Kontrolka poduszki powietrznej – prośba o pomoc.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Rysiekgor » 22 mar 2016, 20:55

Witam. Z obrotami się nie udało to może ktoś będzie znał odpowiedź na ten problem. Pali mi się lampka poduszki (nie mruga), gdy jest zapalona nie działają kontrolki zapięcia pasów z przodu (tył ok). Jak znika, to wszystko działa. Odpinałem kostki pod siedzeniami ale to nic nie dało (raz działa ok raz nie), byłem na komputerze i nie pokazuje żadnego problemu. Mam nadzieje, że to tylko jakieś kabelki może ktoś wie gdzie i jak zlokalizować ten problem. Dzięki i pozdrawiam.

Dopisano 22 mar 2016, 19:57:

Sory zapomniałem mazda 6 2008 1.8 benzyna. <zawstydzony>
Rysiekgor
 

Postprzez zadra » 22 mar 2016, 21:36

Odpinałem kostki pod siedzeniami ale to nic nie dało (raz działa ok raz nie),

Raz działa – raz nie działa, w zależności jak styk aktualnie przewodzi..
Znajdź właściwe ułożenie, popraw kostki, oczyść styki(masz 2kostki na jednym kabelku) – być może mata na siedzeniu pasażera jest uszkodzona i dlatego świeci non stop.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3176 (36/86)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Rysiekgor » 26 mar 2016, 13:11

Witam serdecznie. Las odpowiedzi. Ok byłem na komputerze który pokazał, że to główny sterownik(podobno jest koło ręcznego, jeśli ktoś wie jak go wymienic będe wdzięczny za wskazówki), błąd został usunięty wszystko zaczęło działać iiii szczęście padło na drugi dzień. Czyli trzeba wymienić sterownik. <dupa>
Rysiekgor
 

Postprzez klosek6 » 26 mar 2016, 20:39

Przerabiałem ten temat u siebie sterownik jest miedzy nogami z przodu trzeba odchylić dywanik koło pedału gazu i jest tam jedna śrubka i z drugiej strony pod nogami pasażera z przodu są 2 śrubki a tu naprawiałem sterownik miałem te same objawy .
http://allegro.pl/srs-naprawa-elektroni ... utery-4145
Forumowicz
 
Od: 15 gru 2007, 20:25
Posty: 194 (1/1)
Skąd: Ostróda
Auto: Mazda 6 GJ Kombi 2013 rok 2,2 150Km SH01Diesel

Postprzez Rysiekgor » 31 mar 2016, 13:46

Dzięki śliczne. Poszukam i zobaczę co mogę zrobić bo jestem w UK. Tutaj gorzej z takimi majstrami <lol> .
Rysiekgor
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6