System RVM – asystent zmiany pasa. Różne pytania.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez boyazont » 31 sty 2018, 22:10

tomas7 napisał(a):Odgrzeję kotleta.
Ostatnio zauważyłem, że podczas jazdy zapala się kontrolka RVM na żółto, niezależnie czy system jest włączony czy nie. Dzieje się to po ok 15-20 minutach jazdy, czasami szybciej ale nie potrafię określić z jakiego powodu. Torque nic nie znalazł, po ForScanie wywala takie cuś:
===RVM DTC U3000:97-08===
Kod: U3000 – Modul sterujacy

Dodatkowe symptomy usterki:
– Działanie elementu lub układu utrudnione lub zablokowane


Ja z tym bledem jezdze juz od czterech lat...
u mnie jest to najprawdopodobniej spowodowane tym ze mam nieorginalny zderzak z tylu...
dowiadywalem sie kiedys co i jak z tym kodem.. wyskakuje kiedy czujniki sa zablokowane fizycznie.. np. przyczepa z tylu, ale ten sam kod moze tez wyskoczyc np. kiedy tylny zderzak jest mocno zabrudzony albo tak jak u mnie kiedy tylny zderzak jest pomalowany nieorginalna farba!! Masakra!
Forumowicz
 
Od: 12 mar 2013, 20:52
Posty: 84 (1/2)
Skąd: Hampshire UK
Auto: Mazda 6 SPORT 2.2 DIESEL 2009 (185BHP)

Postprzez sky6activ » 3 lut 2018, 20:48

Zderzak nie ma z tym nic wspólnego. Za system RVM odpowiadają dwa radary które są umieszczone za zderzakiem, bezpośrednio pod lewą i prawą lampa. Czujniki parkowania umieszczone w zderzaku odpowiadają tylko za parkowanie. Sprawdź kostki czy któraś nie jest nadpalona. Było już o tym w tym wątku. :)

ewentualnie możesz zdjąć zderzak i zobaczyć jak się będzie zachowywać bez zderzaka.

https://euroesi.mazda.co.jp/esicont/eu_ho/mazda6/20071016133907/html/id092200165100.html
Początkujący
 
Od: 1 paź 2017, 14:16
Posty: 12
Skąd: BOURNEMOUTH
Auto: 1.Mazda 6 2019 2.2 Skyactiv 150
2. Mazda 6 2010 2.2 180

Postprzez smile » 4 lut 2018, 16:21

Tak naprawdę dopiero jeśli po kalibracji z symulatorem Dopplera ( narządzie specjalistyczne nieobowiązkowe w każdym ASO ) nie będzie efektu to można się poddać i powiedzieć, że się zrobiło WSZYSTKO a to dalej <dupa> !

https://euroesi.mazda.co.jp/esicont/eu_ ... 86500.html


PS. Jeśli auto ma RVM i miało strzał w tył, wymieniany zderzak, etc... to POWINNO przejść powyższą procedurę aby oba radary pracowały we właściwym zakresie.. Macie pewność, że każdy radar ma taki sam zasięg po pomalowaniu zderzaka? Oczywiście w tym momencie nie należy zapominać, że stan instalacji elektrycznej i połączeń jest także istotny.


https://www.mazda.pl/galeria-filmow/tec ... okoa-gowy/


PS2. <lol> <lol> <lol> Jeśli po kalibracji RVM dalej nie działa, nalezy wymienić zderzak <rotfl> <rotfl> <rotfl> Ktoś ma nieoryginalny z tego co pamiętam, może być przyczyną... a więc kalibracja symulatorem D. a jak nie to podmiana zderzaka na kogoś, kto ma oryginalny i do tego w oryginalnym lakierze w jednej warstwie <lol> <lol> Chyba łatwiej będzie deaktywować RVM <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez Anzelmo71 » 8 lut 2018, 17:56

Witajcie!
Jestem "świeżym" posiadaczem M6 GH 2,2 . Mam problem z RVM. Objawy są takie jakby system był calkowicie wyłączony i pozbawiony zasilania. Kontrolka RVM na zegarach nie pali się wogóle. Czy ktoś z was jest w stanie powiedzieć który z bezpieczników odpowiada za zasilanie systemu? Ewentualnie podać inną przyczynę tego stanu rzeczy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2008, 13:16
Posty: 33
Skąd: Chełmno
Auto: Mazda 6 2.2 MZR-CD 120kW GH 2010

