Nadmierne nagrzewanie tarcz hamulcowych – prośba o sugestie.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez janstanc » 18 lip 2017, 13:19

Witam wszystkich! Od kilku dni mam pewien kłopot z autem. Mianowicie, w czasie jazdy, nawet kiedy nie używam hamulców, tarcze na tylnych kołach bardzo się grzeją. Aż nie da się ich potem dotknąć. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Sprawdzałem zaciski i wydają się być ok. Klocki były niedawno wymieniane. Czy wobec tego powinienem wymienić teraz również tarcze? Mechanik polecił mi zamienniki z kamoki, które są całkiem tanie, sam na nich jeździ, ale wezmę się za to już naprawdę w ostateczności. Ktoś miał taki problem? Co jeszcze powinienem sprawdzić?
Początkujący
 
Od: 20 maja 2017, 11:34
Posty: 7
Auto: Mazda 6 2012 2.0 Benzyna

Postprzez xRafalx » 18 lip 2017, 14:07

Pewnie tłoczki w zaciskach stanęły lub linka od hamulca ręcznego jest zapieczona. Więc wymiana tarcz/klocków tutaj nie pomoże, trze sprawdzić czy linki pracują luźno, czy tłoczek wychodzi i chowa się jak trzeba oraz czy prowadnice zacisków są ładne czyste.
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez tqr_us » 19 lip 2017, 06:37

Śruby pływające sprawdz czy nie stoją i ten mechan8zm od recznego przy zacisku czy pracuje sprawdz ,zapieczony tloczek stoi czyli nie hamuje
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2016, 23:15
Posty: 249 (4/3)
Skąd: Islandia/kef.Podlasie
Auto: 2.3L AT MZR 07 Aspec

Postprzez janstanc » 5 paź 2017, 21:03

No i problem był w zaciskach po części, zostały one rozebrane, wyczyszczone i częsciowo zregenerowane, do tego wymieniona linka ręcznego tak dla spokoju, bo już rdzewiała i mogła w przyszłości sprawiać problemy.
Także dzięki Panowie za rady.
Początkujący
 
Od: 20 maja 2017, 11:34
Posty: 7
Auto: Mazda 6 2012 2.0 Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6