Włączający się sam alarm. Rozwiązanie – czyszczenie czujnika maski

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez kkaczor » 6 lis 2013, 20:55

Tyle, że polecam go czymś zabezpieczyć, bo inaczej każda zima z WD40.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sty 2010, 10:14
Posty: 188 (1/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda6 GH 2009 sedan 2.0

Postprzez ajsmeno » 6 lis 2013, 21:02

A nie da się tego zrobić bez zdejmowania grilla?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 kwi 2013, 19:32
Posty: 98 (0/1)
Skąd: Wellingborough
Auto: Mazda 6 GH 2.0 147KM hatchback 2008r, wersja UK

Postprzez zielony110 » 6 lis 2013, 22:23

pisalem na PW. Zdejmij plastiki co masz kolo zamkniecia maski i zobaczysz co i jak ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 mar 2011, 20:20
Posty: 2619 (3/5)
Skąd: UK/Bydgoszcz
Auto: Inne

Postprzez Janusz626 » 6 lis 2013, 22:23

ajsmeno napisał(a):A nie da się tego zrobić bez zdejmowania grilla?

...niestety nie, chyba że jest jakiś prostszy sposób.

...z 4X HD i Tap4...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2007, 16:14
Posty: 1880 (49/17)
Skąd: PTR
Auto: Mazda 6 2.0 Sky-G 2017 SkyPassion

Postprzez robi31 » 9 lut 2014, 16:59

witam mam pytanie czy to moze byc ten czujnik odpowiedzialny za wlaczanie sie alarmu Jesli nie to moze ktos napisze dokladnie gdzie go znajde MAZDA 6 2008 2.5
Załączniki
20140209_135458.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2011, 12:29
Posty: 88 (15/3)
Skąd: uk
Auto: Mazda CX-5 2.0 benzynka 2018

Postprzez robi31 » 5 kwi 2014, 14:45

20140405_111005.jpg
czy tak wyglada ten czujnik odpowiedzialny za wlaczanie sie alarmu.Dieki za odp
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2011, 12:29
Posty: 88 (15/3)
Skąd: uk
Auto: Mazda CX-5 2.0 benzynka 2018

Postprzez Baranek » 9 maja 2015, 12:41

Odgrzebuje bo mnie też to dopadło

w/g mnie tak to ten włącznik
ale
Jest on zamknięty (zakładam hermetyczny) więc raczej styki zabrudzone nie są.
Bardziej mogą się wytrzeć, sprężynki docisk stracić itp itd.
Jak widać z fotki może dostać się tam jakiś brud czy inny syf między blaszkę dociskową a obudową wyłącznika i przy zamkniętym zamku może nie dość dociskać popychacz od styków przy zamkniętej masce.
Dziś zdemontowałem przeczyściłem obudowę odgiąłem te blaszkę przy wyłączniku by pewniej dociskała przy zamkniętym zamku; przeczyściłem preparatem styki na łączeniu kabli (te po lewej stronie) i zobaczymy.
Na pewno któryś z czujników mechanicznych bo zamykam samochód z wyłączonymi czujnikami ruchu/przechyłu itp to i tak alarm się pobudza.
Alarm fabryczny oczywiście.
w FORscanie w PIDach sprawdzałem położenia czujników od drzwi i maski oraz klapy i pokazywało że jest OK
Jeśli to nie to to się odezwie.
A może się zdarzyć bo do styków wyłącznika nie ma dostępu i pomimo zabiegów włącznik może szwankować.
====================================
Dodano 11.05.2015
no i <dupa>
Po powrocie z pracy i przyjściu do domu przywitał mnie dźwięk alarmu a oknem
trochę mnie to irytuje
Dziś poprzez żarówkę 21W "przepaliłem" tlenki na stykach przez kilkudziesięciokrotne załączanie i wyłączanie prądu żarówki. Ciekawe co to dało.
Zakładam ze dalej to ten od maski bo reszta w drzwiach i klapie załącza jakąś żarówkę czyli pod obciążenie a i wyłączać musi bo AQ nie pada.

Dodano 21:05

I znów franca pipczy za oknem
Szlag mnie trafia a pomysłów nie mam
Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
FORScan czysty żadnych błędów.
Początkujący
 
Od: 2 paź 2014, 07:05
Posty: 5
Auto: 6 GH 2,5Pb

Postprzez 626CX9 » 17 gru 2021, 18:12

Cześć.
Od piątkowego poranka "walczyłem" z alarmem w mojej leciwej CX9, włączył się o 7 rano i ..... i włączał się po każdorazowym zamknięciu.
Zajechałem do całkiem dobrego elektryka i jak to bywa nie miał czasu, wyznaczył termin na poniedziałek. Dobra, szukam dalej i albo zamknięte albo słyszę – nie ma scana, mazd nie robię. Dzwonię do serwisu, pierwszy fachowiec – Dla mnie CX9 to nadal samochód pełen tajemnic. Drugi fachowiec – Przyjechać podłączymy a tak żeby było dobrze to wyjmiemy stary i zamontujemy nowy. Kurde! 5 tysi!!!
Kupiłem laptopa i odpaliłem forum Mazdy. Z tym kupiłem to blaga choć i tak taniej jak w serwisie alarm.
Szukam CX9 – kicha.
No to wracam do mojej św. pamięci 626. O zmarłych tylko dobrze, ale to naprawdę było źródło nieustannego zachwy..., bez przesady rdza i jeszcze raz rdza bo mechanicznie to mercedes z lat 60-tych pod względem niezawodności.
Do rzeczy – podejrzewałem wcześniej któryś z czujników i te w słupkach były OK. Została klapa bagażnika i klapa od silnika. Z lenistwa i wygody zacząłem od tej od silnika.
kkaczor!!!!
MASZ U MNIE WIELOPAK DOBREGO JAKIE CIĘ DOBRZE CHŁODZI LUB JAKIEGOŚ WĘDROWNICZKA JAK LUBISZ.
Nie miałem pod ręką WD, ale nadał się K2. Psiknąłem w jedną dziurą w lewo od zamka, po tej wtyczce z czymś tam i dwoma kabelkami. Poprawiłem jeszcze raz, dmuchnąłem dobrze powietrzem i jeszcze raz K2.
Jak miła potrafi być cisza to tylko chyba ja wiem.
Przydługie? Gaduła jestem.
Początkujący
 
Od: 16 gru 2020, 13:42
Posty: 1 (0/1)
Auto: CX93,7 2009

Postprzez MRM6 » 23 maja 2024, 00:31

Cześć,
moją mazdę też dopadł włączający się bez powodu alarm. Zauważyłem, że u mnie jest to związane z temperaturą. Alarm włącza się latem w gorące dni, wiosną, zimą i jesienią jest spokój. Gdy alarm się załączy i go rozbroję pilotem pojawia się pojedynczy długi sygnał, który najprawdopodobniej wskazuje przyczynę włączenia się alarmu. Niestety w papierach od alarmu nie podają co taki pojedynczy sygnał oznacza, są opisane inne kombinacje sygnałów. Czy ktoś może wie co oznacza pojedynczy dżwięk po rozbrojeniu alarmu. Będę wdzięczny za informacje.
Początkujący
 
Od: 1 wrz 2012, 00:48
Posty: 6
Skąd: PL/GDAŃSK
Auto: Mazda 6, GH, LF, Ex 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6