Stuki przy hamowaniu

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez DominK » 9 wrz 2013, 09:03

Witam
Od jakiegoś tygodnia coś zaczęło stukać w lewym tylnym kole przy hamowaniu. Co dziwne, te stuki pojawiają się od prędkości 40-50km/h do zatrzymania auta. Hamując nawet od 120 jest cisza, prędkość spada do 50 i stuki się pojawiają. Przy bardzo delikatnym hamowaniu stuków nie ma, przy gwałtownym też nie. Tarcze i klocki wymienione ok 10tys km temu. Jadąc po nierównościach nic nie tłucze. Co najpierw sprawdzić, co to może być?
Początkujący
 
Od: 22 maja 2012, 21:27
Posty: 5
Skąd: Kutno
Auto: Mazda 6 GH 2.0 MZR 2008

Postprzez Mazda-san » 12 wrz 2013, 22:37

Na początek zdemontuj klocki i złóż z powrotem upewniając sie ze wszystko jest założone jak trzeba. Zwroc uwage na wszelkiego rodzaju spężyny i blaszki rozpierające bo to głownie one odpowiedzialen sa za to zeby nic nie stukalo i pukalo...
Mazda-san
 

Postprzez SebZab » 31 maja 2016, 09:45

Mam rytmiczne stukanie podczas hamowania w lewym przednim kole.
Dzieje się to tylko wtedy gdy na dworze jest ciepło lub samochód jest po dłuższej jeździe.
Jak jest zimno to stukania nie ma...

Klocki hamulcowe nowe (Kashiyama), prowadnice przesmarowane smarem miedzianym.

Nie wiem już gdzie szukać przyczyny. Rozbierałem ten zacisk hamulcowy kilka razy, ale nie widzę niczego zepsutego.

Może ktoś pomoże ?

ps. pół roku temu w tym kole wymieniałem łożysko, ale to raczej nie ma wpływu na stukanie podczas hamowania.
Początkujący
 
Od: 9 paź 2015, 10:32
Posty: 13
Auto: Mazda 6 2006
2.3i 16V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6