Mazda 6 2.0 benzyna 2004r oznaczenie silnika

Postprzez dargeo » 18 paź 2016, 20:20

Bardzo proszę znawców tematu o pomoc w kwestii oznaczenia silnika do mojej mazdy 6.
kilka dni temu poszły spaliny przez korek wlewu oleju i w związku z tym podjąłem decyzję o wymianie silnika (bardziej opłacalne). I tu zaczynają się moje problemy. Powiedziano mi, że oznaczenie silnika jest na bloku silnika pod kolektorem wydechowym – jest tam napisane: 2.0L RF 4M5G S015 FF, ale podobno jest to oznaczenie odlewu bloku silnika. W związku z tym udałem się do przedstawicielstwa Mazdy i tam podano mi, że na podstawie VIN posiadam silnik LF 423939 108kW 147 (należy dodać w tym miejscu, że w dowodzie rejestracyjnym wpisane jest 104kW), ale tego silnika nigdzie nie mogę znaleźć. Samochód wstawiłem do mechanika, który twierdzi że również nie wie jakie jest oznaczenie silnika gdyż jest zamazane (chodzi o oznaczenie pod przepustnicą). Błagam, jeśli ktoś wie jaki to silnik jest w mojej madzi to proszę o info. Pozdrawiam Dargeo.

Dopisano 19 paź 2016, 18:06:

Proszę Moderatora o przeniesienie wątku do działu "Silniki Benzynowe (L8 / LF / L3)"
Początkujący
 
Od: 1 wrz 2014, 12:29
Posty: 12
Auto: Mazda 6 LF
2.0i 16V 141km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6