domykanie klapy bagażnika

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez darodk1 » 11 lut 2013, 20:34

Witam , jestem nowy nowy na tym forum , więc może wybaczycie jeśli post jest nie w tym dziale co trzeba.
Moja mazda to 6 diesel TS2 z 2008 r.
Znany jest problem przepalonego micro switcha w tylnej klapie ,który steruję oświetleniem w bagażniku.
U mnie również był ten problem ,więc postanowiłem go wymienić przy próbie zamknięcia klapy z nowym micro switchem coś strzeliło i nie działa mi dociąganie kapy . Mogę tylko zamknąć jak zwyczajny bagażnik .
Czy ktoś miał z tym problem i jaki jest sposób na rozwiązanie tego problemu ???
Początkujący
 
Od: 12 kwi 2012, 10:26
Posty: 9
Skąd: Mullingar ,Ireland
Auto: Mazda CX5 2020 GT SPORT 2.2 150KM

Postprzez rajek » 11 lut 2013, 21:29

A dostales sie do zamka ponownie, jak to tam wyglada? Moze ta biala zapadka co zalacza switch sie zaciela bo nowy switch nie pasuje do konca? Moze cos przy skrecaniu poszlo nie tak?
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2012, 18:24
Posty: 108
Skąd: Szkocja
Auto: M6 Sport 2.0 MZR-CD 2008

Postprzez darodk1 » 11 lut 2013, 22:37

Zdjąłem switch i bez niego też nie działa domykanie. Łapie tak na raz jakby miał zaraz dociągnąć ,ale niestety nic takiego się nie dzieje. Do sterowania tym silniczkiem dochodzą dwie kości biała i czarna. Jak tą
białą odłączę i podłączę to mechanizm zębatkowy się przesuwa w inną pozycję i mogę zamknąć normalnie ,ale bez automatycznego dociągania . Spróbuję w dzień jeszcze ,ale chyba bez rozbierania sie nie obędzie !?? A poza tym to wydaje mi się ,że ta biała zapadka nie naciska switcha tylko ta czarna co przesuwa się zaraz koło niej >
Początkujący
 
Od: 12 kwi 2012, 10:26
Posty: 9
Skąd: Mullingar ,Ireland
Auto: Mazda CX5 2020 GT SPORT 2.2 150KM

Postprzez rajek » 12 lut 2013, 00:20

Biała zapadka czy też ramię przy zamykaniu bagażnika przesuwa się i przyciska switch, sprawdź czy jak zamkniesz bagażnik światło gaśnie. Jeżeli nie to może coś blokuje to ramię i cały mechanizm albo na odwrót mechanizm nie działa i przez to ramię również, jakiś punk zaczepienia będzie. Napisałeś że coś strzelilo, wygląda na to ze cos musiało się dostać w te trybiki i blokuje, no chyba ze cos magicznego zrobiłeś z instalacja przy lutowaniu switcha, wtedy miernik i sprawdzaj kostki przy mechanizmie. Ja nie miałem takich problemów przy wymianie switcha, wiec nic konkretniej nie podpowiem.

Tapatalk 2
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2012, 18:24
Posty: 108
Skąd: Szkocja
Auto: M6 Sport 2.0 MZR-CD 2008

Postprzez darodk1 » 12 lut 2013, 18:42

Dziękuje za odzew i chęć pomocy ! Już poradziłem sobie z problemem . Faktycznie biała dźwigienka naciska na micro switcha ,ale ona jest napędzana taką drugą dzwigienką w czarnym kolorze ,która wchodzi w białą od tyłu . Ta biała odpowiada za domykanie bagażnika i muszą pracować razem . W moim przypadku przy montaż ta czarna dźwigienka wypadła z białej przez co nie działało domykanie. A jako ciekawostkę dodam ,że przy oględzinach zamka znalazłem jeszcze jednego micro switcha z tyłu ,jest identyczny jak ten z przodu sterujący światłem w bagażniku. Rozebrałem przepalony oryginalny switch i muszę stwierdzić,że wewnątrz jest zabezpieczenie w postaci sprężynki przewodzącej prąd,która poprostu się przepala. Nigdy bym nie pomyślał ,że Japońce w ten sposób zabezpieczą obwód przed zwarciem a nie było by prościej bezpiecznik topikowy zainstalować.
Początkujący
 
Od: 12 kwi 2012, 10:26
Posty: 9
Skąd: Mullingar ,Ireland
Auto: Mazda CX5 2020 GT SPORT 2.2 150KM

Postprzez rajek » 12 lut 2013, 20:03

To fajnie ze wszystko dziala juz jak nalezy. Zorientowales sie moze do czego jest ten drugi switch, to ciekawe ze jeszcze jeden taki switch zastosowali :|
pozdr.
Forumowicz
 
Od: 30 mar 2012, 18:24
Posty: 108
Skąd: Szkocja
Auto: M6 Sport 2.0 MZR-CD 2008

Postprzez szczypik » 12 lut 2013, 23:00

darodk1 napisał(a):Dziękuje za odzew i chęć pomocy ! Już poradziłem sobie z problemem . Faktycznie biała dźwigienka naciska na micro switcha ,ale ona jest napędzana taką drugą dzwigienką w czarnym kolorze ,która wchodzi w białą od tyłu . Ta biała odpowiada za domykanie bagażnika i muszą pracować razem . W moim przypadku przy montaż ta czarna dźwigienka wypadła z białej przez co nie działało domykanie. A jako ciekawostkę dodam ,że przy oględzinach zamka znalazłem jeszcze jednego micro switcha z tyłu ,jest identyczny jak ten z przodu sterujący światłem w bagażniku. Rozebrałem przepalony oryginalny switch i muszę stwierdzić,że wewnątrz jest zabezpieczenie w postaci sprężynki przewodzącej prąd,która poprostu się przepala. Nigdy bym nie pomyślał ,że Japońce w ten sposób zabezpieczą obwód przed zwarciem a nie było by prościej bezpiecznik topikowy zainstalować.


Im nie chodzilo oto, aby bylo prosciej to naprawic, im chodzilo o to abys po naprawe wrocil do nich. :)
Forumowicz
 
Od: 11 lis 2011, 02:41
Posty: 35
Skąd: Luton, UK
Auto: Mazda6 ts2, 2003
Mazda 6 Sport, Hatchback, 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6