kupno v6 dylematy

Postprzez cichy82 » 7 sie 2018, 08:53

Czołem,

Ponieważ mam szansę kupienia V6 3.0 poliftowej (GG, 2006, AT) z pewnego źródła, takich kilka pytań...

Ogólnie, auto jeździ bez problemów, nic nie stuka nic nie puka. ostatnie 10 lat jeździł nim mój ojciec więc o ile dla niego przy emeryckiej jeździe było ok, nie znaczy, że dla mnie będzie ok (przesiadka z Accorda Type-r). Z tego co wiem, przez 10 lat jedyne co musiało byc w tej maździe robione to oleje, filtry i klocki/tarcze. Na chwilę obecną ma nastukane 95 tys mil.

Jedyna rzecz jaką zauwazyłem teraz – przy zimnym silniku, przy uruchamianiu słychać jakby coś latało od strony silnika, jakby jakaś taśma się ślizgała. Dziwne, że brzmi to raczej jak coś gumowego więc nie wygląda na rozrząd. Problem słychać wyraźniej przy podniesieniu obrotów, natomiast jak się silnik zagrzeje problem znika i wszystko działa pięknie. Jakieś pomysły?

W związku z powyższym, dziś/jutro planuje zabrać auto na przegląd silnika i pytanie o co jeszcze zapytać? Znalazłem, że współczynnik kompresji powinien wynoscić 10 dla tego auta, natomiast w manualu nic nie ma o ciśnieniu na cylndrach. Ile powinno być?

Co jeszcze sprawdzić i jakie ewentualnie niespodzianki moga mnie czekać? Wyczytałem kilka niepokojących rzeczy na forum:
1. w postach jest, że remont silnika może pochłonąć 2,5,13 tyś. Wolałbym tego uniknąć stąd moje pytania z jakiej strony go jeszcze obejrzeć :)
2. daleko mi do emeryckiej jazdy i na bank od razu pojawi się CAI + wydech Magnaflow. Przy okazji jak rozumiem mam się pozbyć kata i powinno być ok? Coś jeszcze? jest sens inwestować w kolektor czy seryjny+taśma będzie ok?
3. docelowo ma być tutaj LPG. Jakieś ostrzeżenia?

No i ogólnie, powem tak. Auto biorę tanio, ale liczę się z tym, że doprowadzenie go do stanu tip top pochłonie parę tyś, oby tylko dało się to zamknąć w rozsądnych kwotach. Lpg to jakieś 3700, więc jeśli w całości zamknę się w 10-12 (nowe CAI+wydech to jakieś 1000 USD) to byłoby pięknie...

Wszelkie uwagi mile widziane. Jeśli uważacie, że lepiej żebym dał sobie spokój, bo gra nie warta świeczki, to też napiszcie, poszukam czegoś innego :)
Początkujący
 
Od: 5 lut 2014, 18:35
Posty: 4
Skąd: Poznań
Auto: Inny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6