Jak wyłączyć stale włączone światła mijania? Deaktywacja running lights w trybie manualnym i auto

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez domin1979 » 28 paź 2008, 10:33

Z manuala:
Obrazek
Piszą, że w trybie AUTO sensor zmierzchu sam załącza światła + ośw. zawn. i podświetlenie panelu kiedy uzna za stosowne.

Jak jest w dzień z tym AUTO? Palą się cały czas światła zewnętrzne? Jak tak to może ustawiają odpowiednio na poszczególne kraje. A jak jest z podświetleniem panelu? Pali się w dzień w trybie AUTO? Niby nie powinno.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez tarkan » 28 paź 2008, 11:24

domin1979 napisał(a):Jak jest w dzień z tym AUTO? Palą się cały czas światła zewnętrzne? Jak tak to może ustawiają odpowiednio na poszczególne kraje. A jak jest z podświetleniem panelu? Pali się w dzień w trybie AUTO? Niby nie powinno.

1. Światła zewnętrzne palą się cały czas.
2. Oświetlenie zegarów włącza się bardziej intensywne gdy jest dobre oświetlenie na zewnątrz.
3. Oświetlenie kabiny włącza się, oświetlenie zegarów ściemnia się, gdy na zewnątrz jest ciemniej.
4. W przypadku, gdy włączone jest AUTO i czujnik światła wykryje, że na zewnątrz jest ciemniej, ściemni podświetlenie zegarów, włączy oświetlenie pozostałej aparatury i dodatkowo na zegarze włącza się zielona kontrolka świateł.
Moja nowa Mazda 6 "wyjechała z tłumu"... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=59909&start=0
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez domin1979 » 28 paź 2008, 11:29

tarkan napisał(a):1. Światła zewnętrzne palą się cały czas.
Czyli pewnie jest jakiś przełącznik w kompie żeby cały czas świecił światłami mijania. W PL akurat dobrze.
Poza tym podoba mi się ta automatyka, wkurza mnie jak przy włączonych światłach w słoneczny dzień nie da się nic odczytać z trip komputera.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez tarkan » 28 paź 2008, 11:31

domin1979 napisał(a):
tarkan napisał(a):1. Światła zewnętrzne palą się cały czas.
Czyli pewnie jest jakiś przełącznik w kompie żeby cały czas świecił światłami mijania. W PL akurat dobrze.
Też myślę, że pewnie to kwestia przeprogramowania komputera w serwisie, żeby światła włączały się tylko wtedy, jak jest ciemno. Ale póki w Polsce jeździmy 24h na dobę na światłach, to akurat jest ok.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 lut 2006, 00:00
Posty: 426
Skąd: Warszawa / Sokółka
Auto: M6 '08 GH 2.5 MZR TOP

Postprzez dumdum » 11 sie 2010, 23:56

Witam wszystkich,

Od niedawna jestem przeszczęśliwym posiadaczem Mazdy 6. Samochód sprowadziłem z Niemiec i mam z nim mały problem. Chodzi o automatyczne włączanie świateł mijania. Może to coś idiotycznie prostego, ale nie znalazłem tego na forum, a jedynie wątek, że komuś nie pasowało, że świtała się włączają automatycznie.

Mi chodzi o to, żeby po odpaleniu samochodu zapaliły sie światła mijani bez względu na to, czy jest noc czy dzień. Aktualnie mam tak, że jak włączę na pozycje Auto, to światła zapalają sie ale tylko po zmierzchu.

Druga sprawa i to też mnie dziwi, że nie ma nic o tym na forum i mnie to tylko wkurza, ale jak w dzień włączę światła mijania to przygasają mi zegary i ekran od nawigacji, tak, że za cholerę nic nie widać na nich. Da sie to jakoś przestawić.
Byłem z tym w serwisie, ale niestety nie wiedzieli, czy można to zmienić.

Będę wdzięczy za pomoc.

