Nawigacja TomTom Mazda NB1. Czy warto?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez discus » 1 maja 2013, 16:08

OLP napisał(a):3) Informacje o ograniczeniach niedokładne albo nawet wprowadzające w błąd (zwłaszcza prędkość w terenie zabudowanym – notorycznie pokazuje 60 km)


W terenie zabudowanym obowiązuje 60 km/h jako prędkość max a niższe wynikają z ograniczeń i kodeksu ruchu drogowego :D
Forumowicz
 
Od: 11 mar 2013, 12:26
Posty: 95

Postprzez MMM » 3 maja 2013, 17:01

Po tygodniu jeżdżenia po drogach Niemiec, Szwajcarii i Francji stwierdzam co następuje:
1) aktualność tamże jest ok
2) czasem pokazuje dziwne rozwiązania – niekiedy prowadził mnie prawie osiedlowymi dróżkami przez miasta, a innym razem zbyt naokoło i znając te drogi i patrząc na wskazania na drogowskazach wybierałem lepiej
3) wieszanie się – zdarzyło się kilka razy, zwłaszcza po wyjeździe z parkingów podziemnych – pokazywał informację, że GPS nie może znaleźć sygnału, na ogół samo się odwieszało po kilku(nastu) minutach, a raz dopiero po pół godzinie pomogło chyba zatrzymanie na stacji i zgaszenie silnika (nie ma chyba a przydałby się jakiś przycisk reset)
4) mam niewielkie doświadczenie z Automapą – działała chyba lepiej
5) Minus jeszcze taki, że ciężko niekiedy stwierdzić jaką drogę nawigacja wybrała za mnie – tzn wiem jak na mapie chcę jechać, potem patrzę podgląd, który musze oddalić, żeby zobaczyć szerszą perspektywę i po zbyt dużym oddaleniu nie widać siatki dróg i tak nie do końca wiem, czy to jest pożądana przez mnie droga
6) Usługi live działają, ale co do informacji np. o korkach, czy wypadku mam ograniczone zaufanie bo parę razy pokazwała, że jest korek i sugerowała zmianę trasy, ale w jednym przypadku zanim dojechałem do miejsca korka, to on zniknął (więc dobrze, że nie zmieniłem trasy) a ze dwa razy korek nie był aż taki straszny jak sugerowano
7) generalnie 2 tys zł dopłaty to niedużo biorąc pod uwagę niewielki koszt aktualizacji (nie jak w markowych navi gdzie trzeba wydać czasem ponad 1000 zł za aktualizację) fajne jest to, że navi jest na miejscu, nie trzeba wyciągać, podłączać itp.
Generalnie pomimo słabości jestem zadowolony, ale gdyby mnie kosztowała np. 2 – 3 razy więcej to może miałbym inne zdanie.
I tak zawsze uważałem i zdania nie zmieniam, że nawigacja to dodatek i trzeba i tak patrzeć na znaki i mieć ogólne pojęcie przed podróżą jak wygląda trasa, a dobra mapa w schowku zawsze potrzebna.
Forumowicz
 
Od: 5 sie 2005, 08:21
Posty: 61
Skąd: Piła
Auto: M6 SkyEnergy 2,0 AT kombi

Postprzez grzegokow1612 » 8 maja 2013, 08:17

Koledzy jeśli chodzi o nawigację i mapy to po pierwszym darmowym aktualizowaniu wcale nie pojawiła się najnowsza mapa tylko mapa wersji pierwszej czyli np. mieliśmy mapę o numerze 705 to wcale nie aktualizuje sie do numeru 905 tylko do numeru 805 czyli do pierwszej aktualizacji po naszej wersji dopiero po zapłaceniu około 255 zł aktualizacje na rok pobrała się całkowicie nowa mapa ze wszystkimi najnowszymi drogami np droga S5 GNIEZNO-POZNAŃ. ogólnie jestem bardzo zadowolony zawsze myślałem ze AM jest najlepsza i nadal tak myślę ale navi w Mazdzie prawie nie odstaje dużo dodatkowych głosów w języku polskim dużo punktów użyteczności publicznej oraz wszystkie naniesione fotoradary na trasie Bydgoszcz- Gdańsk. jedyny minus to angielskie menu ale można to szybko opanować nawet jak ktoś jest w tej kwestii laikiem.POZDRAWIAM WSZYSTKICH.CHCĘ PODKREŚLIĆ ŻE TO SĄ TYLKO MOJE DOŚWIADCZENIA I NIE WIEM JAK U INNYCH OSÓB Z TĄ AKTUALIZACJĄ.
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2013, 11:19
Posty: 114
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MAZDA 6 (GJ) 2013 SKYPASSION 2.0 165 KM,MT, I-ELOOP NAVI,JASNA SKÓRA,GRAY METEOR

