Jak obsługiwać zestaw głośnomówiący Bluetooth

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Wojtek » 1 kwi 2012, 09:32

Leo37 napisał(a):Miałem sparowany telefon Nokia C3 z bluetooth w mojej Madzi 6 Gh z navi

jaki masz sprzet grajacy? chodzi mi o to czy masz standardowe radio, czy stacje multimedialna...

Leo37 napisał(a):Mądralom typu "szukaj i czytaj" też dziękuję bo szukałem i czytałem więc nie silcie się na nabijanie sobie liczników.

a to do czego przypiac? :>
temat zalozyles w poprawnym watku... wiec?
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Leo37 » 2 kwi 2012, 13:07

kkaczor » 30 mar 2012 2:59

Spróbuj zmienić nazwę telefonu w Bluetooth? Nie mam pojęcia, czy to pomoże, ale jakby trzymał je po nazwach a nie po ID to powinno się poprawić...

Nic to nie da bo jak wybiorę pair a phone to mówi mi, że coplete devices pared (czy jakoś tak). Więc nie dochodzi nawet do szukania telefonu i podania kodu.

Wojtek napisał(a):

jaki masz sprzet grajacy? chodzi mi o to czy masz standardowe radio, czy stacje multimedialna...


Bez Bose zwykły oryginalny dotykowy panel navi.

Wojtek napisał(a):
Leo37 napisał(a):
Mądralom typu "szukaj i czytaj" też dziękuję bo szukałem i czytałem więc nie silcie się na nabijanie sobie liczników.


a to do czego przypiac?

Przy różnych zapytaniach na forach spotkałem się z takimi wstawkami "szukaj i czytaj" albo link do google. Umiem czytać i korzystać z googla więc odpowiedzi od osób, które maja tylko tyle do powiedzenia są mi zbędne. Pytam zawsze w ostateczności jak nie mogę sobie dalej sam poradzić.
Jeżeli kogoś obraziłem tą wstawką to przepraszam bo nie taka była moja intencja.

zielony110 » 30 mar 2012 12:24

Kamil napisał(a):
Nie chce mi się w to wierzyć, ale może warto spróbować.

Jest to tak zwany "twrady reset". Mi mowili ze jak odlaczysz aku to jeszcze nacisnac na hamulec i trzymac przez 30 sekund. Caly system powinien sie zresetowac.
Sprobowac warto


Zaraz lecę to sprawdzić.

Dziękuję wszystkim za pomoc i o efektach poinformuję niezwłocznie
jeżeli ja nie pomogę Tobie a Ty nie pomożesz mi to kto nam pomoże
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2008, 08:13
Posty: 73
Skąd: Środa Wlkp.
Auto: Mazda 6 2008 2.0d 140KM sport excl. kombi

Postprzez Leo37 » 2 kwi 2012, 13:13

Niestety przytrzymanie hamulca nie pomogło. Nadal mam komunikat "maximum devices paired"
jeżeli ja nie pomogę Tobie a Ty nie pomożesz mi to kto nam pomoże
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2008, 08:13
Posty: 73
Skąd: Środa Wlkp.
Auto: Mazda 6 2008 2.0d 140KM sport excl. kombi

Postprzez zielony110 » 2 kwi 2012, 14:09

Leo37 napisał(a):Bez Bose zwykły oryginalny dotykowy panel navi.

No to pewnie to jest problem.
Wiem ze gdzies byl plik do sciagniecia z forum, gdzie byla cala instrukcja jak obslugiwac panele multimedialne z navi w nowych M6, ale gdzie to jest nie pamietam :(

jedyne co moge polecic to:
http://www.mazdahandsfree.co.uk/pairaph ... g=en&ln=en
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2011, 20:20
Posty: 2619 (3/5)
Skąd: UK/Bydgoszcz
Auto: Inne

Postprzez Wojtek » 2 kwi 2012, 16:23

Leo37 napisał(a):oryginalny dotykowy panel navi.

moze wrzucisz zdjecie, moze ma tez jakies oznaczenia?

ps
Leo37 napisał(a):Przy różnych zapytaniach na forach spotkałem się z takimi wstawkami "szukaj i czytaj" albo link do google. Umiem czytać i korzystać z googla więc odpowiedzi od osób, które maja tylko tyle do powiedzenia są mi zbędne. Pytam zawsze w ostateczności jak nie mogę sobie dalej sam poradzić.