Postprzez sky6activ » 8 lut 2018, 23:16

Podłącz Elm-a z Forscanem i zobacz czy coś Ci powie na ten temat ;)
Początkujący
 
Od: 1 paź 2017, 14:16
Posty: 12
Skąd: BOURNEMOUTH
Auto: 1.Mazda 6 2019 2.2 Skyactiv 150
2. Mazda 6 2010 2.2 180

Postprzez Anzelmo71 » 9 lut 2018, 00:29

Problem w tym że próbowałem ale wogole nie chce się połączyć. Mam Forscana na androida. Czy jest wersja na komputer?

Dopisano 09 lut 2018 0:35:

Próbowałem też OBD CHECK ale nie widział błędów
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2008, 13:16
Posty: 33
Skąd: Chełmno
Auto: Mazda 6 2.2 MZR-CD 120kW GH 2010

Postprzez sky6activ » 9 lut 2018, 12:08

http://www.forscan.org/download.html
Zobacz w ustawieniach forscana czy widzi w ogóle Twojego Elm-a
Początkujący
 
Od: 1 paź 2017, 14:16
Posty: 12
Skąd: BOURNEMOUTH
Auto: 1.Mazda 6 2019 2.2 Skyactiv 150
2. Mazda 6 2010 2.2 180

Postprzez Anzelmo71 » 9 lut 2018, 12:12

Dziękuję za podpowiedź!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2008, 13:16
Posty: 33
Skąd: Chełmno
Auto: Mazda 6 2.2 MZR-CD 120kW GH 2010

Postprzez Anzelmo71 » 13 mar 2018, 12:51

Witam ponownie.
Dorwałem Forscana i porządnego ELMa i oto co mi wyszło:
===PCM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).

===END PCM DTC Brak===

===OBDII DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Diagnostyka pokładowa II

===END OBDII DTC Brak===

===RVM DTC U0028:87-0B===
Kod: U0028 – Magistrala komunikacyjna A pojazdu

Dodatkowe symptomy usterki:
– Brak komunikatu

Status:
– DTC obecny w czasie wydania polecenia
– Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: Monitorowanie przestrzeni z tyłu pojazdu

===END RVM DTC U0028:87-0B===

===ABS DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Układ przeciwdziałający blokowaniu hamulców (Antilock BrakingSystem).

===END ABS DTC Brak===

===RCM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Moduł układu SRS

===END RCM DTC Brak===

===EPS DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Elektronicznie sterowany układ wspomagania kierownicy

===END EPS DTC Brak===

===BCM/GEM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Moduł sterujący układami nadwozia / Moduł kontrolujący działanie instalacji elektrycznej

===END BCM/GEM DTC Brak===

===LCM DTC Brak===
Pomyślny odczyt DTC, nie było kodów błędów

Moduł: Moduł sterujący światłami

===END LCM DTC Brak===

Wynika z tego że jest gdzieś błąd komunikacji w systemie. Tak to odczytuję. sprawdziłem wszystkie dostępne wtyczki. Nie zdejmowałem jeszcze zderzaka . Udało się nawet zresetować moduł RVM. Niestety brak jakiegokolwiek efektu. Kontrolka w zegarach się nie pali wogóle, boczne lampki nie świecą. System nie działa. Gdzie szukać dalej? Może ktoś pozbawił cały system zasilania? Bardzo proszę o pomoc!

Dopisano 13 mar 2018 15:04:

Małe sprostowanie. Właśnie wróciłem z przejażdżki i ku swojemu zdziwieniu odkryłem że RVM działa. Kontrolki przy lusterkach nagle ożyły . Aczkolwiek nie wszystko pokazują prawidłowo. Szczególnie lewa strona pojazdu. Prawa pokazuje pojazdy z tyłu chociaż czasami pali się mimo że nie ma tam żadnego auta. Niestety nie działą kontrolka na zegarach, nie mam żadnej informacji czy system jest aktywny czy nie. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2008, 13:16
Posty: 33
Skąd: Chełmno
Auto: Mazda 6 2.2 MZR-CD 120kW GH 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6