Mazda 6 II lift 2010, jakosc wnetrza, trzeszczenie

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez pytonow » 24 lut 2017, 17:32

Hej,

Jestem w posiadaniu Mazdy 6 już trochę ponad rok. Podczas używania samochodu zauważyłem kilka niedociągnięć wnętrza o których nie piszą w żadnych recenzjach. Wszędzie można znaleźć informację, że mazda 6 II po lifcie ma jeszcze lepsze wnętrze. Lepsze materiały, pasowanie i poprawiona obsługa komputera no i o trzeszczeniu w kabinie nie ma mowy...
Moje znaleziska:
1. Bardzo delikatny materiał na fotelach. Przy zakupie – 120 kkm boczek fotela kierowcy miał już przetarcia na materiale ( ok poprzedni właściciel był dość krepy – pewnie maltretował go przy każdym wychodzeniu).
2. Skrzypiący podłokietnik za każdym razem gdy kładę na niego łokieć
3. Skrzypienie z tapicerki drzwi kierowcy gdy podczas jazdy opiera się delikatnie lewe kolano o drzwi.
4. Skrzypienie po drugiej stronie opierając prawe kolano o tunel powyżej skrzyni biegów.
5. Po uruchomieniu klimatyzacji czasami słychać trzaski w okolicach środka deski rozdzielczej – jakby oddziaływanie temperatury powodowało jakieś naprężenia.
6. Obicie kierownicy i lewarka skrzyni biegów nie jest ze skóry naturalnej tylko ekologicznej i schodzi zewnętrza warstwa. Drążek zaczyna się mechacić, robi się szary. Na kierownicy zaczyna być widać przetarcia.
7. No i generalnie jakość wyciszenia przez co się wydaje ze silnik chodzi bardzo głośno. W porównaniu do Accorda z silnikiem 2.0 jest to na pewno o 3dB więcej ...

Ogólnie jestem z samochodu zadowolony, jest to moja kolejna mazda po 626 z 1997r.
Niestety pkt 2 – 6 dostrzegłem już po zakupie. Chyba bym się mocniej zastanowił gdybym o tym wszystkim wiedział wcześniej.
W starej (626) nie było mowy o jakiś skrzypieniu wnętrza. Jedyne co jest wspólne to ciężko chodząca skrzynia biegów zimą. Jak przymrozi to do póki się nie rozgrzeje olej w skrzyni, wbicie dwójki jest bardzo trudne. Olej był wymieniany w ASO przy 100kkm

Drodzy Forumowicze pytanie czy ktoś z Was z okolic Katowic bądź Krakowa ma Mazdę 6 II po lifcie z podobnym przebiegiem 135 kkm ( i najlepiej tym samym silnikiem 2.0 DISI) i miałby ochotę się spotkać by porównać czy te moje spostrzeżenia są wspólne dla tego modelu czy może moja jest jakaś trefna (np cala tapicerka była rozbierana z jakiegoś powodu). Samochód miał pełna historię serwisową i jest bezwypadkowy. Poprzedni właściciel jeździł z wszystkim do ASO w Bielsku Białej.


Dzięki
Pozdrawiam
pytonow
 

Postprzez Sebal » 26 lut 2017, 20:35

Pkt. 1 – Niestety ten typ tak ma. U mnie co prawda jest tapicerka skórzana, ale lewy boczek fotela kierowcy też nie wygląda już najlepiej od dłuższego czasu.
Pkt. 2. – Skrzypi zamek klapki podłokietnika. Nasmaruj co jakiś czas i będzie z głowy.
Pkt. 3 – Nie stwierdziłem tego u siebie. Może któryś z zaczepów jest ułamany?
Pkt. 4 – Również nie stwierdzam tego u siebie.
Pkt. 5 – Jak wyżej
Pkt. 6 – Czy to skóra naturalna czy nie to się nie zastanawiałem, ale rzeczywiście dosyć szybko zaczyna z tych elementów schodzić farba.
Pkt. 7 – Nie jeździłem nigdy accordem więc nie mam porównania, ale rzeczywiście wyciszenie tego samochodu daje wiele do życzenia .
Forumowicz
 