Postprzez HHHRRR » 8 maja 2013, 09:30

Otóż, ja wczoraj przeszedłem procedurę aktualizacji mapy nawigacji za pomocą znajdującej się w programie TomTom Home opcji "Narzędzia/Skorzystaj z gwarancji najnowszych map". Na Forum już chyba o tym było. W ten sposób przysługująca bezpłatnie jednorazowa aktualizacja spowodowała, że zamiast fabrycznej wersji mapy (v875.3844) mam teraz najnowszą (v.905.4786 o rozmiarze pliku instalacyjnego 3014 MB, dlatego sporo to czasu trwało). Wzbogaciłem ją jedynie o dodatkowe głosy po polsku oraz niektóre dodatkowe POI pokazywane graficznie na mapie (np. określone bankomaty i sklepy). Wszystko działa! Plusem są udostępnione spore poprawki (w pliku MapShare), jakie mogą wprowadzać użytkownicy (było ich na mapę Europy ok. 90.000)
Dlatego subskrypcję wykupię dopiero po pojawieniu się jeszcze nowszej wersji mapy :)
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2013, 08:57
Posty: 43
Auto: Mazda 6 2013 2.5
SKYACTIV-G 192KM 6AT
i-ELOOP SkyPassion
(Mazda GJ)

Postprzez glowasiek » 8 maja 2013, 10:24

mapy 9.05 sa najnowszymi mapami na urzadzenia TomTom.
CO do samych map to te cztery cyferki XX.4786 oznaczaja jakie funkcje dana mapa posiada i z jakim navcore (systemem) bedzie wspolpracowala.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2010, 22:36
Posty: 1675 (3/6)
Skąd: z daleka
Auto: Mazda 6 GH sport

Postprzez grzegokow1612 » 8 maja 2013, 10:50

NAWIGACJA. jeśli chodzi o pierwszą aktualizacje gratis takowa jest ale nie pobierze najnowszej mapy tylko pierwszą aktualizację po naszej a wiec jeśli od naszej ostatniej mapy wyszły 3 to pobierze tą pierwszą z brzegu, tak było u mnie(brak głównej nitki Gniezno- Poznań droga S5 teraz takowa już jest) za najnowszą mapę trzeba zapłacić okolo 255 zł na rok 4 aktualizacje, wtedy mamy wersję 905 czy coś podobnego.jeśli chodzi o samą nawigację w 100 % zastępuje mi AM (a jeździłem z nią 5 lat) nie odstaje od niej w jakiś znaczący sposób jeśli chodzi oczywiście o osobówkę.Zastanawiałem się czy wybrać navi fabryczną teraz wiem ze to był bardzo dobry wybór(nawet gdybym musiał dopłacić 2tyś.( swoją dostałem gratis) polecam każdemu.
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2013, 11:19
Posty: 114
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MAZDA 6 (GJ) 2013 SKYPASSION 2.0 165 KM,MT, I-ELOOP NAVI,JASNA SKÓRA,GRAY METEOR

Postprzez HHHRRR » 8 maja 2013, 11:10

grzegokow1612 napisał(a):NAWIGACJA. jeśli chodzi o pierwszą aktualizacje gratis takowa jest ale nie pobierze najnowszej mapy tylko pierwszą aktualizację po naszej


