[AJ] Nie wyłącza się wentylator w silniku 3.0 V6

Postprzez matyl » 21 paź 2010, 14:18

Witam, mam problem z wentylatorem. Zaraz jak silnik osiągnie temperaturę roboczą 90 stopni na wskaźniku na desce rozdzielczej to włącza się wentylator i nie chce się wyłączyć. Zwalnia, przyspiesza, nawet jak włącze ogrzewanie na maxa to się nie wyłączy. Po zgaszeniu silnika gasnie,ale po wyjęciu kluczyka ze stacyjki włącza sie znowu i pracuje jakąś minutę. Potem po włożeniu kluczyka z powrotem znowu się rozpędza i zwalnia itd. Sprawdzałem stan płynu chłodzącego i jest ok, silnik się nie przegrzewa, chłodnica jest ciepła czyli termostat działa ok. Mechanik twierdzi że uszkodzony jest czujnik temperatury cieczy chłodzącej i tu pojawia się problem. Tego czujnika nie ma nigdzie w katalogu, ponieważ Mazda 6 3.0 V6 nie wychodziła w Europie tylko w USA. Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi że taki czujnik kosztuje 774zł i że trzeba na niego czekać 2 tygodnie. Ale czujnik do Forda Mondeo ST 220 kosztuje już tylko 80zł i zastanawiam się skąd taka różnica w cenie i czy ten czujnik z Forda by pasował, bo kiedyś czytałem że to takie same silniki. Wiecie może czy ten fordowski by podszedł do Mazdy i co jeszcze ewentualnie może powodować że te wentylatory tak wariują ??
Początkujący
 
Od: 19 paź 2010, 12:40
Posty: 5
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 6 GH 2.0 D

Postprzez Grucha » 21 paź 2010, 14:24

Control Fan Module cena około 25$ w Us , czy pasuje od Forda nie wiem

Pozdr
Grucha
 

Postprzez GILB » 21 paź 2010, 17:43

ja tak miałem
kup tą część o której pisze kristofc,
część z numerem 11 – cena poszła w górę
http://www.trademotion.com/partlocator/ ... atalogid=0
Forumowicz
 
Od: 13 cze 2007, 19:16
Posty: 300
Skąd: RT
Auto: Mazda 6 3.0 V6 GY

Postprzez lukasgr » 21 paź 2010, 19:30

Mogę Ci wysłać mój fan control module na podmiankę i sprawdzenie – wymieniłem w sumie profilaktycznie – swoją drogą zamów sobie nowy bo ten mój z wadliwej serii ale w sumie działał do końca
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2009, 22:00
Posty: 243
Skąd: Bieruń
Auto: Honda Accord 2,2 i-ctdi 2006

Postprzez Grucha » 5 lis 2012, 14:41

I na mnie nadejszła ta wielkopomna chwila – wentylator wesoło śmiga na okragło :|
Tanio nie będzie <lol>

Pozdrawiam
Grucha
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6