, 11:45

Patrząc na światła proponowane na allegro, to wychodzą z lampy dwa przewody, więc włącznik jest zintegrowany z zasilaniem lampy. Po jej wymontowaniu można zdjąć klosz i się przyjrzeć, gdzie występuje zwarcie. Jeżeli został zalany mikro-włącznik to najlepiej go wymienić. Patrząc jednak na cenę nie bawiłbym się i kupił używana lampę a wyjętą przeczyścił i zostawił jako zapasową.
Załączniki
lampa.JPG
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2013, 07:39
Posty: 102 (0/3)
Skąd: pomorskie
Auto: Mazda 6 Kombi, GH 2008, 2,5l /170KM/ Dynamic Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6