nie wszystko co jest napisane odnosi sie do kazdego... sa tacy co zaloza nowy watek, a tuz pod nim masz juz istniejacy... i to z odpowiedzia na jego pytanie... wiec nie mozesz sie dziwic, ze na forach sa takie teksty... sam je tez pisze.... ale wtedy, gdy uwazam, ze klient nie wysilil sie...
jezeli Ty sie wysilasz (zanim zadasz pytanie), to nie widze sensu poruszania tego i wstawiania takich tekstow "zapobiegawczo"... postepujesz tak jak powinienes, dlatego zdziwila mnie ta sentencja...
i wyszlo: ni w <dupa> , ni w oko... ;)
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez Leo37 » 2 kwi 2012, 23:12

zostawiłem odłączony akumulator na całą noc i zobaczę co będzie rano. Ciekawe dlaczego po odłączeniu dotychczas kasował prawie wszystko a godzina była aktualna. Może jakieś wewnętrzne podtrzymanie.
Miałem nadzieję, że jeżeli jest kod 39 na reset hasła to jest też może kod na reset całego urządzenia. Ale zanim się poddam (i ASO) to jeszcze poszukam i <nauka> . Pozdro

A tak na marginesie to w poprzedniej "Madzi" z 2004 sport excl. zamiast navi (SDAL) wcisnąłem kompa z ekranem 7" dotykowym i chodzi rewelacyjnie.

Po podłączeniu akumulatora wszystko się zresetowało, czyli godzina i ustawienia a bluetooth nie. Nadal jest komunikat maximum devices pared i <dupa> .

Zapytam z innej beczki. Czy po wyjęciu tego ustrojstwa (nawigacji) jest jakiś przycisk reset na tyle obudowy?
jeżeli ja nie pomogę Tobie a Ty nie pomożesz mi to kto nam pomoże
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2008, 08:13
Posty: 73
Skąd: Środa Wlkp.
Auto: Mazda 6 2008 2.0d 140KM sport excl. kombi

Postprzez NDDSL » 16 wrz 2012, 19:08

Witam

Nie mam pojecia jak podlaczyc moj telefon przez Bluetooth. Mazda 6 2011r.

Pomocy!!!!!!!
pozdrawiam i czekam
Adam
NDDSL
 

Postprzez bilek » 16 wrz 2012, 20:03

jeżeli masz w swojej wersji bluetooth to:

w menu radia jest submenu bluetooth i pair device.

telefon musi mieć włączony i reszta działań zależy od telefonu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 paź 2011, 15:09
Posty: 51 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR Kirei

Postprzez NDDSL » 16 wrz 2012, 22:09

Dziękuję.
Działa.
NDDSL
 

Postprzez Leo37 » 7 paź 2012, 21:21

Panie i Panowie.
Pięknego dnia samo zadziałało. Znów sparowałem telefon. Kiedyś tak po prostu sobie spróbowałem i <glupek2> zadziałało.
Może wyśmiejecie mnie ale zawsze próbowałem przy ustawieniu pokrętła świateł na AUTO przed ostatnią próbną włączyłem postojówki i oczywiście silnik zgaszony. Pewnie zbieg okoliczności ale jeżeli ktoś ma taki problem to może spróbować.
Dzięki za wszystkie podpowiedzi
jeżeli ja nie pomogę Tobie a Ty nie pomożesz mi to kto nam pomoże
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2008, 08:13
Posty: 73
Skąd: Środa Wlkp.
Auto: Mazda 6 2008 2.0d 140KM sport excl. kombi

Postprzez caastiel » 13 gru 2012, 11:42

gdzie jest odnośnik do tego poradnika, bo go nie widzę?;/
caastiel
 

Postprzez glowasiek » 13 gru 2012, 13:33

to naprawde nie jest tak skomplikowane i mozna sobie poradzic samemu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2010, 22:36
Posty: 1675 (3/6)
Skąd: z daleka
Auto: Mazda 6 GH sport

Postprzez Wojtek » 13 gru 2012, 14:52

jest jako zalacznik...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez jacekskorpion » 15 sty 2013, 23:02

Witam serdecznie szanowne forum :–).

Problem dotyczy mazdy 6 z 2008r z nawigacją. (tak jak na zdjęciu)
Obrazek

Problem polega na braku łączności Bluetooth. Po naciśnięciu przycisku głośnomówiącego słyszę zapytanie : " Hands Free system is locked state the password to continue " Czyli jest zablokowany i prosi o hasło. Czy jest możliwość zresetowania tego hasła ??

Drugi problem to w jaki sposób można wejść w menu ?? Naciskam przycisk głośnomówiący wypowiadam "Setup" i nic odpowiada że komenda nierozpoznana i prosi o powtórzenie.

Chciałem wejść w funkcję rozpoznawania mowy ale również komenda " Voice Training" jest nierozpoznawalna.

Może ktoś miał taki problem lub wie w jaki sposób sobie z tym poradzić?

Pobrałem i przestudiowałem całą instrukcje pobraną z pierwszej strony i nic.

Dopisano 16 sty 2013, 20:32:

Odwiedziłem serwis okazało się że wadliwy jest mikrofonik i wycenili mi wymianę mikrofonu Bluetooth-a na kwotę 570 zł + robocizna. Załamałem się !!

Bluetooth-a odblokowali za symboliczne 100 zł + Vat.

Wracając z serwisu zajechałem do firmy która zakłada zestawy głośnomówiące zapytać ile mnie będzie kosztował oddzielny zestaw .... dobrze że trafiłem na równego gościa rozebrał pomruczał i wymienił malutki mikrofonik za 40 zł i wszystko świetnie śmiga !!!

