Wspomaganie kierownicy – problemy. Wymiana płynu str. 9 oraz 13

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez milek87 » 14 mar 2016, 18:44

Witam
Jestem nowy ale pisze mam nadzieje w temacie
A czy coś się stało jak wykręciłem całkowicie Śrubę odpowietrznika przy pompie od wspomagania ?
Chodzi mi czy jest obojętne jak ją wkręcę .

Sorrki za pewnie głupie pytanie.
milek87
 

Postprzez herbata4 » 28 wrz 2016, 20:20

Witam,

problemy z tym układem ciągną się u mnie już od ponad roku.
Najpierw była to nieszczęsna rurka aluminiowa. Mój nr VIN nie obejmował akcji serwisowej. Została zespawana. Niestety po tym zabiegu, przez około 3 dni, wspomaganie działało jak należy tylko przy obrotach silnika powyżej 2000 obr/min. Odpowietrzałem ale nic to nie pomogło. Po 3 dniach problem ustąpił samoistnie. Do tej pory nie wiem czym był spowodowany. Następnie okazało się, że do wymiany/regeneracji jest przekładnia kierownicza (maglownica). Ciekło z niej jak z sita. Wymieniłem na zregenerowaną. W międzyczasie ponownie rozszczelniła się aluminiowa rurka tuż obok wcześniejszego spawu...
Aktualnie oprócz rozszczelnienia aluminiowej rurki mam dwa problemy.
1. Nawet przy niewielkim skręcie słychać dźwięk skrzypienia jakby tarła guma o gumę. Mechanik twierdzi, że to wahacze ale na razie nie zagraża to bezpieczeństwu więc mogę jeździć.
2. Zdarza się, że wspomaganie na krótki czas (5-10 sekund) się wyłącza podczas jazdy. To już jest bardzo niebezpieczne.
Zaznaczę, że pompa nie wydaje z siebie żadnych niepokojących dźwięków, a płyn jest regularnie uzupełniany.

Macie pomysł czym może być spowodowana ta druga usterka?
Początkujący
 
Od: 21 lis 2013, 20:36
Posty: 9
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 6 2003 kombi 2.0, 141 KM

Postprzez sloniupl » 28 sty 2017, 01:18

Chce dolać oleju do wspomagania i mam dwa pytania:
1. Czy mogę dolać oleju do już istniejącego w układzie (nie wiem jaki bo niedawno kupiłem madzie)?
2. Czy taki olej może być (Motul Dextron III)?
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6663569463
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2016, 23:19
Posty: 244 (11/3)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 PB 2007

Postprzez sloniupl » 6 lut 2017, 01:34

Dla pewności i spokoju kupiłem MAZDA ATF III 1L w mazparts.pl :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lis 2016, 23:19
Posty: 244 (11/3)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 PB 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6