Szarpanie przy ruszaniu – wadliwe działanie sprzęgła

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez magicadm » 12 wrz 2008, 23:28

manu napisał(a):koszt wymiany mały nie będzie

aaaaaaaaa no bo Ty masz:
CiTD

:D
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Andrzej19 » 11 paź 2008, 09:37

Witam. Jestem od 3 tygodni właścicielem Mazdy 6 2004/2000ccm/benzyna i przy okazji ciężko działającego sprzęgła. Po przeglądnięciu tematu na forum sam zanurkowałem pod maskę auta i pod deskę rozdzielczą. Stwierdziłem, że sprężyna powrotna pedału sprzęgła przy swoim specyficznym kształcie jest twarda jak resor od Stara. Wydaje mi się, że po wymianie na miększą sprzęgło powinno działać lżej. Czy ktoś próbował takiej operacji? W mojej ocenie tor sprzęgła ze słabszą sprężyną powinien pracować całkiem poprawnie.
Andrzej19
 

Postprzez magicadm » 11 paź 2008, 09:56

Andrzej19 napisał(a):Wydaje mi się, że po wymianie na miększą sprzęgło powinno działać lżej

Najprościej sprawdzić, jak zmieni się sytuacja po wyjęciu sprężyny – oczywiście na postoju i zgaszonym silniku :)
Ciekawy trop. Choć większość sugeruje wyciąganie skrzyni :)
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Andrzej19 » 11 paź 2008, 10:11

To było by zbyt piękne – na postoju? A tak serio – dojście do sprężyny jest paskudne i najpierw chciałbym przedyskutować temat na forum, zanim norobię sobie roboty na cały dzień.
Andrzej19
 

Postprzez magicadm » 11 paź 2008, 10:34

Andrzej19 napisał(a):To było by zbyt piękne – na postoju?

Dokładnie ta sama siła co w czase jazdy:) Tylko nic nie zepsujesz

Andrzej19 napisał(a):najpierw chciałbym przedyskutować temat na forum, zanim norobię sobie roboty na cały dzień.

Zawsze musi być ktoś pierwszy :D
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Jaksa » 11 paź 2008, 21:39

Andrzej19 napisał(a): Czy ktoś próbował takiej operacji
Tak , ratuje wymiana kompletu ( tarcza ,docisk,łozysko op. tylko oryginalne ) robiliśmy tę operację w kilku szostkach ( w tym mojej LF ) pedał pracuje miękko i nic nie szarpie....
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Postprzez Andrzej19 » 13 gru 2008, 11:08

Kłaniam się wszystkim forumowiczom. Po kilku miesiącach znalazłem czas, aby zakończyć temat sprężyny sprzęgła: Specyficzny kształt sprężyny spowodowany jest sposobem jej działania. W pierwszej fazie nacisku na pedał sprzęgła, sprężyna działa jak sprężyna powrotna pedału ( stwarza opór ). Po przekroczeniu fazy rozsprzęglenia, jej charakterystyka zmienia się. Od tego momentu sprężyna pomaga dociskać pedał do podłogi, pomagając utrzymać rozsprzęglenie. Ta charakterystyka jej pracy wymusza kształt i wielkość sprężyny – co osobiście sprawdziłem. A tak na marginesie, myślę że przełożenie pompy sprzęgła – skok tłoka/siła nacisku – jest kosztem skoku pedału sprzęgła (mały) bardzo niekorzystne i dlatego trzeba dużej siły do rozsprzęglenia. Pozdrawiam – Andrzej
Andrzej19
 

Postprzez kiluch » 30 sie 2009, 12:19

Riki napisał(a):pavlos wg. ASO w szóstkach PO liftingu problem ten już nie występuje :)


Riki ja niestety mam ten problem w moim po liftingowym aucie. Wiec problem pozostaje.
kiluch
 

Postprzez Bany » 30 sie 2009, 16:43

magicadm napisał(a):Czekam na L3

w L3 jest ten sam problem.... :(
FG2 K20 + Fujita CAI + MagnaFlow CatBack
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2006, 17:12
Posty: 29
Skąd: Warszawa
Auto: 6 GG L3 – sprzedane
FG2 K20 – obecnie

Postprzez vgw » 8 wrz 2009, 07:49

A co moze być powodem efektu "trrrr" przy zmianie biegu w momencie puszczenia sprzegla (szczegolnie gdy jest troszke za malo gazu) ? Efekt ten obserwuje juz od dluzszego czasu. Dziekuje za odpowiedzi :)
Początkujący
 
Od: 8 cze 2009, 17:38
Posty: 21
Skąd: Walbrzych
Auto: Mazda 6

Postprzez ptaku » 8 wrz 2009, 19:53

powodem jest twarda okładzina sprzęgła...
o ile to
vgw napisał(a):"trrrr"

to szarpanie przy ruszaniu...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2006, 21:06
Posty: 384 (2/0)
Skąd: Doncaster/Sosnowiec
Auto: Mazda 6 2.5 Sport

Postprzez vgw » 8 wrz 2009, 21:59

Wlasnie efekt dzwiekowy podobny do "trrrrrrr" i lekkie szarpniecie wtedy da sie odczuc ! Jesli to okladzina to ok ..uffff
Początkujący
 
Od: 8 cze 2009, 17:38
Posty: 21
Skąd: Walbrzych
Auto: Mazda 6

Postprzez sonsieno » 24 wrz 2009, 22:02

Ja w swoim samochodzie zauważyłem ostatnio że przy naciskaniu pedału sprzęgła (nawet delikatnym) czuć takie lekkie pulsowanie które przy ruszaniu czy zmianie biegów w trasie odczuwa się jako takie hmmm... "hrobotanie". Silnik trochę zaczyna też drżeć przy puszczaniu sprzęgła. W czym może tkwić problem?? :\
Forumowicz
 
Od: 13 sie 2009, 10:20
Posty: 118
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 5 2007r. 2.0 benzyna

Postprzez Enduro » 24 wrz 2009, 23:20

kończy się tzw. dwumas,
sprzęgło!

