Słabe światła mijania – ksenony

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez SHY » 21 paź 2015, 23:40

Witam

Czy jest możliwe żeby w roczniku 2010 przy przebiegu ok. 200kkm odbłyśniki w ksenonach z AFS były martwe? Jak wygląda sprawa trwałości naszych reflektorów?
Mam silne wrażenie, że moje światła słabo świecą (bądź tylko mi się wydaje). Kiedy jechałem kilka miesięcy temu, zaraz po zakupie swojego egzemplarza, mijał mnie na drodze jakiś "świeży" samochód i oceniłem jasność jego świateł ksenonowych na 2-3 razy większą (jechał obok mnie na drugim pasie). Czy ktoś z forumowiczów miał już "przyjemność" rozbierania tych lamp i może powiedzieć coś o ich wnętrzu? Żarówki chyba mam jeszcze oryginalne z pierwszego montażu, ale nie widać aby zmieniły barwę i miały się za chwilkę skończyć.
Ostatnio naczytałem się o regeneracji i specjaliści twierdzą, że przy takich przebiegach dzisiejszych aut każdy ma do regeneracji odbłyśnik. Trochę nie uśmiecha mi się cała operacja. Auto potrzebne każdego dnia a czas ich regeneracji wynosi kilka dni. Do tego rozbiórka i... jakoś boję się o lampy czy aby na pewno, będą nadal działać tak jak powinny.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2005, 23:16
Posty: 458 (2/2)
Skąd: Gniezno
Auto: Mazda 6 GH 2,2 MZR-CD 163KM

Postprzez Enduro » 27 paź 2015, 22:55

moze zarowki sa lekko wypalone?

E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez SHY » 28 paź 2015, 20:41

Hej

Myslalem o tym. Jednak wg. informacji na roznych stronach zuzywajace sie zarowki mozna poznac po odmiennym kolorze w jaki swieca. Moje nie sa ani zolte ani rozowe. Ciekawi mnie czy ktos juz kiedys widzial odblysnik z naszych lamp ze sporym przebiegiem km.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 17 lis 2015, 00:28 przez SHY, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2005, 23:16
Posty: 458 (2/2)
Skąd: Gniezno
Auto: Mazda 6 GH 2,2 MZR-CD 163KM

Postprzez sotrebor » 28 paź 2015, 20:47

Ja miałem to samo co ty, czyli wydawało mi się że slabo świeci, więc kupiłem nowe żarniki i jest lepiej, choć to nie jest to co "świeży smochud",ale jednak jest poprawa i tak już zostanie do nastepnej Madzi

Ja i Z2
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 cze 2011, 19:19
Posty: 73
Skąd: NL i PL
Auto: GY- była
GH-jest(diesel kombi)

Postprzez Enduro » 28 paź 2015, 22:04

SHY napisał(a):Hej

..wg. informacji na roznych stronach zuzywajace sie zarowki mozna poznac po odmiennym kolorze w jaki swieca...

nie tylko
rowniez poprzez gorsze swiecenie
E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez daras404 » 28 paź 2015, 23:40

Mam podobne wrażenia, choć przebieg niby dużo mniejszy 80kk. Prawa lampa świeciła na różowo, więc od jej wymiany zacząłem. Zastanawiałem się nad zwykłymi palnikami m-ki Osram o temperaturze 4150k które według sklepu mazdaparts są takie same jak montowane seryjnie, lecz wybrałem Osram Xenarc Night Breaker Unlimited o barwie 4350k, więc oczekiwania miałem duże. Co prawda oświetlenie drogi wraz z poboczem bardzo się polepszyło, jednak barwa światła bardziej żółta od zamontowanych m-ki Philips Philips 85122+, której barwa wynosi 4300k – czyli tyle samo. Ca prawda z każdym kilometrem się wypalają i stają się jaśniejsze, ale w sumie szału nie ma. Linia światła niby bardziej ostra, ale to nie to co się spodziewałem. Ustaliłem w f-mie hidretrofit.pl że za regenerację soczewek życzą sobie 280zł. Przy okazji rozważałem zamontowanie u nich świateł LED w środku lampy, ale w związku z brakiem homologacji dałem sobie spokój.
Dla ciekawych cennik
Koszt regeneracji odbłyśników soczewek to 280zł , ringi to +150zł, pasek LED +240zł.
Homologację możemy dodać w formie kalkomanii naniesionej na wewnętrznej stronie klosza.