Ma tylko pytanie posiadam telefony Nokia N97 i E52 czy da się exportować w jakis sposób książkę telefoniczną ??
Początkujący
 
Od: 15 sty 2013, 22:38
Posty: 8
Auto: Mazda 6 2008r. 140km

Postprzez Leo37 » 17 sty 2013, 21:09

Niestety <nie> książki nie zaimportujesz. Są mazdy z menu telefon na ekranie i tam było phonebook. Nie wiem co to była za wersja i czy można do naszych navi wgrać taki soft.
W naszych urządzeniach bluetooth możesz sam sobie komendą głosową stworzyć własną książkę i wywołanie głosem. Niestety rozpoznawalność niektórych cyfr np 2 jest słaba, dlatego dodanie pozycji do książki wymaga cierpliwości. Ja jej nie mam dlatego wybieram z telefonu lub podaję cyferki po komendzie "dial" .
Ale dobrze, że można wymienić mikrofon. Dlatego swój przeniosę obok lampek na podsufitce bo na podszybiu słabo chwyta.
jeżeli ja nie pomogę Tobie a Ty nie pomożesz mi to kto nam pomoże
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2008, 08:13
Posty: 73
Skąd: Środa Wlkp.
Auto: Mazda 6 2008 2.0d 140KM sport excl. kombi

Postprzez jacekskorpion » 20 sty 2013, 21:14

Wymiana lub przeniesienie mikrofonu jest niezwykle prosta za 570 zł w serwisie mikrofon wygląda opisowo w ten sposób: W ładnej oprawie z plastiku umieszczony jest zwykły mikrofonik dostępny w każdym sklepie z zestawami głośnomówiącymi, podłączony jest do 2 wystających kabelków gdzie jeden jest przyczepiony do metalowej obejmy.
Wystarczy odkręcić plastik z mikrofonem odłączyć mikrofonik i dolutować 2 kabelki z nowym mikrofonem, umieścić go w dogodnym dla siebie miejscu i śmiga !
U mnie szczerze mówiąc nie ma problemu z odsłuchem przez mój samochód wszystko chodzi ładnie i słyszalność jest też dość dobra ( nikt nie narzeka że mnie nie słyszy prowadzać rozmowę )

Jedyny problem to wprowadzenie w książkę kilkadziesiąt imion lub nazwisk. Po wprowadzeniu 11 imion nie mam problemów z połączeniem Call + imię i wyszukuje wyśmienicie.

Ale mam pytanie czy po odłączeniu akumulatora książka nie zniknie ?? Bo jeśli tak to szkoda mojej pracy.
Początkujący
 
Od: 15 sty 2013, 22:38
Posty: 8
Auto: Mazda 6 2008r. 140km

Postprzez chmooreck » 20 sty 2013, 21:44

Książka nie znika.
Mogą zniknąć sparowane telefony, ale to raczej nie problem...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 maja 2008, 18:37
Posty: 1116 (0/3)
Skąd: Jaworzno
Auto: M3 BP '19 2.0 180KM
M3 BM '14 2.0 120KM

Postprzez jacekskorpion » 31 sty 2013, 10:45

Witam serdecznie.
Dzięki forum Mazdaspeed a w szczególności Wojtkowi ruszyłem z małymi problemami technicznymi swój zestaw głośnomówiący. Postanowiłem również zrobić oddzielny poradnik obsługi. Biorąc pod uwagę że to właśnie strona Mazdaspeed pomogła mi w dużym stopniu, postanowiłem zamieścić w poradniku reklamę.

Plik jest dość duży ale za to wyraźny i kolorowy.
Oto wyniki mojej pracy.

Obrazek

http://www.romansband.pl/Mazda/Instrukcja_Bluetooth_Mazda6_GH.pdf
Początkujący
 
Od: 15 sty 2013, 22:38
Posty: 8
Auto: Mazda 6 2008r. 140km

Postprzez Wojtek » 31 sty 2013, 18:02

jacekskorpion napisał(a):Postanowiłem również zrobić oddzielny poradnik obsługi. Biorąc pod uwagę że to właśnie strona Mazdaspeed pomogła mi w dużym stopniu, postanowiłem zamieścić w poradniku reklamę.

dziekujemy <uklon>
link do pliku i instrukcje zamiescilem na pierwszej stronie
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez przemek.gd » 9 maja 2013, 16:42

Panowie, kupiłem ostatnio cx7 z 2007 roku wersje europejską i nie widziałem żeby był tam zestaw bluetooth, czy to tylko w liftach i w amerykach jest???
Ja na kierownicy ani na desce nie mam zadnego przycisku telefonu.
Podpowie ktoś???
Początkujący
 
Od: 11 sty 2013, 14:23
Posty: 9
Auto: Cx7 2.3turbo disi 2007 rok. Wersja europejska.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6