Jak odkręcić górne mocowanie amortyzatora ?

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez scorpion10 » 5 mar 2017, 13:28

Witam ! Chcę wymienić tylne amortyzatory w mojej M6 GG 2006r benzyna 2.0 liftback. Czy jest możliwość odkręcenia górnego mocowania amortyzatora nie korzystając z Kanału czy też windy ale mając tylko zwykły lewarek do podnoszenia ? Może ma ktoś fotkę albo jakiś opis jak to zrobić. Tak normalnie patrząc to dostęp do tej górnej nakrętki uchwytu jest bardzo ciężki, chyba że na kanale sytuacja by wyglądała inaczej ? Rozumiem że przy tej wymianie nie trzeba jakoś spinać sprężyn przed wyjęciem amora, raczej nie grozi im jakiś ostry wypad ??? Sprawa pilna bo nie wiem czy zaczynać wymiane czy też zostawić, bo na jutro sprzęt musi być sprawny.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lis 2014, 00:01
Posty: 40
Skąd: Sufczyn k/o Tarnowa
Auto: Mazda 6 2.5 GL Skypassion Biała Perła 2017

Postprzez Greg88 » 22 mar 2017, 12:33

Pewnie już dawno po wymianie ale napisze dla innych na forum, że z samym lewarkiem bez kanału czy podnośnika będzie trudno. U siebie wymieniałem na kanale i dobra przestrzeń na wykręcenie i wyciągnięcie amorka był bardzo przydatna. Z tego co pamiętam górna część amortyzatora mocowana jest na 3 śruby 15 i problemu z wykręceniem nie było. Jedynie wyciągnięcie amorka wymagało "znalezienia" miejsca którym wyjdzie ale ręczę słowem że niczego z zawieszenia nie trzeba odkręcać żeby wylazł. Sprężyny zostawiasz w spokoju.
Avatar użytkownika
 
Od: 25 mar 2015, 09:23
Posty: 282 (16/9)
Skąd: Częstochowa
Auto: Mazda 6 GG 2002 2.3 MZR 166 KM

Postprzez tqr_us » 23 mar 2017, 08:01

Jezeli chcesz odkrecic poduche od amora to musisz go najpierw wyjąć,zacznij od widelek na amoze i wachaczu na koncu odkrecasz amoz z gory,a przedtem wbijesz klina w uchwyt widelek proponuje zrobic to po wykreceniu dolnej sruby.potrzebne ci beda jeszcze sciagacze do sprężyn i wygiety lkucz coby go w poduche mozna wsadzic,wszystko mozna pod blokiem ogarnąć,wymieniamy parami ,a nie ze jedna poduche wymienisz drugiej nie
Forumowicz
 
Od: 16 sie 2016, 23:15
Posty: 249 (4/3)
Skąd: Islandia/kef.Podlasie
Auto: 2.3L AT MZR 07 Aspec

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6