No na ten post odpowiedziałem w miejscu jego pierwotnego zamieszczenia :)
Dlatego powtórzę, według mnie niemożność bezpłatnego zaktualizowania mapy znajdującej się w urządzeniu nawigacyjnym po zakupie, do najnowszej wersji dostępnej mapy ... wynika z pominięcia instalacji w określony sposób (za pomocą znajdującej się w programie TomTom Home opcji "Narzędzia/Skorzystaj z gwarancji najnowszych map").
Pozdrawiam!
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2013, 08:57
Posty: 43
Auto: Mazda 6 2013 2.5
SKYACTIV-G 192KM 6AT
i-ELOOP SkyPassion
(Mazda GJ)

Postprzez grzegokow1612 » 8 maja 2013, 12:35

HHHRRR napisał(a):(za pomocą znajdującej się w programie TomTom Home opcji "Narzędzia/Skorzystaj z gwarancji najnowszych map")

kolego właśnie tak zrobiłem i niestety ściągnęła sie ale nie najnowsza mapa nie było drogi S5 no chyba ze od 2 tyg weszła nowa mapa bo po ściągnięciu nowej jest już ta droga tylko ze za to zaplacilem ale w żadnym wypadku nad tym nie ubolewam przecież to nie zginie a za jakis czas znowu wyjdzie nowa aktualizacja za ktorą i tak musiałbym zapłacic.Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 31 sty 2013, 11:19
Posty: 114
Skąd: Bydgoszcz
Auto: MAZDA 6 (GJ) 2013 SKYPASSION 2.0 165 KM,MT, I-ELOOP NAVI,JASNA SKÓRA,GRAY METEOR

Postprzez HHHRRR » 8 maja 2013, 13:06

No to jaka jest różnica w numerach wersji mapy oferowanej jako jednokrotna bezpłatna aktualizacja, a najnowsza mapa po zakupie subskrypcji?
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2013, 08:57
Posty: 43
Auto: Mazda 6 2013 2.5
SKYACTIV-G 192KM 6AT
i-ELOOP SkyPassion
(Mazda GJ)

Postprzez Marcinii » 8 maja 2013, 14:57

Koledzy już pisali, że w niektórych samochodach nie dało się zaktualizować map do najnowszej wersji po mailu do Tom Tom naprawiali sprawę.
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2013, 07:24
Posty: 196 (0/1)
Auto: Mazda 6, 2.0 165KM, 2013

Postprzez robi007 » 8 maja 2013, 21:00

Potwierdzam najnowsza mapa ma numer 905, więc jeżeli takiej nie macie piszcie do tomtoma i napewno wam pomogą.
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2008, 21:40
Posty: 39
Auto: M6, '08, 2.0MZR, Exclusiv Plus
M6 '12, 2.0GJ 165KM, Skypassion, red soul, white skin, navi

Postprzez HHHRRR » 9 maja 2013, 00:08

glowasiek napisał(a): te cztery cyferki XX.4786 oznaczaja jakie funkcje dana mapa posiada i z jakim navcore (systemem) bedzie wspolpracowala.


Czy masz dane, co te 4 cyferki w różnych konfiguracjach oznaczają?!
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2013, 08:57
Posty: 43
Auto: Mazda 6 2013 2.5
SKYACTIV-G 192KM 6AT
i-ELOOP SkyPassion
(Mazda GJ)

Postprzez Wojtek » 9 maja 2013, 06:14

HHHRRR napisał(a):co te 4 cyferki w różnych konfiguracjach oznaczają?!

krotko... charakteryzuja one wlasciwosci Mapy.

Zwyklemu uzytkownikowi nie sa one potrzebne, poniewaz aktualizujac mapy (w programie TomTom Home) dostaniecie tylko dostep do map wspolpracujacych z waszym wrzadzeniam...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez mwolanski » 14 maja 2013, 17:33

Witam,

znalazlem instrukcje montazowe do mojej nawigacji.

Part no:
GHY9 79 EZXA (LHD)
GJY7 79 EZX (RHD)

Szukalem wzmianki dotyczacej instalacji karty SIM i nie znalazlem.

