Automatyczne składanie lusterek

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez ZOOM-ZOOM » 28 lut 2010, 19:23

Witam serdecznie. Zastanawia mnie jedna rzecz. A mianowicie. Czy orientuje się ktoś może czy jest w nowej szóstce taka opcja jak np. w mercedesie ML... Automatyczne składanie lusterek po zamknięciu drzwi z pilota. wiem że w mercedesie można to sobie poustawiać w opcjach komputera. Albo składanie po naciśnięciu guzika w drzwiach albo automatycznie po właczeniu alarmu i zamknięciu drzwi pilotem. Możliwe że można to ustawić w M6 po podpięciu kompa. Sprawdzał ktoś może? Z góry dziękuję za info. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 paź 2008, 22:33
Posty: 47
Skąd: WML
Auto: MAZDA 6 GH 2.0 MZR-CD 103kW/140KM TOP '08r.

Postprzez Kamil » 28 lut 2010, 20:44

Fajny bajer, nie wiem czy można to ustawić, ALE pytałem w ASO w Białymstoku o automatyczne zamykanie (ryglowanie) drzwi po przekroczeniu danej prędkości. Np, w audi a4 (stare... z 98) można było to ustawić poprzez komputer bez problemu. W Mazdzie nie jest to możliwe. Bynajmniej tak twierdzi ASO. Więc myślę że komputerek też nie da rady ustawić składania lusterek skoro nie poradzi sobie z ryglowaniem drzwi. Szkoda bo takie bajerki, mimo że pierdółki, chętnie bym u siebie ustawiał i chętnie za nie płacił.
Kamil
 

Postprzez marzyciel » 28 lut 2010, 21:42

pytałem kiedyś w moim ASO i powiedziano, że nie można. Choć przyznam, że stawiajac nieraz auto wzdłuż ciasnego chodnika, zastanawiam się, czy lepiej jak ktos mi przywali w lusterko, czy lepiej (mniejsze zło) jak porysuje mi blachę od drzwii :) Myśl o lakierowaniu drzwii stresuje mnie jednak bardziej i często traktuję lusterka jako rodzaj osłony blach.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2008, 19:19
Posty: 91
Auto: 6 Sport 2.0 MZR-CD 140 KM 2008

Postprzez LordSeir » 1 mar 2010, 11:02

Ja w momecie kupowania M6 pytalem sie w ASO o automatyczne skladninie lusterek i niestety nie da rady. Jedyne rozwiazanie jakie uzyskalem to wymiane alarmu na inny w ktorym bedzie mozna to ustawic.
Co do automatycznego ryglowania dzwi to tez szkoda ze sie nieda tego ustawic w komputerze M6 :( zostaje nam jedynie ryglowania reczne co powiem szczerze troche tandeta wali jak na tak nowe auto. Moze w nowej wersji lub po lifcie bedzie jakas zmiana.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2010, 00:34
Posty: 65 (1/0)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda 6 GH, MZR-CD 2.2 Sport

Postprzez Tomek6 » 1 mar 2010, 16:03

U mnie z ryglowaniem w ogóle jest coś nie tak, albo ja nie załapałem wszystkiego jak należy. Jak wsiadam do samochodu, odpalam go i rygluję drzwi od środka, to razem z tym ręcznym ryglowaniem uzbraja się alarm, który po chwili zaczyna drzeć japę <oczy> Też tak macie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez D-fens » 21 mar 2010, 18:56

Tomek6 napisał(a):U mnie z ryglowaniem w ogóle jest coś nie tak, albo ja nie załapałem wszystkiego jak należy. Jak wsiadam do samochodu, odpalam go i rygluję drzwi od środka, to razem z tym ręcznym ryglowaniem uzbraja się alarm, który po chwili zaczyna drzeć japę <oczy> Też tak macie?


LoL – niezłe! Miałem tak w Oplu – ale to była kwestia alarmu i pewnie u Ciebie jest to samo. Ja zwykle rygluję drzwi jadąc po obcymi mieście i nic mi nie wyje. Nie wiem jaki mam alarm bo zakładany w Auto Księżyno i nie interesowałem się za bardzo.
Natomiast w kwestii autoryglowania drzwi to może i jest jakiś magiczny sposób. Znowu cofnę się do doświadczeń z Mondeo – tam też firmowo nie było czegoś takiego natomiast odpowiednia kombinacja kluczykiem i ryglowaniem od środka włączało autoryglowanie a powtórzenie operacji wyłączało tą funkcję. Składanie lusterek to zapewne też kwestia alarmu. Szkoda, że nie ma ale w sumie nie przeszkadza mi aż tak bardzo. Wolałbym żeby mi się wycieraczka tylnej szyby włączała przy cofaniu gdy działają przednie.
D-fens himself
Mazda 6 Sport Kombi 2008 2.0 MZR-CD 140 KM w wersji Exclusive.
Wcześniej Mondeo 5d 2002 2.0 TDCI 130 KM
Jeszcze wcześniej Vectra B 1998 1.6 16v
A jeszcze wcześniej MPK, PKS, PKP, TAXI i z buta..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2008, 13:34
Posty: 110 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 GJ Sedan 2.0 benzyna 6MT Snowflake White
Mazda MX-5 NB 1998 1.8