Pozdrawiam
DumDum
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2010, 23:42
Posty: 98
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GH 2.2 Diesel Kombi wersja Sport

Postprzez kkaczor » 12 sie 2010, 01:10

Jezeli chodzi o swiatla to mialem tak w Hondzie i wizyta w ASO zalatwila sprawe – swiecily sie non stop. Modele na rynek polski (czyli chyba te same auta co na skandynawie) maja swiatla zawsze wlaczone. Ustawienie na AUTO wlacza tylko podswietlenie zegarow jak sie sciemnia. Jak niektore to maja a inne nie, moze to byc albo kwestia ustawien w komputerze (w Citroenie tak jest), albo jakas drobna elektroniczna przerobka.

Co do przygasajacych zegarow – nie masz takiego przycisku w lewym-gornym roku zegarow? Jak sie go wcisnie to mozna regulowac jasnosc, jak wcisniesz jeszcze raz – to swieca sie na full.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sty 2010, 10:14
Posty: 188 (1/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda6 GH 2009 sedan 2.0

Postprzez dumdum » 12 sie 2010, 04:13

Co do świateł to podjadę jeszcze do innego serwisu, może gdzie indziej będą wiedzieli o co chodzi.

Natomiast podświetlenia zegarów to rzeczywiście jest pokrętło i nim kręciłem, natomiast zakres regulacji był mizerny. Wciskać go nie wciskałem i z rana na pewno spróbuje to zrobić. Dzięki za podpowiedź.
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2010, 23:42
Posty: 98
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GH 2.2 Diesel Kombi wersja Sport

Postprzez glowasiek » 12 sie 2010, 12:21

ehs, a ja chcialbym wlasnie zeby u mnie bylo jak u ciebie, mianowicie ze swiatla wlaczaja sie tylko wtedy gdy jest ciemno a nie jak teraz , nie wazne czy tryb auto czy off swieca sie non stop – gasna jedynie po przelaczeniu na postojowki. Ponizej wkleje ci informacje, ktora moze pomoc. Takze wystarczy zmienic tylko przekaznik tylko ze w twoim wypadku na odwrot niz napisane ponizej.


After contacting Mazda technical It was confirmed by Mazda Technician that the running lights on the 2008 sports can be disabled by changing the headlight relay from GS1G67890A to GS1E67890A

The head light relay can be found by removing the glove box,to do this pull the glove box down past the stops and then give a strong pull forward to remove it from the clip on hinge, once out of the way the headlight relay securing bolt can be seen up behind the centre console 10 mm bolt. I found the easiest way to remove the relay was to remove this bolt and then by dropping the relay out together with its bracket below the console where the foot well carpet finishes.

The relay cost me £123 inc vat,If you have a 6 sport with auto light function then the relay you need is GS1E67890A.
I can confirm that this works and as far as I'm aware is the only way to disable the running lights.The job took 10 minuets, the hardest part was identifying the relay securing bolt.
If you need any more information just ask and I will post photos.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2010, 22:36
Posty: 1675 (3/6)
Skąd: z daleka
Auto: Mazda 6 GH sport

Postprzez kkaczor » 12 sie 2010, 23:00

No to chyba rozwiązanie jest proste. Musicie zamienić się na przekaźniki :)

nie trzeba klaskać :) <faja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sty 2010, 10:14
Posty: 188 (1/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda6 GH 2009 sedan 2.0

Postprzez glowasiek » 13 sie 2010, 09:24

:) dokladnie o tym samym pomyslalem :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2010, 22:36
Posty: 1675 (3/6)
Skąd: z daleka
Auto: Mazda 6 GH sport

Postprzez dumdum » 13 sie 2010, 10:39

Chętnie się zamienię, bo juz zaczyna mnie wkurzać te ciągłe ręczne włączanie i wyłączanie świateł jak w jakimś żuku, czy nysie:).

