Problem ze wrzucaniem biegów, sprzęgło nie odbija

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Lopez117 » 1 sie 2017, 16:10

Witam wszystkich, od około roku mam problem ze sprzęgłem. Mianowicie:
1. Gdy odpalam silnik przy niższej temperaturze, sprzęgło oraz biegi chodzą bez problemu.
2. Po odpaleniu nagrzanego samochodu pojawia się duży opór przy wbijaniu jedynki oraz wstecznego.
3. Przy ruszaniu sprzęgło zostaje w połowie skoku, muszę je " odciągać " butem od spodu, sporadycznie pojawia się to przy zmianie na dwójkę, przy wyższych biegach problem nie występuje.
4. Jeśli silnik jest rozgrzany lub muszę wachlować jedynką w korku, to podczas wciskania pedału sprzęgła ten skrzypi jak drzwi od starej szafy.
5. Przy wciśniętym sprzęgle do połowy słychać cichy stukot dobiegający z silnika, zaś przy wciśniętym sprzęgle do końca słychać cichy świergot.

Dodam tylko, że przy przyspieszaniu nie ma żadnych problemów, jest płynne i dynamiczne a słyszałem że przy zużytym kole 2masowym są problemy.
Płyn hamulcowy został wymieniony w tym roku, nie zaobserwowałem poprawy.
Jakieś pomysły co to może być ?
Początkujący
 
Od: 23 lis 2016, 20:50
Posty: 8 (0/1)
Auto: Mazda 6 GY 2.0 MZR-CD 136 km 03r.

Postprzez Grzyby » 16 wrz 2017, 11:22

Na bank wysprzęglik i/lub sparciały przewód gumowy od sprzęgła (brak powrotu pedału)
Ale stukot to już mało fajny objaw. Sprzęgło do roboty.
Możliwe że koło 2M jest ok.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6