Panel multimedialny dedykowany do Mazdy 6 GH

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Marianek » 14 sie 2015, 08:24

Moim zdaniem coś w radiu nie tak, na pewno nic z samochodem. Twardy reset może pomoże, jeśli m taka możliwość lub przywrócenie ustawień fabrycznych.
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez baca22 » 31 sie 2015, 22:00

Witam wszystkich. Mam maly problem z moja stacja multimedialna w mazdzie 6. Stacje zakupilem na aliexpress i jest niestety z chin. System vin-ce6.0 Mianowicie przez pare miesiecy wszystko bylo ok , do momentu jak wracalem do angli i na poczatku niemiec po zatankowaniu auta chce uruchomic navi a tu na ekranie wyskoczyly mi chinskie krzaki { informacja po chinsku} i navi sie nie zalaczy. pisalem do kolesia od ktorego kupilem to twierdzil ze trzeba wymienic karte z mapa bo byc moze jest uszkodzona. Wiec wymienilem karte na nowa z nowymi mapami IGO i dalej to samo. Wiec pisze do niego znowu a on nic nie odpisuje. No i teraz jestem w kropce bo nie wiem co mam zrobic. Pytalem dzisiaj kolesia w chinskim take a way co ta informacja znaczy bo niestety nie rozumiem ich jezyka to powiedzial ze to jest BLAD W SYSTEMIE PRIMO.EXE I NAVI SIE NIE ZALACZY. Czy ktos z forumowiczow mial podobny problem lub jest w stanie mi jakos pomoc lub poradzic jak to naprawic bo na sprzedawce to raczej nie mam co liczyc. Z gory dzieki.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 mar 2012, 19:04
Posty: 28
Skąd: UK LINCOLNSHIRE
Auto: BYLA MAZDA 6 2.0D TS2 2009r.
JEST MAZDA 6 2.2 SKYACTIVE TOURER SPORT 175BHP 2013r

Postprzez baca22 » 2 wrz 2015, 18:01

Witam wszystkich. Mam maly problem z moja stacja multimedialna w mazdzie 6. Stacje zakupilem na aliexpress i jest niestety z chin. System vin-ce6.0 Mianowicie przez pare miesiecy wszystko bylo ok , do momentu jak wracalem do angli i na poczatku niemiec po zatankowaniu auta chce uruchomic navi a tu na ekranie wyskoczyly mi chinskie krzaki { informacja po chinsku} i navi sie nie zalaczy. pisalem do kolesia od ktorego kupilem to twierdzil ze trzeba wymienic karte z mapa bo byc moze jest uszkodzona. Wiec wymienilem karte na nowa z nowymi mapami IGO i dalej to samo. Wiec pisze do niego znowu a on nic nie odpisuje. No i teraz jestem w kropce bo nie wiem co mam zrobic. Pytalem dzisiaj kolesia w chinskim take a way co ta informacja znaczy bo niestety nie rozumiem ich jezyka to powiedzial ze to jest BLAD W SYSTEMIE PRIMO.EXE I NAVI SIE NIE ZALACZY. Czy ktos z forumowiczow mial podobny problem lub jest w stanie mi jakos pomoc lub poradzic jak to naprawic bo na sprzedawce to raczej nie mam co liczyc. Z gory dzieki.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 mar 2012, 19:04
Posty: 28
Skąd: UK LINCOLNSHIRE
Auto: BYLA MAZDA 6 2.0D TS2 2009r.
JEST MAZDA 6 2.2 SKYACTIVE TOURER SPORT 175BHP 2013r

Postprzez Strikerx » 27 wrz 2015, 16:58

Witam. Kupiłem ostatnio taką nawigację :

Obrazek

, ale mam problem z nią. Mianowicie nie działa mi sterowanie z kierownicy tj nie działa ono tak jak powinno. Z auta wychodzą 2 wiązki przewodów do radia, podłączyłem je do nawigacji, podłączyłem antenę od radia i nawigacji, odpaliłem radio z płyty startowej i całe radio działa czyli funkcje zegar, ustawienia dźwięku itd, ale nie ma komunikacji BT. Po wymianie radia przestawiły się zupełnie inaczej klawisze na kierownicy, wymieniłem kierownicę na taką z tymi szarymi plastikami od nawigacji, ale to nic nie dało – było tak jakbym w ogóle jej nie wymienił. Drugi problem to sama nawigacja, wgrałem mapy od Volvo i niby wszystko pasuje – działają jednak, gdy wyznaczam trasę w nawigacji rozpoczynam jazdę to brak jest komunikatów z nawigacji np gdy za 200m powinienem skręcić w lewo czy prawo. Jest tylko komunikat, że zaczynamy trasę i że dojechaliśmy do celu gdy już dojadę na ulicę docelową, ponad to np gdy skręcę w złą ulicę nawigacja nie oblicza objazdu tylko zostaje trasa wyznaczona, a ja sobie jadę gdzie indziej i jedyne wyjście to samodzielnie wrócić na wyznaczoną trasę i się nie pomylić. Sygnał jest i wyznacza moje miejsce bezbłędnie. Nie znam się na tym, ale wydaje mi się, że problem jakiś jest związany z komunikacją – podłączeniem do radia i z kierownicy i wtedy wszystko powinno być już w porządku. Czy ktoś wie jak to wszystko zrobić, żeby miało ręce i nogi? Auto jest z obsługą bose i nawigacja też.
Początkujący
 
