(GJ) MZD Connect – problemy z językiem i shufflem

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez PanGrog » 25 kwi 2018, 21:30

Od 5 miesięcy jestem całkiem szczęśliwym posiadaczem Mazdy 6 (GJ).
Do pełni szczęścia brakuje mi tylko sensownie działającego systemu MZD Connect.
Po ostatnim update oprogramowania najnowszej wersji (w serwisie) – 59.00.502 EU N zaczęły dziać się dziwne rzeczy:

1. Zmiana języka z angielskiego na polski nie ma wpływu na głos lektora w nawigacji (zawsze jest angielski). Nie jest to może jakimś dużym problemem, ale sugeruje że coś jest nie tak. Jestem prawie pewien, że poprzednio wszystkie komunikaty wypowiadane były po polsku.

2. Shuffle – pod USB podpiętego mam pendrive'a ze sporą kolekcją muzyki. Lubię czasem korzystać z tej opcji, kiedy nie mam pomysłu czego posłuchać. Od chwili update'u poprawność działania opcji shuffle jest conajmniej dyskusyjna.
Po pierwsze – nie zawsze udaje się ją włączyć i mam wrażenie, że działa tylko w momencie kiedy włączony jest również Repeat Album.
Po drugie sam dobór utworów/wykonawców wygląda na zupełnie nierandomowy. Player potrafi odegrac 2-3 kawałki z tego samego albumu, przełączyć się następnie na wykonawcę zbliżonego tematycznie, po czym w następnym utworze puścić znowu utwór w pierwszej płyty. Nie jest to zbieg okoliczności – ta sytuacja powtarza się za każdym razem. Zachowanie sugeruje, że włączona jest przez cały czas opcja More Like This/Więcej podobnych (oczywiście nie jest, a na ekranie nie widnieje ten napis).
Co więcej, kiedy włączę tę opcję, nie jestem już w stanie jej wyłączyć przez.

Próbowałem już resetu do ustawień fabrycznych z menu oraz resetu przez back+nav+mute
Czy ktoś jeszcze ma takie problemy na tej wersji softu ? Czy mam dobijać się do serwisu ? Oni raczej nie są w stanie zrobić tam nic więcej niż ponowny flash systemu ?
Początkujący
 
Od: 25 kwi 2018, 21:11
Posty: 1
Auto: Mazda 6

Postprzez Janusz626 » 25 maja 2018, 17:19

Jeśli chodzi o lektora, to może ustaw ponownie głos ma polski ale w następnym komunikacie ustaw na NIE. Będzie nawet smsy czytać po polsku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 wrz 2007, 15:14
Posty: 1880 (49/17)
Skąd: PTR
Auto: Mazda 6 2.0 Sky-G 2017 SkyPassion

Postprzez hoof » 25 wrz 2018, 14:06

Podepnę się pod temat. Przejrzałem całe ustawienie MZD i nigdzie nie znalazłem zmiany języka wypowiadanego tekstu. Non stop jest EN. Całe MZD mam po polsku. Gdzie jest to ustawienie do zmiany języka?
Początkujący
 
Od: 31 maja 2012, 21:37
Posty: 11
Auto: 323F 1,5 98'
5 2.0 CR 2010

Postprzez Majkiti » 27 lis 2019, 12:58

Podbijam temat, ktos pomoże ?
Początkujący
 
Od: 28 paź 2019, 13:32
Posty: 3
Auto: Mazda 3, 2.0 165 KM Benzyna, 2016r.

Postprzez Tiegor » 13 wrz 2023, 07:39

Widzę datę ale może komuś jeszcze pomogę. Wchodzisz w ustawienia jezyka i po wybraniu polskiego wyskakuje komunikat żeby zmienić ekran na polski ale dźwięk po angielsku. Oznaczamy wtedy NIE. Nawigacja, sms i wszystko inne czyta po polsku. U mnie z jakimś wschodnim akcentem :)
Początkujący
 
Od: 30 lip 2023, 16:27
Posty: 3
Auto: Mazda6 2.0 165km 2018

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6