Zdjęcie nie oddaje różnicy, po lewej staty palnik Philipsa 85122+, po prawej nowy Osram Xenarc Night Breaker Unlimited o barwie 4350k
Załączniki
Prawa po wymienie-1.jpg
2015-10-21 12.34.07 (1059x1280).jpg
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2013, 08:39
Posty: 102 (0/3)
Skąd: pomorskie
Auto: Mazda 6 Kombi, GH 2008, 2,5l /170KM/ Dynamic Sport

Postprzez SHY » 29 paź 2015, 07:55

Przyznam szczerze, ze zmieniajac samochod z takiego z halogenami na taki z ksenonami mialem bardzo duze nadzieje. Caly czas mam w glowie podroze sluzbowe swieza skoda Superb gdzie nie wierzylem swoim oczom jak slicznie moga swiecic ksenony. To byla bajka. Po pierwszej jezdzie moja Mazda.. wrazenia typu "co to ma byc?".
Probowalem obejrzec odblysnik od zewnatrz lampy i o ile daje sie wszystko zobaczyc co jest ponizej zarowki, to miejsca, ktore najbardziej interesuje, czyli powyzej, nic a nic nie widac.
Co do cen regeneracji, to da sie zrobic taniej pod warunkiem, ze sami wymontowujemy lampe, sami ja rozkladamy na czesci pierwsze i sami skladamy spowrotem. Wtedy wychodzi cos kolo 100 za sztuke. Ta cena to cena posrednika, bo czas regeneracji jaki pisza to od 2 do 8 dni, a z tego co sie zorientowalem to nie maluje sie tego na kolanie i przy pomocy farby plakatowej z allegro. Ciekawi mnie czy serwis Mazdy lub panowie regenerujacy sa w stanie poprzez pomiar natezenia swiatla cos powiedziec o stosunku tego co jest z tym co byc powinno.
Patrzac natomiast na zarniki, te niby podrasowane z osrama.. ciekawe czym sie roznia, bo sila natezenia swiatla jest identyczna we wszystkich. Widmo wiadomo, ze inne. Dopatrzylem sie innych zywotnosci, co by sugerowalo, ze te podrasowane jednak sa jakos wysilone.. tylko jak?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2005, 23:16
Posty: 458 (2/2)
Skąd: Gniezno
Auto: Mazda 6 GH 2,2 MZR-CD 163KM

Postprzez daras404 » 29 paź 2015, 08:12

Zamieszczam filmik z porównaniem natężenia światła odbłyśnika zużytego jak i po regeneracji pochodzącego od Mazdy 6. Soczewka wygląda jakby była od naszego modelu. Niestety autor nie podaje po jakim przebiegu była lampa.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 10 lut 2016, 23:07 przez rafałmazda, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawienie linku youtube
Forumowicz
 
Od: 31 sie 2013, 08:39
Posty: 102 (0/3)
Skąd: pomorskie
Auto: Mazda 6 Kombi, GH 2008, 2,5l /170KM/ Dynamic Sport

Postprzez SHY » 29 paź 2015, 08:26

Widzialem ten film wczesniej jednak nie wazne, moim zdaniem jest znalezienie najjasniejszego punktu w calej poswiacie a jak zauwazycie jednorodnosc sily swiecenia calej lampy. Swiatlo pierwszej (zuzytej) koncentruje sie na takim paseczku, natomiast tej prawidlowej na calej oswietlanej powierzchni.
Nie mam do goscia daleko, tylko czy jest on w stanie jakos okreslic zuzycie bez rozbierania lampy. Srednio mnie bawi regeneracja a potem bedzie delikatnie lepiej.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2005, 23:16
Posty: 458 (2/2)
Skąd: Gniezno
Auto: Mazda 6 GH 2,2 MZR-CD 163KM

Postprzez Enduro » 29 paź 2015, 20:06

niestety xenon w mazdzie nie jest zbyt wydajny. :|
wynika to z konstrukcji lampy.
oczywiscie warto zapakowac nowe dobre markowe zarniki lub moze pokusic sie o regeneracje,
na pewno nie zaszkodzi.

pozdr.
E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez SHY » 29 paź 2015, 21:43

Najlepiej byloby zmierzyc natezenie swiatla. Tylko kupowac miernik na jeden raz to troche drogo.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 lut 2005, 23:16
Posty: 458 (2/2)
Skąd: Gniezno
Auto: Mazda 6 GH 2,2 MZR-CD 163KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6