Od: 19 wrz 2015, 11:54
Posty: 1
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR-CD 2008

Postprzez klosek6 » 21 lut 2016, 22:37

Witam. Czy ktoś zakładał taką stację do mazdy mam chęć kupić ale zastanawiam się czy wszystko będzie działać chodzi mi o komputer pokładowy sterownie z kierownicy no i mam bose i fabryczny bluetooth czy wszystko będzie działało jak należy ?
http://allegro.pl/show_item.php?item=5990552395
Forumowicz
 
Od: 15 gru 2007, 20:25
Posty: 194 (1/1)
Skąd: Ostróda
Auto: Mazda 6 GJ Kombi 2013 rok 2,2 150Km SH01Diesel

Postprzez sotrebor » 22 lut 2016, 06:37

Witaj “klosek6”ja kupiłem od nich stację choć inną niż na zdjęciu ale z Windowsem i przyciski działają, bose też, tylko ten jeden przycisk od odbierania rozmów nie działa, ustawienia komputera chodzi, navi mam na automapie. Za tą cenę to chyba warto

Ja i Z2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2011, 19:19
Posty: 73
Skąd: NL i PL
Auto: GY- była
GH-jest(diesel kombi)

Postprzez klosek6 » 22 lut 2016, 15:47

zamówiłem taką może ma ktoś tą . Chciał bym zainstalować na niej automapę , czy może jakąś inna nawigację polecacie ?

http://allegro.pl/mazda-6-radio-nawigac ... 50213.html
Forumowicz
 
Od: 15 gru 2007, 20:25
Posty: 194 (1/1)
Skąd: Ostróda
Auto: Mazda 6 GJ Kombi 2013 rok 2,2 150Km SH01Diesel

Postprzez zelka » 22 lut 2016, 17:51

Automapę bez problemu zainstalujesz na tym tylko pamiętaj żeby dać to na Androidzie (nie WinCE).
Standard od Chińczyków ta navi. Ja cały czas stoję przed dylematem i wstrzymuję się, może wprowadzą jakąś nowocześniejszą wersję, bo Andek 4.4.4 (aka Kitkat) jest już przestarzały. Szkoda również, że jest tak mało pamięci, bo raptem 1GB, aczkolwiek cudów nie ma co oczekiwać jak obecne higd-endowe smartfony.
Jeśli można zrobić root'a i zrobić wszystko po swojemu to można kupić najtańszego Chińczyka :)
Dużo osób poleca sklep Vivo Media, sprawdź również u nich ofertę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 wrz 2012, 13:17
Posty: 1109 (1/12)
Skąd: Konin
Auto: Mazda 6 GH L5 '09
Była: Mazda 3 BK LF '04
Mazda 323F 1.8 BG SOHC '90

Postprzez klosek6 » 24 lut 2016, 14:21

po rozmowie ze sprzedawcą kupiłem tą jutro będę ją zakładał zobaczymy jak się spisze z androidem większość ma na windowsie . Może ktoś podzieli się informacjami jak się spisują wersję z androidem ?
http://allegro.pl/mazda-6-2008-12-radio ... 51704.html
Forumowicz
 
Od: 15 gru 2007, 20:25
Posty: 194 (1/1)
Skąd: Ostróda
Auto: Mazda 6 GJ Kombi 2013 rok 2,2 150Km SH01Diesel

Postprzez zelka » 24 lut 2016, 20:46

Na androidzie masz większe możliwości. Podepniesz internet, zalogujesz się do sklepu Play i multum przeróżnych aplikacji. Nie wiem czy fabrycznie na tej stacji masz możliwość pracy aplikacji w kilku okienkach na raz (tzw. multiasking), ale aplikacja załatwi sprawę.
Jedyne co to w wielu oknach może po prostu braknąć pamięci. Aplikacje na andku to tak jak z podzespołami w komputerach – technika idzie do przodu.
Mnogość opcji, np. ELM bluetooth i apka Torque i masz podgląd podczas jazdy na parametry :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 wrz 2012, 13:17
Posty: 1109 (1/12)
Skąd: Konin
Auto: Mazda 6 GH L5 '09
Była: Mazda 3 BK LF '04
Mazda 323F 1.8 BG SOHC '90