A teraz trochę informacji jak wygląda sytuacja z podświetleniem zegarów. Rada KKaczora była jak najbardziej trafna, bo po kliknięciu tego pokrętła podświetlenie jest na maxa. Niestety problem jest w nocy, bo podświetlenie daje po gałach i trzeba znowu to kliknąć, żeby podświetlenie sie ściemniło. Teraz jak rano siadam do samochodu, włączam światła (ręcznie :() klikam, żeby włączyć podświetlenie zegarów, a wieczorem jak wsiadam do samochodu to znowu włączam światła i klikam, żeby ściemnić zegary – maskara. Jakaś dobry inżynier musiał to obmyśleć w Mazdzie, szczególnie że jest czujnik zmierzchowy i podświetlenie zegarów mogłoby sie automatycznie regulować w zależności od nasłonecznienia:)

Głowasiek, a u Ciebie jak jest z podświetleniem, też musisz ręczenie regulować podświetlenie zegarów, czy reguluje sie samo, w zależności od tego czy jest noc czy dzień?

Pozdrawiam
DumDum
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2010, 23:42
Posty: 98
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GH 2.2 Diesel Kombi wersja Sport

Postprzez glowasiek » 13 sie 2010, 12:10

dumdum napisał(a):
Głowasiek, a u Ciebie jak jest z podświetleniem, też musisz ręczenie regulować podświetlenie zegarów, czy reguluje sie samo, w zależności od tego czy jest noc czy dzień?

Pozdrawiam
DumDum


Hej, wiec u mnie na auto podswietlenie samo sie reguluje w zaleznosci od pory dnia ale powiem szczerze ze nie uzywam tego trybu auto bo wkurza mnie ze xenony swieca sie caly bozy dzien niezaleznie od tego czy slonce daje na maxa czy nie, wiec za dnia jezdze na postojowkach a wtedy pozostaje jedynie reczne ustawienie podswietlenia zegarow jako ze automatyczne dziala jedynie w trybie auto, ktory defakto u mnie wlacza xenony od razu.

dzwonilem do mazdy i mam do nich podjechac odnoscie tych swiatel chociaz przez telefon tlumaczyli mi ze one sa non stop wlaczone nie zaleznie czy w trybie off czy auto dla bezpieczenstwa ale mieli sprawdzic czy mozna to przeprogramowac bez potrzeby zmiany czegokolwiek , bede mial czas to podjade i dam znac.Powiedzialem im po kiego grzyba ten ten samocohd ma czujnik zmiechrzu w takim razie, tak samo w tv – wylaczasz go to chcesz zeby byl wylaczony no nie. Takze teraz zanim odpalam samochod wlaczam postojowki, dzieki temu swiatla mi sie nie swieca od razy po przekreceniu stacyjki i tak sobie na postojowkach jezdze o ile pogoda na to pozwala :) Poza tym mankamentem do ktorego sie przyzwyczailem, wszystko narazie ok.


----------------------

Tak jak obiecywalem, podjechalem do salonu mazdy, jedyna opcja zeby zmienic ustawienia trybow swiatel jest zmiana calego modulu [czy tego przekaznika] koszt 240f – oczywiscie podziekowalem hehe takze podejrzewam w twoim wypadku cena bedzie podobna.

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 6 mar 2011, 13:57 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: polaczylem twoje posty... prosze w przyszlosci uzywaj edycji...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2010, 22:36
Posty: 1675 (3/6)
Skąd: z daleka
Auto: Mazda 6 GH sport

Postprzez dumdum » 16 sie 2010, 00:10

@Glowasiek

Z tego co piszesz to w swojej Mazdzie masz skonfigurowane światła dokładnie tak jak bym chciał u mnie.
Powiedz kiedy będziesz w Polsce to sie wymienimy moduałami :)

Pozdrawiam
DumDum
Forumowicz
 
Od: 11 sie 2010, 23:42
Posty: 98
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GH 2.2 Diesel Kombi wersja Sport

