czy bedzie działał TCS po instalacji przełącznika

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez kixi4 » 5 sty 2010, 10:01

Nie powinien nawalić, ale najlepiej sprawdź to miernikiem pomiędzy poszczególnymi pinami czy coś się zmienia po przyciśnięciu i przytrzymaniu przycisku... są tam chyba cztery piny, masa i + na podświetlenie i kolejne dwa od sterowania DSC..
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2009, 22:14
Posty: 107
Skąd: kalisz
Auto: Mazda5 Sport 2.3i 166KM A/T 2006

Postprzez Sławeko » 5 sty 2010, 11:58

Rozebrałem ten przycisk – są 4 piny. Podświetlenie działa a DSC nie. Wyczyściłem i nic. Budowa tego przycisku jest bardzo prosta więc obawiam się, ze to coś innego. Tylko co?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2009, 18:47
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda 6 GY 2.0i 141 KM Ex '03

Postprzez kixi4 » 5 sty 2010, 18:07

A nie ma żadnego błedu? Może spróbuj najpierw odkręcić kleme minusowa z akumulatora i po kilku minutach podpiąć od nowa żeby skasować komputer...
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2009, 22:14
Posty: 107
Skąd: kalisz
Auto: Mazda5 Sport 2.3i 166KM A/T 2006

Postprzez syberek1 » 5 sty 2010, 19:07

chyba nie skasujesz kompa jak po odpięciu klemy nie przytrzymasz ok 30 sek hamulca
Wyrzucam smutek, zostawiam pamięć o nich
Twarze z przeszłości, duchy, których nie chcę wygonić
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 16:32
Posty: 130
Skąd: starachowice
Auto: Mazda 6 Mzr-cd 2.0 2003r 136KM

Postprzez Sławeko » 6 sty 2010, 13:14

Reset nic nie dał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2009, 18:47
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda 6 GY 2.0i 141 KM Ex '03

Postprzez brii » 6 sty 2010, 14:26

Sławeko napisał(a):Chyba nie ma takiej opcji. TCS to skomplikowany system z komputerami i czujnikami

TCS korzysta z czujników ABSu a steruje wszystkim przy pomocy ECU silnika – nie ma żadnego dodatkowego osprzętu do TCS – to opcja programowa, podobnie jak tempomat.
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez syberek1 » 6 sty 2010, 17:10

nie rozumiem po co ciągle się zastanawiać :P nie lepiej załatwić włącznik i podpiąć ??:D
Wyrzucam smutek, zostawiam pamięć o nich
Twarze z przeszłości, duchy, których nie chcę wygonić
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 kwi 2007, 16:32
Posty: 130
Skąd: starachowice
Auto: Mazda 6 Mzr-cd 2.0 2003r 136KM

Postprzez brii » 6 sty 2010, 17:38

Pewnie trzeba jeszcze shakować firmware w samochodzie ;)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez Sławeko » 6 sty 2010, 18:03

syberek1 napisał(a):nie rozumiem po co ciągle się zastanawiać :P nie lepiej załatwić włącznik i podpiąć ??:D

...... a może kupić nowy samochód??......
A tak na poważnie to przycisk jest niewinny. I 50 zł w kieszeni:)
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lut 2009, 18:47
Posty: 29
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda 6 GY 2.0i 141 KM Ex '03

Postprzez Mariusz1977 » 19 lut 2010, 20:49

Sławeko napisał(a):...... a może kupić nowy samochód??......
A tak na poważnie to przycisk jest niewinny. I 50 zł w kieszeni:)

Co było skopane, że nie działał u Ciebie system DSC/TCS?
Można zrobić update komputera w Madzi aby działał któryś z tych systemów?
Czasem trudniej niż przyznać się do własnych błędów jest je pojąć.

