Podgrzewanie lusterek – usterka czy standard?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez mz1234 » 20 mar 2016, 12:40

Witam,

Chciałem się podzielić informacjami na temat dziwnego zachowania systemu podgrzewania lusterek w moim aucie.

W zimie zauważyłem 2 niepokojące objawy:
– lewe lusterko nie działa, prawe słabo grzeje (dopiero po 15 minutach, przed wyłączeniem automatycznym, warstewka lodu jest roztopiona, ale lusterko jest całe mokre),
– po włączeniu ogrzewania i zadziałaniu czujnika "martwej strefy", pojawia się komunikat "BSM Malfunction" i układ wyłącza się do czasu ponownego włączenia samochodu.

W trakcie przeglądu, serwis stwierdził, że lewe lusterko nie działa i wymienił mi wkład. Niestety nie zauważyłem poprawy. Podczas likwidacji innej szkody samochód stał w serwisie 3 dni, więc poprosiłem o dokładne przyjrzenie się sprawie. Panowie stwierdzili, że lewe lusterko działa, ale słabiej niż prawe. Ponadto porównywali podobno z inną "szóstką" i w niej działa tak samo.

Czy ktoś z forumowiczów zauważył takie objawy? Czy te lusterka rzeczywiście działają tak słabo (w porównaniu do mojego poprzedniego auta, w którym lód topił się w 5 min. a po piętnastu lusterka były prawie suche)? No i to wyłączanie czujnika BSM podczas, gdy jest włączane ogrzewanie... Macie też tak?

Będę wdzięczny za informacje i pomocne opinie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 sty 2016, 20:48
Posty: 4
Auto: Mazda 6 Sport Kombi, SkyPASSION, SKY-G 2.0 165KM

Postprzez mz1234 » 4 paź 2016, 16:23

Witam,

W końcu się okazało. Miałem problem w wiązkach elektrycznych. Pojawiło się przetarcie, które powodowały zwarcia.

Ciekawe, że nikt na forum się z tym nie spotkał...

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 sty 2016, 20:48
Posty: 4
Auto: Mazda 6 Sport Kombi, SkyPASSION, SKY-G 2.0 165KM

Postprzez KMBak » 5 paź 2016, 13:17

Dzięki za feedback. Może komuś się przyda.
>> Facebook: Konrad >> Forum: Moja obecna Mazda 6 >> Forum: Moja była Mazda 3 Obrazek
Blue inside & red outside!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 12 lis 2011, 13:36
Posty: 3818 (129/80)
Skąd: Wrocław
Auto: Jest: Mazda 6 2.5 Sky-G SkyPassion 2016
Była: Mazda 3 1.6 MZR Kirei 2011

Postprzez manci39 » 14 kwi 2017, 21:36

Dzięki za informację :) na pewno wielu innym osobom przyśpieszy rozwiązanie ewentualnych problemów :) teraz teraz tej elektroniki w samochodach, że najlepiej mieć jakiegoś elektromechanika w rodzinie <rotfl> :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2014, 22:13
Posty: 42 (0/1)
Auto: Mazda 6 kombi GJ (2017) 2.0 benzyna manual
Mazda 2 GJ (2022) 1.5 benzyna automat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6