Postprzez klosek6 » 24 lut 2016, 20:53

Stacja będę montował i dam znać co i jak
Forumowicz
 
Od: 15 gru 2007, 20:25
Posty: 194 (1/1)
Skąd: Ostróda
Auto: Mazda 6 GJ Kombi 2013 rok 2,2 150Km SH01Diesel

Postprzez klosek6 » 28 lut 2016, 22:11

klosek6 napisał(a):Stacja będę montował i dam znać co i jak


Stacja zamontowana wszystko jest ok tylko mam problem z uruchomieniem tylnego zagłówka podpiąłem przewodami , ale nie wiem jak na stacji ustawić , żeby puścić sygnał na tył . a drugi problem to takie ciche szumy z głośników najbardziej słyszalne jak nic nie gra jak już gra radio czy muzyka i wezmę wystarczy na 2, 3 to już szumy nie są słyszalne . Co to może być ? sterowanie z kierownicy działa , ale nie można przestawiać temperatury z kierownicy działa tylko na kom pokładowy i na radio głośniej ciszej i przestawianie fali radiowych czy zmiany utworów .
Forumowicz
 
Od: 15 gru 2007, 20:25
Posty: 194 (1/1)
Skąd: Ostróda
Auto: Mazda 6 GJ Kombi 2013 rok 2,2 150Km SH01Diesel

Postprzez Mandey » 12 kwi 2016, 16:43

Pozwólcie, że podepnę się do tematu.
Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć, gdzie w GH kombi znajduje się antena FM?
Obrazek Mazda 6 [2.0 DISI]

Obrazek Mazda 6 [2.5 MZR]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2012, 02:09
Posty: 1808 (21/23)
Skąd: Żory, PL
Auto: Mazda 6 [GH], 155 KM, 2.0 DISI, Rok prod.: 2011

Mazda 6 [GH], 170 KM, 2.5 MZR, Rok prod.: 2008

Postprzez klosek6 » 12 kwi 2016, 17:49

antena w tylnej prawej szybie wygląda jak ogrzewanie
Forumowicz
 
Od: 15 gru 2007, 20:25
Posty: 194 (1/1)
Skąd: Ostróda
Auto: Mazda 6 GJ Kombi 2013 rok 2,2 150Km SH01Diesel

Postprzez Mandey » 12 kwi 2016, 20:34

Ok, dzięki za odpowiedź :)
Obrazek Mazda 6 [2.0 DISI]

Obrazek Mazda 6 [2.5 MZR]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2012, 02:09
Posty: 1808 (21/23)
Skąd: Żory, PL
Auto: Mazda 6 [GH], 155 KM, 2.0 DISI, Rok prod.: 2011

Mazda 6 [GH], 170 KM, 2.5 MZR, Rok prod.: 2008

Postprzez zelka » 16 maja 2016, 12:13

Koledzy, a miał ktoś "naoczne" porównanie jak działa stacja dedykowana aka made in PRC od takiej niededykowanej, np. Blaupunkt Cape Town 945 bądź jakiś inny podobny produkt 2 DIN ??
Pozdrawiam
Adrian
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 wrz 2012, 13:17
Posty: 1109 (1/12)
Skąd: Konin
Auto: Mazda 6 GH L5 '09
Była: Mazda 3 BK LF '04
Mazda 323F 1.8 BG SOHC '90

Postprzez Halski » 27 lip 2016, 15:50

dla potomnych...

oryginalny zestaw BT nie będzie działał z Pionkiem, znaczy mikrofon-teoretycznie są na innych częstotliwościach.
Rozwiązanie problemu-zakup nowego micro, demontaż konsoli środkowej i wyjecie stacji, włożenie /podpięcie mikrofonu pod stację, wyprowadzenie sobie gdzieś w podsufitkę i wszystko gra-znaczy działa.

mikrofon kupiłem alpine (80zł) z takim bardzo mały jack'iem (nie taki jak standard np do smartfonów), stacja paruje się z telefonem i wszystko hula.


Koniec tematu-symptomy poniżej.




