Głośniejszy dźwięk podczas wciskania sprzęgła – czy to dwumas do wymiany?

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez xannymommy » 14 kwi 2018, 22:55

Cześć,

z racji iż moja mazda pod rejestracją, po poprzednim właścicielu, posiada 'mazdaspeed.pl', postanowiłem tutaj zadać pytanie.
Samochód to 2.0 kombi w dieslu, 143 po chipie na +/– 170, 280k przebiegu.
Załóżmy, że pedał sprzęgła od zera do full wciśnięcia podzielony jest na cztery części, 0-1/4, 2/4, 3/4, 4/4 – max. No to na odcinku 2/4 i 3/4 moje sprzęgło wydaje bardzo głośny dźwięk. Przy lekkim i maksymalnym wciśnięciu tego dźwięku nie ma.
Nie wiem jak ten dźwięk opisać, z racji iż jestem amechaniczną osobą, ale nagrałem film:

https://drive.google.com/file/d/1YrYK_6 ... Ivkyx/view

Mechanik powiedział, że do wymiany dwumas. Jednak postanowiłem tutaj się upewnić, czy to nie jakaś wada 'wrodzona' mazdy, ogólnie specjalistów tego modelu. Nie ukrywam, że koszt wymiany jest duży, i mimo, że samochód jakąś tam wartość ma, to i tak planowałem w tym roku go zmienić, więc teraz mam ogromny dylemat co z tym fantem zrobić (w przypadku jeżeli to dwumas).

Czy mój mechanik ma rację?

Dodam, że wykonywałem wszelkie 'internetowe' testowanie, typu wrzucenie 6 biegu i od 1000RPM gaz w podłogę – żadnych skoków, płynne przejście do obrotów turbiny a potem strzał mocy. Nic w aucie nie telepie, nie ma problemów ze zmianą biegów, nie ma problemów z ruszaniem, nie ma w sumie żadnego problemu poza tym dźwiękiem.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2018, 22:42
Posty: 1
Auto: Mazda 6 2.0 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6