Moze to oznaczac, ze Mazda posiadala rozne modele nawigacji przeznaczone na rozne kraje. MImo iz wszystkie mialy to samo oprogramowanie pozwalajace na uzywanie uslug Live m.in Live Search – Google, to nie wszystkie moduly sa wyposazone w mozliwosc posiadania karty sim.

W ustawieniach / informacjach, mozna wejsc w zakladke sieci i widac ze karty sim nie ma. NIe da sie jej tez nigdzie wlozyc bo nawet w instrukcji montazowej serwisu takiej informacji nie ma.

Wiec w celu aktywacji uslug Live, juz nie wystarczy wlaczenie modemu, i przebywanie w kraju w ktorym ta usluga jest mozliwa, bo i tak bez karty sim nic nie zrobimy.

Dodam, ze uslugi Traffic, dzialaja u mnie bez tej karty, ale informacje o korkach sa rozpowszechniane droga radiowa (RDS-TMC) i nie wymagaja podlaczenia z internetem.

Ktos ma moze inne doswiadczenie dotyczace tej nawigacji?
Obrazek
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 29 kwi 2013, 13:18
Posty: 8
Skąd: Göteborg / Szwecja
Auto: Mazda 6 Wagon SkyActive 165Hk Vision 2.0 automat 2012/13

Postprzez Marcinii » 14 maja 2013, 20:06

Otrzymał może już ktoś iPad'a?
Forumowicz
 
Od: 17 lut 2013, 07:24
Posty: 196 (0/1)
Auto: Mazda 6, 2.0 165KM, 2013

Postprzez Leszkowy » 6 cze 2013, 11:08

Czy ktoś z szanownych posiadaczy nowej M6 GJ może mi podpowiedzieć co powinienem otrzymać od Dealera przy wydaniu wozu odnośnie nawigacji TOMTOM ? Nie wiem: np. indywidualną nazwę użytkownika, pin/hasło etc.... abym zarządzać/aktualizować ją w przyszłości.
Pozdr.
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2012, 12:32
Posty: 90 (0/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GJ 2.0 Skyactiv-G 165KM i-ELOOP MT SkyPASSION. Soul Red.
Sedan.

Postprzez szwagier44 » 6 cze 2013, 11:21

Nic nie potrzebujesz, wystarczy że będziesz miał kartę SD z nawigacją (standardowo włożona do czytnika po lewej od kierownicy).
Przy pierwszej aktualizacji rejestrujesz tą kartę SD na siebie. Do aktualizacji i rejestracji wykorzystujesz oprogramowanie TomTom Home.
Początkujący
 
Od: 9 maja 2013, 09:51
Posty: 21
Auto: Mazda 6 GJ SkyENERGY, 2.0 165KM, 2012

Postprzez Leszkowy » 7 cze 2013, 08:23

PODZIĘKOWAŁ papa
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2012, 12:32
Posty: 90 (0/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GJ 2.0 Skyactiv-G 165KM i-ELOOP MT SkyPASSION. Soul Red.
Sedan.

Postprzez Leszkowy » 17 cze 2013, 08:11

robi007 napisał(a):Potwierdzam najnowsza mapa ma numer 905, .


Już jest 910.4960 .
Ale nie mam odniesienia ile jakich dróg przybyło.

Tak na marginesie czy w TT do NB1 jest możliwość wyboru typu trasy np. szybka, krótka, optymalna itp ? Tak jak jest to np. w Automapie.
Z celami przez ..... to zauważyłem.
Forumowicz
 
Od: 28 gru 2012, 12:32
Posty: 90 (0/2)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GJ 2.0 Skyactiv-G 165KM i-ELOOP MT SkyPASSION. Soul Red.
Sedan.

Postprzez netcoding » 24 cze 2013, 16:42

Jaki obszar nawigacji TomTom jest wgrany? Cała EU? Czy tylko kilka krajów? Czy jest Chorwacja? Czy ktoś na tej nawigacji wyjeżdżał gdzieś dalej? :) Można jej zaufać? Czy lepiej dodatkowo wziąć jakaś inną?
Tworzenie stron www, CMS – zapraszam http://www.netcoding.pl
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2010, 18:37
Posty: 34

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6