Oddam za przysłowiowego zeta zamykany pojemnik na napoje w tunel do M6
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 maja 2009, 18:58
Posty: 90 (0/1)
Skąd: Marki
Auto: M6 GY 2.0citd '05

Postprzez krzych » 19 lut 2010, 20:54

Zaraz, zaraz... z tego co ja slyszalem to _jest_ dodatkowa "plytka" czy cus ktora odpowiada za DSC/TCS (aq moze tylko za DSC? ale raczej chyba oba) wiec to nie tylko soft... bo sie podobno komus usmazyla :P ALe pewnosci nie mam czy dobrze zrozumialem wypowiedz :P

[edit] Hm, a wlasciwie to nie wiem... moze nie? Juz zglupialem od nadmiaru informacji :D Ale obilo mi sie cos takiego o ucho, to na pewno ;P
Zaufany warsztat: www.mazvagtech.pl
Z władzą nie polemizuję – i tak zawsze ma rację.
Mapy EU wschodnia i zachodnia 2010r do oryginalnej nawigacji Mazdy po liftingu
Najniższe notowane spalanie 5.2L, średnie 8L, maksymalne 12L.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez daniel2505 » 19 lut 2010, 22:59

Mariusz1977 napisał(a):
Sławeko napisał(a):...... a może kupić nowy samochód??......
A tak na poważnie to przycisk jest niewinny. I 50 zł w kieszeni:)

Co było skopane, że nie działał u Ciebie system DSC/TCS?
Można zrobić update komputera w Madzi aby działał któryś z tych systemów?



Co do DSC to szczerze wątpię, jest tam kupa dodatkowych czujników: ustalających położenie auta wzdłóż osi pionowej, czujniki skrętu kierownicy, czujniki prędkości obrotowej kół, moduł pozwalajcy systemowi "dusić" silnik itd. A co do TCS to to kto wie, w sumie na zdrowy chłopski rozum to prędkość obrotową kół można określić na podstawie czujników ABS, tylko co będzie elementem wykonawczym ewentualnie przyhamowującym koło <glupek2> Myślę jednak że nie bez powodu te systemy kosztują sporo $$$ przy zakupie auta i do golasa raczej producent nie dokładałby drogich elementów systemu nie dając tylko wyłącznika. Poza tym bardzo się dziwie że są mazdy diesel z momentem 320 i więcej NM bez TCS, sam nie mam tego systemu i nieraz buksuje kołami prubując szybko ruszyć na mokrej nawierzchni.
Mazda 6 z pewnością jest najprzystojniejszym, a byc może i najlepiej prowadzącym się czterodrzwiowym sedanem klasy średniej dostępnym na rynku...
Jeremy Clarkson "Nie zatrzymasz mnie"

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2009, 07:58
Posty: 101
Skąd: Radom
Auto: Mazda 6 2.0 CITD 121KM+AMH BOX

Postprzez dragul » 24 lut 2010, 21:48

Cymer napisał(a):Witam jestem także szcześliwym posiadaczem Mazdy 6 kombi w dieslu i nie mam TCS i DSC. Zastanawiam się czy jest możliwość "dołożenia"do "maleńkiej" tych jakże udogodniających jazdę funkcji ??
Czy ktoś może orientuje się czy można no i koszt takowej przeróbki <jelen>
Pozdrawiam
Cymer

witam.sprawdzalem w aso w szczecinie koszt montazu dsc 1000zl + elementy tzn: sterownik modułu dsc + okablowanie,
przełącznik i konfiguracja całości.koszt elementow nie znany kazał mi zalatwic na własna ręke najlepiej uzywane ,bo z nowymi czesciami jest to nieoplacalne.pozdrawiam
dragul
 

Postprzez Enduro » 24 lut 2010, 22:18

kixi4 napisał(a): nie wiem czy będzię działała kontrolka niskiego poziomu płynu spryskiwaczy gdyż jeszcze jej nie podłączyłem..

nie, ale przy pomocy zworki mozna ja uaktywnic
i jest to b. dobrze juz na forum opisane
temat sam zalozylem, ale inny , sprytniejsci doszli do celu...
poszukaj i poczytaj
pozdr.
Enduro
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Enduro » 24 lut 2010, 22:22

syberek1 napisał(a):nie rozumiem po co ciągle się zastanawiać :P nie lepiej załatwić włącznik i podpiąć ??:D

tez to popieram,
ale dla pewnosci sprawdz pod uchwytem na napoje czy jest tam sensor...
jesli jest, to jest szansa
jesli nie to moze byc trudno..
pozdr
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez daniel2505 » 25 lut 2010, 16:31