Od: 21 sie 2007, 09:22
Posty: 635 (1/5)
Skąd: Lublin
Auto: było:
Mazda 6 2.0 diesel GY
Mazda CX-7 diesel ER
Mazda 2 1.3 86 KM DE
Mazda 6 2.2 180 KM GH
Mazda 6 2.2 175 KM AWD GJ
Mazda 3 2.0 150 KM AT BL
Jest:
Mazda CX 60 PHEV KH
Mazda 3 2.0 120 KM AT BM

Postprzez jachu36 » 27 lut 2017, 07:03

ad 1 Co prawda ja mam u siebie pół skórę i nic nie widać ze zużycia przy 124 tys,(potwierdzonym przez ASO) ale kolega ma materiał i przy 160 tys też nic nie widać :)
ad 2 Nic takiego nie zauważyłem
ad 3 Nic takiego nie zauważyłem
ad 4 nic takiego nie zauważyłem
ad 5 Nic takiego nie zauważyłem, rozbierz i sprawdź, może jakiś element jest połamany
ad 6 I kierownica i lewarek jest praktycznie w stanie idealnym :)
ad 7 Ja mam silnik 2,5 i mam wrażenie w porównaniu do auta kolegi który ma 2,0 że kultura pracy jest na dużo wyższym poziomie.Ja i tak wygłuszam całe auto bo mam lekkiego pie.....lca na punkcie ciszy w aucie :)

To że tapicerka być może była rozbierana nie powinno mieć większego znaczenia, czy trzeszczy czy nie.W poprzednim aucie które było całe rozbierane pod kątem wygłuszenia ,nawet deska rozdzielcza nic nie skrzypiało i nic nie trzeszczało.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2013, 13:59
Posty: 599 (1/12)
Skąd: ZBI/ HALLE De.
Auto: FORD MONDEO MKV 2015 2.0 TITANIUM jest
MAZDA 6 GH 2008 2,5 ben SPORT DYNAMIC była
Mazda 6 GG 2004r 2,0 była

Postprzez pytonow » 27 lut 2017, 13:52

Dzięki!

W takim razie co może powodować, ze tapicerka trzeszczy skoro u Was tego nie ma?
Nawet przy mocniejszym dociśnięciu prawej nogi do tunelu nie trzeszcza wam plastiki ?

Pozdrawiam
pytonow
 

Postprzez jachu36 » 27 lut 2017, 16:11

Nie wiem co może być powodem.Może jednak przebieg nie do końca oryginalny,ale skoro masz wydruki z ASO?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2013, 13:59
Posty: 599 (1/12)
Skąd: ZBI/ HALLE De.
Auto: FORD MONDEO MKV 2015 2.0 TITANIUM jest
MAZDA 6 GH 2008 2,5 ben SPORT DYNAMIC była
Mazda 6 GG 2004r 2,0 była

Postprzez pytonow » 27 lut 2017, 16:39

Też o tym myślałem. Wszystko by na to wskazywało, ze przebieg by musiał być dużo większy.
Jest to raczej nierealne by tak było ponieważ samochód do końca ma historie w ASO. Przebiegi roczne są realne ok 25 kkm. Wątpię, żeby byłemu właścicielowi opłacało się co roku przed przeglądem jechać zdjąć 10kkm z przebiegu. a jeżeli by tak było to miałby 40 kkm więcej. Wątpliwe jest by mógł robić więcej niż 35kkm. Głownie poruszał się po mieście.

Przy okazji chciałbym zapytać czy w Mazdach da się odczytać jakimś specjalnym oprogramowaniem dane o przebiegu z takich podzespołów jak np centralka ABSu albo kontroler klimatyzacji ? Wiem, ze np w BMW tak jest, że informacje o przebiegu są przesyłane do kilku komponentów i da się to odczytać. W ASO mi odpowiedzieli, że ich oprogramowanie tego nie umożliwia. wtedy miałbym 100% pewność co do przebiegu.
pytonow
 

Postprzez jachu36 » 27 lut 2017, 17:52

Niestety nie mam takiej wiedzy na ten temat.Musisz poszukać tu na forum albo brat google się kłania.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 sty 2013, 13:59
Posty: 599 (1/12)
Skąd: ZBI/ HALLE De.
Auto: FORD MONDEO MKV 2015 2.0 TITANIUM jest
MAZDA 6 GH 2008 2,5 ben SPORT DYNAMIC była
Mazda 6 GG 2004r 2,0 była

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6