Postprzez krzysiekk38 » 22 mar 2010, 09:20

Witm.W mojej Madzi moge skladac sobie lusterka naciskajac na przycisk od lusterek.Tak na dobra sprawe po wylaczeniu silnika i wyjeciu kluczyka ze stacyjki moge do 20 sekund naciskajac ten przycisk zlozyc lusterczka wyjsc z samochodu i zamknac go z pilota.Wtedy pozostaja zlozone.Po otworzeniu samochodu wlaczam zaplon i naciskam tenze przycisk i lusterka sie rozkladaja.Nie jest to co prawda automatyczne skladanie podczas zamkniecie z pilota ale mozna je zlozyc bez problemu naciskajac przycik.Mialem automatyczne skladanie lusterke w poprzednim samochodzie(peugeot 407)i nie jest to rozwiazanie idealnie szczegolnie w zimie.Nieraz rano musialem sie niezle nagimnastykowac aby najpierw dokladnie usunac snieg i lod z okolic lusterka aby wogole daly rade sie rozlozyc.Mysle ze sterowanie manualne skladaniem tych lusterek jest lepsze.W zimie w zasadzie go nie uzywam szczegolnie gdy zostawiam samochod na noc natomiast w lecie uzywam tej funkcji zawsze.Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2009, 13:03
Posty: 64
Skąd: Bielsko-Biala
Auto: Mazda 6 2,0 MZR-CD 140 KM 2008

Postprzez Tomek6 » 22 mar 2010, 18:14

krzysiekk38 ten guzik mamy wszyscy także żadna nowość ;) aczkolwiek uwaga ze śniegiem i lodem jak najbardziej trafna :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez krzysiekk38 » 23 mar 2010, 08:26

Nigdy nie watpilem w inteligetnosc forumowiczow :) a napewno juz nie Twoja :) Powszechnie jest wiadomo do czego sluzy ten przycisk.Tylko opisalem swoje spostrzeznia i wnioski.
Forumowicz
 
Od: 13 mar 2009, 13:03
Posty: 64
Skąd: Bielsko-Biala
Auto: Mazda 6 2,0 MZR-CD 140 KM 2008

Postprzez Brylec » 19 cze 2011, 19:03

Ja trafiłem na takie rozwiązanie na youtube, niestety nie wiadomo czy jest to fabryczna funkcja składanie lusterek po zamknięciu auta z pilota czy dołożone cuś sprawa dotyczy też automatycznego ryglowania drzwi. To co widziałem i o czym piszę było w Mazdzie 2. Wniosek – jeśli coś takiego może być w niskim modelu to tym bardziej powinno być w wyższych modelach 3/6.
Osobiście chciałbym jeszcze automatyczne domykanie szyb i tak jak pisze kolega D-fens wycieraczkę tylną <prosi>
latam nisko szuram miską ;)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 cze 2010, 18:18
Posty: 26
Auto: MAZDA 3 MPS BL

Postprzez polak900 » 19 cze 2011, 20:40

jak odebrałem samochód, to oferowali mi składanie lusterek oraz ryglowanie w drzwi jako dodatkowa funkcja alarmu, ale nie chciałem dopłacać do interesu. mnie to wystarczy co jest
popieram że w zimie lepiej dobrze oczyścić ze śniegu i lodu okolicę lusterek bo można mieć problem
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2010, 20:00
Posty: 911 (1/2)
Auto: M6 GH 2.0 MZR DISI Ex+
Subaru Legacy 2.0 D MY10

Postprzez Kamil » 19 cze 2011, 22:36

polak900 napisał(a): nie chciałem dopłacać do interesu.

a może pamiętasz ile miałeś dopłacać? a może zdradzisz który serwis Tobie to oferował? Jakiej firmy masz alarm?
Kamil
 

Postprzez bartosz51 » 19 cze 2011, 23:01

Kamil napisał(a): polak900 napisał(a): nie chciałem dopłacać do interesu.


a może pamiętasz ile miałeś dopłacać? a może zdradzisz który serwis Tobie to oferował? Jakiej firmy masz alarm?


Ja się przyłączam z prośbą o odpowiedź na pytania Kamila.
I jeszcze o szczegóły związane z ryglowaniem drzwi, tzn. jak to miało wyglądać – miałeś ryglować ręcznie, a alarm się nie uzbrajał, czy same się miały ryglować i jeśli tak, to kiedy i jaki jest związek tego ryglowania z alarmem bo nie łapię.
Dzięki i pozdro.
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2007, 18:05
Posty: 276 (0/1)

Postprzez glowasiek » 20 cze 2011, 08:28

Co do ryglowania to pewnie ma na mysli ze po odpaleniu silnika drzwi rygluja sie po jakims czasie badz przekroczeniu pewnej predkosci (tak mialem w poprzednim aucie) W mazdzie nie mam tego
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2010, 22:36
Posty: 1675 (3/6)
Skąd: z daleka
Auto: Mazda 6 GH sport

Postprzez polak900 » 20 cze 2011, 15:05

Kamil napisał(a):
polak900 napisał(a): nie chciałem dopłacać do interesu.

a może pamiętasz ile miałeś dopłacać? a może zdradzisz który serwis Tobie to oferował? Jakiej firmy masz alarm?


samochód odbierałem w salonie w Radomiu i pytałem o taką opcję jak składanie lusterek przy zamykaniu
niestety nie pamiętam ile to dokładnie miało kosztować, ale była to cena za wysoka, zresztą jak to w ASO:)
co do alarmu nie powiem jak mam z wiadomych względów
co do ryglowania to chodziło mi o podwójne ryglowanie po załączeniu alarmu
pozdro
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 18 lis 2010, 20:00
Posty: 911 (1/2)
Auto: M6 GH 2.0 MZR DISI Ex+
Subaru Legacy 2.0 D MY10

Postprzez Kamil » 20 cze 2011, 15:13

Mi nie chodzi "jak masz" tylko jakiej firmy. Dziwne że Tobie to oferowali, bo wszędzie mówią że ta opcja nie jest dostępna. Widocznie zależy od producenta alarmu, bo podobno nasz komputer tej komendy nie przyjmuje
Kamil
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6