E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Westhub » 25 wrz 2009, 07:57

a moje problemy ze sprzeglem sie skonczyly...ukradli mi mazde w Dublinie.
Obrazek>Mazda 6 L8 MZR

Obrazek>Irmscher i500
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2004, 15:31
Posty: 35
Skąd: Sankt Moritz/Engadin/CH
Auto: Irmscher i500, Mazda 6

Postprzez Enduro » 25 wrz 2009, 12:24

Westhub napisał(a):a moje problemy ze sprzeglem sie skonczyly...ukradli mi mazde w Dublinie.

z tym uszkodzonym sprzeglem?
ale jaja....
pozdr
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez s4v4g3 » 28 wrz 2009, 09:44

Witam kolegów, widzę, że nie tylko ja mam taki problemik:)
Chociaż może i mój jest ciut inny... mi szarpie tylko wtedy jak za szybko puszcze sprzęgło – wtedy jest szarpnięcie i taki stuk na skrzyni. Ale jak ciut dłużej przytrzymam sprzęgło – dosłownie sekundę to wsio jest ok.

P.S. mam pytanie odnośnie gwarancji – czy moje autko – 2004 rok (mam je od miesiąca) jest jeszcze na gwarancji? Czy mogę spokojnie podjechać do ASO (Wrocław) i bez obaw o koszta dać im samochodzik ? Chce sprawdzić czy rozrząd był wymieniony itp.

Pozdro dla wszystkich
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2009, 00:11
Posty: 392 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: CX-9 Signature 2018r.

Postprzez Enduro » 28 wrz 2009, 14:21

s4v4g3 napisał(a):Witam kolegów, widzę, że nie tylko ja mam taki problemik:)
Chociaż może i mój jest ciut inny... mi szarpie tylko wtedy jak za szybko puszcze sprzęgło – wtedy jest szarpnięcie i taki stuk na skrzyni. Ale jak ciut dłużej przytrzymam sprzęgło – dosłownie sekundę to wsio jest ok.

P.S. mam pytanie odnośnie gwarancji – czy moje autko – 2004 rok (mam je od miesiąca) jest jeszcze na gwarancji? Czy mogę spokojnie podjechać do ASO (Wrocław) i bez obaw o koszta dać im samochodzik ? Chce sprawdzić czy rozrząd był wymieniony itp.

Pozdro dla wszystkich

obawz powinnienes miec zawsze
bo mogą sprytnie stwierdzić że to wina użytkownika
a wg. mnie to sprzęgło jest lekko uszkodzone
i przez ten poslizg wytłumiasz to szarpanie, które wynika z luzów
ale to wg. mnie!
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Riki » 28 wrz 2009, 14:37

Westhub napisał(a):.ukradli mi mazde w Dublinie.


współczuję.... :|

ale.. jest pocieszający jest fakt, że kradną już 1.8 więc może znajomemu też z******* i będzie święty spokój hahaha

Riki napisał(a):Riki ja niestety mam ten problem w moim po liftingowym aucie. Wiec problem pozostaje.


Ano... są różne przypadki ale być może i po F/L problem nadal występuje... :( robisz kpl i po problemie (koszta są.. niestety.)
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 21:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez s4v4g3 » 28 wrz 2009, 14:42

Enduro napisał(a):
s4v4g3 napisał(a):Witam kolegów, widzę, że nie tylko ja mam taki problemik:)
Chociaż może i mój jest ciut inny... mi szarpie tylko wtedy jak za szybko puszcze sprzęgło – wtedy jest szarpnięcie i taki stuk na skrzyni. Ale jak ciut dłużej przytrzymam sprzęgło – dosłownie sekundę to wsio jest ok.

P.S. mam pytanie odnośnie gwarancji – czy moje autko – 2004 rok (mam je od miesiąca) jest jeszcze na gwarancji? Czy mogę spokojnie podjechać do ASO (Wrocław) i bez obaw o koszta dać im samochodzik ? Chce sprawdzić czy rozrząd był wymieniony itp.

Pozdro dla wszystkich

obawz powinnienes miec zawsze
bo mogą sprytnie stwierdzić że to wina użytkownika
a wg. mnie to sprzęgło jest lekko uszkodzone
i przez ten poslizg wytłumiasz to szarpanie, które wynika z luzów
ale to wg. mnie!
E.



Może i się mylę, ale jak jechał mazdą mój teść i wujek to im nie szarpało <killer>
Ja jestem przyzwyczajony do benzyniaków + gaz. To mój pierwszy dieselek więc może po prostu potrzebuje ciut czasu ;) OBY!!! <jelen>
A co do ASO – jeśli jednak ta skrzynia jest uszkodzona, to czy gwarancja jeszcze obejmuje naprawę? Auto podkreślam 2004 rok :|
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2009, 00:11
Posty: 392 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: CX-9 Signature 2018r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6