Enduro jesteś chyba najlepiej zorientowany jak ugryźć temat, nurtuje jak uaktywnić chociaż TCS a jeśli da sę i DSC to byla by bajka. Jak wyglada ten sensor pod uchwytem na napoje?????
Edit: No i chyba lipa. Właśnie sprawdzałem pod uchwytem, dochodzą tam dwie wtyczki czarna i biała i nie ma nic wyglądającego na sensor. <glupek2>
Mazda 6 z pewnością jest najprzystojniejszym, a byc może i najlepiej prowadzącym się czterodrzwiowym sedanem klasy średniej dostępnym na rynku...
Jeremy Clarkson "Nie zatrzymasz mnie"

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 lip 2009, 07:58
Posty: 101
Skąd: Radom
Auto: Mazda 6 2.0 CITD 121KM+AMH BOX

Postprzez Enduro » 25 lut 2010, 17:02

daniel2505 napisał(a):Enduro jesteś chyba najlepiej zorientowany jak ugryźć temat, nurtuje jak uaktywnić chociaż TCS a jeśli da sę i DSC to byla by bajka. Jak wyglada ten sensor pod uchwytem na napoje?????
Edit: No i chyba lipa. Właśnie sprawdzałem pod uchwytem, dochodzą tam dwie wtyczki czarna i biała i nie ma nic wyglądającego na sensor. <glupek2>

nie mialem okazji robic takiej przerobki,
ale logicznie myslac:
jesli PCM jest w kazdym aucie no te potrzebne czujniki ABS-u, instalacja itp..
to jesli by tak sprobowac podczepic klawisz i ten czujnik, bo kostka jest!
to kto wie?
moze dopisze ktos cos sensownego, z tych co sa tu weteranami na forum
lub maja dostep do VCM-a...
no bo ja to prywatny, szary czlowiek jestem
i do tego z dorobkiem trzech banow,
a ostatni 11-dniow z reki Pit-a i Fivopaca czy jak mu tam...
ale czas wyjanienia jego nadychodzi -i to duzymi krokami , bo Spot blisko!
pozdr.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Enduro » 25 lut 2010, 21:13

Sławeko napisał(a):No sprawdziłem wtyczkę-niby wszystko ok. A jest możliwość że nawalił przełącznik DSC OFF?

Nooo.
szansa jest zawsze, a jego to najprościej sprawdzić można przy pomocy miernika..
pozdr.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez mac83 » 14 sty 2015, 23:28

Witam serdecznie.
Panowie, odgrzeje temat, bo widzę żę umarł. Mazda 6 polift. Szukałem info i nic nie znalazłem, więc szarpnąłem budżet domowy i zakupiłem czujnik przyspieszenia bocznego (ten pod uchwytem na napoje), przełącznik DSC miałem w spadku... Podłączyłem wszystko i ... nic :( .
Więc zastanawiam się co by jeszcze można dołożyć/uaktywnić.
Na pewno kolejną rzeczą którą sprawdzić bym musiał to czy mam "standardowo" czujnik kąta skrętu w kierownicy. Wiem z doświadczenia że w MB A-klasie taki czujnik jest razem z taśmą w kolumnie kierowniczej.
no i pytanie czy faktycznie trzeba jeszcze jakiś dodatkowy moduł sterujący cz to kwestia aktywacji czegoś w PCM??
Fajnie by było gdyby się udało :) Może jakaś burza mózgów??

Może by podpiąć forscana w wersji z DSC i zobaczyć czy wyskoczą jakieś dodatkowe moduły do diagnostyki?
Początkujący
 
Od: 2 wrz 2014, 16:57
Posty: 17
Skąd: Warszawa/Ustroń
Auto: Mazda 6 GH Sport, 2,5 B 170KM, 2009r.
Była:
Mazda 6 GG, 2.0 LF-DE, 2006, 147 KM

Postprzez matthies » 14 sty 2015, 23:32

DSC i TCS to nie są tylko włączniki. Jeśłi ich nie było, to samymi włącznikami tego nie uaktywnisz. No albo ja źle zrozumiałem twój wpis :P
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6