Postprzez glowasiek » 16 sie 2010, 09:04

dumdum napisał(a):@Glowasiek

Powiedz kiedy będziesz w Polsce to sie wymienimy moduałami :)

Pozdrawiam
DumDum


Bede od przyszlego piatku :)

pozdrawiam


--------------------------


dzisiaj znowu powiedziano mi ze zmiana modulu swiatel to koszt 120f
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2010, 22:36
Posty: 1675 (3/6)
Skąd: z daleka
Auto: Mazda 6 GH sport

Postprzez krisss » 27 lis 2010, 23:45

zaczekaj jeszcze z pół roku, to Ci dopłacą... :D
Forumowicz
 
Od: 20 maja 2010, 23:32
Posty: 43
Auto: M6'04 GY LF
Yaris'07 1.0PB

Postprzez Rabti » 30 cze 2011, 11:49

Witam koledzy,
ja też Wam napiszę coś w tym temacie...
Sprowadziłem moją Madzię z Niemiec.
Światła mijania palą mi się zarówno jak przełącznik jest ustawiony na OFF, na AUTO jak i oczywiście na mijania. Nie mogę całkowicie wyłączyć świateł jedynie w ustawieniu na pozycyjne gasną mi mijania.
Jedyne co jest pocieszające to, że podświetlanie zegarów włącza się w pozycji AUTO po zmierzchu.
Chciałem zamonotować sobie LEDy dzienne, pojechałem dzisiaj do ASO – niestety aby światła dzienne spełniały swoją funkcję i świeciły się same bez mijania czy pozycyjnych – konieczna jest wymiana modułu. Cena około 4tys. PLN!!! <glupek2> <glupek2>
Na razie zapominam o LEDach...
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2011, 21:47
Posty: 30
Skąd: Mikołów
Auto: Mazda 5 2011r. 2.0

Postprzez glowasiek » 30 cze 2011, 12:04

to cos duzo bo tutaj chca £158 za przekaznik/modul swiatel – o cene dowiadywalem sie w zeszlym tygodniu.

Ogolnie sa 4 rozne przekazniki wiec trzeba wiedziec, ktory zamowic:

GS1D67890A , GS1E67890A , GS1F67890A , GS1G67890A

Zapomnialem dodac ze oryginalny grill mazdy z ledami – £ 258 (bez zalozenia, ale mowili ze to max 1h roboty wiec £ 60)

pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2010, 22:36
Posty: 1675 (3/6)
Skąd: z daleka
Auto: Mazda 6 GH sport

Postprzez chmooreck » 30 cze 2011, 12:05

Poszukaj kogoś, kto będzie się chciał wymienić tym modułem ;–)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 17 maja 2008, 18:37
Posty: 1116 (0/3)
Skąd: Jaworzno
Auto: M3 BP '19 2.0 180KM
M3 BM '14 2.0 120KM

Postprzez Rabti » 30 cze 2011, 12:07

glowasiek napisał(a):to cos duzo bo tutaj chca £158 za przekaznik/modul swiatel – o cene dowiadywalem sie w zeszlym tygodniu.

Ogolnie sa 4 rozne przekazniki wiec trzeba wiedziec, ktory zamowic

Byłem dzisiaj w PRO-MOTO w Kcach i tak mi powiedzieli...
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2011, 21:47
Posty: 30
Skąd: Mikołów
Auto: Mazda 5 2011r. 2.0

Postprzez glowasiek » 30 cze 2011, 12:10

ceny chyba maja z choinki, poza tym ja mialem sie wymienic modulem z dumdum ale jakos brakuje czasu podczas pobytu w polsce :(

Dziwne ze masz wersje niemiecka z takim typem przekaznika bo normalnie to oni wlasnie maja ze na auto wlaczaja sie swiatla tylko gdy jest ciepno i na OFF sa wylaczone.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2010, 22:36
Posty: 1675 (3/6)
Skąd: z daleka
Auto: Mazda 6 GH sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6