Klima chłodzi podczas jazdy a na postoju już nie

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez aroz78 » 22 cze 2017, 08:25

Witam. Szukałem i nic nie znalazłem. W mojej Mazdzie od jakiegoś czasu mam problem z klimatyzacją. A właściwie to tak: ilość czynnika jest ok bo sprawdzałem, w czasie jazdy wszystko jest ok. Natomiast podczas postoju nie chłodzi, wentylatory zaliczają się tylko na kilka sekund i wówczas spada ciśnienie w ukladzie( zaobserwowane na manometrze podczas podłączenia urządzenia do nabijania). Jak wentylatory nie chodzą ciśnienie jest ok, tylko jak się załącza znacznie spada, a po kilku sekundach jak się wyłącza to ciśnienie wraca do normy. Stąd pytanie czy to jest duża szansa że których z czujników ciśnienia padł i takie objawy powoduje. Dzięki za pomoc. A i jeszcze jedno gdzie one są zlokalizowane swoją drogą. Dzieki
Początkujący
 
Od: 22 paź 2012, 13:58
Posty: 25
Skąd: Cambridge, UK
Auto: Mazda 6 GH Kombi 2,2 D 163KM

Postprzez stachan » 22 cze 2017, 09:24

Czujniki oczywiście do sprawdzenia – warto również skontrolować sprzęgło w kompresorze.

U mnie sytuacja była podobna, klimatyzacja pracowała okresowo – winne było właśnie sprzęgło.
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez aroz78 » 2 sty 2018, 09:38

Dla zainteresowanych u mnie był do wymiany osuszacz ten przy chlodnicy
Początkujący
 
Od: 22 paź 2012, 13:58
Posty: 25
Skąd: Cambridge, UK
Auto: Mazda 6 GH Kombi 2,2 D 163KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6