Mazda 6 GH stacja multimedialna pioneer avic f30bt – problem z BT

Witam wszystkich
podepnę sie pod temat

zakupiłem 6-tkę GH po lifcie (2011r, 2,2D kombi z Niemiec) ze stacją multimedialną jak powyżej. PROBLEM mój polega na tym, że teoretycznie sparowałem mój tel (Sams S5) z tą stacją przy pomocy BT (kod itp). Moge odtwarzać np muzę przez BT, ale nie działa mi telefon... <glupek2>

Tzn...słysze sygnał wybierania, słyszę rozmówcę, ale on mnie nie słyszy. Nie działają mi też przyciski sterowania rozmową z kierownicy. Nie wiem czy coś z mikrofonem (dziś przeszukam gdzie może być lub nie:), nie chce mi się wierzyć, że ktoś doposażył auto w stację multimedialną, a nie miał mikrofonu do rozmów...
Wykasowałem sparowanie mojego tel z Panelem, sparowałem od nowa i nic, wciąż mnie nikt nie słyszy.
Nie sądzę, że coś z telefonem, bo w drugim aucie bez problemu wszystko działa jak należy.

Coś zresetować, gdzie szukać mikrofonu, jak sprawdzić czy jest on i ewentualnie go wymienić.

Kolejnym etapem po uporaniu się z tym bedzie montaż czujników parkowania i zgranie ich ze stacją...ale tu jako laik chyba sam sobie nie poradzę :(


Pomożecie jakoś?
Ostatnio edytowano 23 sie 2016, 16:23 przez Halski, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2006, 22:58
Posty: 42 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 6 2,2 MZCD, 2011

Postprzez Halski » 2 sie 2016, 22:52

witam

podepnę się delikatnie z zapytaniem, może coś ktoś miał podobnego ?

otóż mam u siebie pioneer avic f30bt (z takim kupiłem), telefon (Sams S5) paruje się ze stacją, moge słuchac muzy z telefonu przez BT, ale problem z dzwonieniem, tzn ja słyszę rozmówcę, a on mnie nie....!
Mikrofon mam w podsufitce, ale nie wiem czemu nie działa- on lub nie wiem co?
podobnie nie mogę wybierać obsługi głosowej z kierownicy, naciśnięcie słuchawki, klawisza "mowy" itp-nic nie daje, nie ma żadnego "beep" żeby wypowiedzieć jakąkolwiek komendę, nie rabotajet. Na wyświetlaczu konsoli środkowej (tam gdzie ustawienia klimy, godziny itp) też nie wyświetlają się komendy/stacje radiowe, wyświetla się na zmianę MAZDA lub PRE TEX MODE--> cokolwiek to nie znaczy ?:)

czy ktos tez może wie jak w sposób średniozaawansowany:) wgrać nowe (nowsze niż z 2011) mapy, ewentualnie może jak może całość upgrade zrobić, może w tym problem leży?

dodam iż odłączałem aku, wyrzuciłem parowanie z moim tel, wciskałem hamulec itp--> nic nie dało?


czy ktoś we Wrocku/okolicy posiada FScana/ELM'a żeby na starcie pomóc mi cokolwiek zdiagnozować, szukałem polecanych warsztatów...ale "wsyscy fahofcy" wcześniej czy później dostają baty, dlatego pewnie też nie przyzwyczajam się do mechaników zanadto :)!

ktoś ma jakis pomysł / rozwiązanie

Będę wdzięczny.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2006, 22:58
Posty: 42 (0/1)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda 6 2,2 MZCD, 2011

Postprzez JURO » 17 sie 2016, 12:24

klosek6 napisał(a):zamówiłem taką może ma ktoś tą . Chciał bym zainstalować na niej automapę , czy może jakąś inna nawigację polecacie ?

http://allegro.pl/mazda-6-radio-nawigac ... 50213.html


Witam zakupiłem do mojej 6 dokładnie taką stacje i o ile stacja działana bez zarzutów to mam jedno pytanie czy ktoś wie jak wyłączyć ten pipczek który co jakiś czas mnie informuje ze np. DVD ON lub AUDIO ON na wyświetlaczu w samochodzie pojawia się taki napis i do tego to pip, trochę jest to irytujące . Z góry dziękuję
Początkujący
 
Od: 7 sty 2013, 01:21
Posty: 17
Skąd: Rzeszów, Chmielnik, Szkocja
Auto: Mazda 6 2.2D GH 2010
Mazda 323C BA 1994

Postprzez Mandey » 18 sie 2016, 11:55

JURO napisał(a):zakupiłem do mojej 6 dokładnie taką stacje i o ile stacja działa

Powiedz mi kolego, czy taki panel jest plug&play, czy trzeba coś rzeźbić z wtyczkami/kablami? Drugie pytanie, jak ze współpracą z oryginalnym wyświetlaczem?
Obrazek Mazda 6 [2.0 DISI]

Obrazek Mazda 6 [2.5 MZR]
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2012, 02:09
Posty: 1808 (21/23)
Skąd: Żory, PL
Auto: Mazda 6 [GH], 155 KM, 2.0 DISI, Rok prod.: 2011

Mazda 6 [GH], 170 KM, 2.5 MZR, Rok prod.: 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6