Odgłosy spod maski

Postprzez loki77 » 27 paź 2008, 16:27

A co to jest ta pompa servo i do czego ona służy?
Początkujący
 
Od: 18 cze 2008, 22:19
Posty: 8
Skąd: WŁODAWA
Auto: Mazda 6

Postprzez magicadm » 27 paź 2008, 16:55

loki77 napisał(a):A co to jest ta pompa servo i do czego ona służy?

To pompa wspomagająca np układ kierowniczy lub hamulcowy.
Lepiej 5 minut później niż 50 lat za wcześnie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2004, 02:28
Posty: 3117 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: M6 L8 zbyt słabe by się zepsuć

Postprzez Ukman » 2 lis 2008, 17:07

Mam takie pytanie ostatnio slysze takie dziwne buczenie z okolic zaworu scv , alternatora . Nie mam pojecia co to moze byc ale zaczelo mnie to niepokoic . Buczenie slychac przy obrotach ok 700-1000 po dodaniu gazu nie nasila sie . jest to dos glosne i denerwujace nagram to i wrzuce zebyscie mogli posluchac.
pozdr
Avatar użytkownika
 
Od: 9 lip 2008, 21:01
Posty: 579
Skąd: Wawa/Northampton
Auto: Mazda 6 Ts2 SL

Postprzez Enduro » 2 lis 2008, 21:09

Ukman napisał(a):Mam takie pytanie ostatnio slysze takie dziwne buczenie z okolic zaworu scv , alternatora .

moze to byc pasekalternatora/klimy, ktory jak jest juz troche stary i twardy wydaje niekiedy dziwne odglosy,
aby go niepotrzebnie kupowac ..
mozesz go zdjac i odpalic motor bez niego,
i jesli to buczenie zniknie:
to tam nalezy szuakc przyczyny...
moze lozyska na napinaczu( a te mozna je samo wymienic za ok 20-30 pln bez kpl. rolki!)
powodzenia
E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez loki7878 » 4 lis 2008, 17:42

Ukman napisał(a):Buczenie slychac przy obrotach ok 700-1000 po dodaniu gazu nie nasila sie . jest to dos glosne i denerwujace nagram to i wrzuce zebyscie mogli posluchac.


Wrzuc to ja porownam ze swoim. U mnie z kolei slychac szum i chrupanie, ale tylko na zimnym silniku np. po nocy i jak jest zimno na dworze. Po jakis 15-20 min. cichnie.

Enduro napisał(a):moze to byc pasekalternatora/klimy, ktory jak jest juz troche stary i twardy wydaje niekiedy dziwne odglosy,
aby go niepotrzebnie kupowac ..
mozesz go zdjac i odpalic motor bez niego,


a jak odpale bez niego a problem jest z lozyskami na napinaczu to bedzie slychac? Chyba nie...?

Pytam bo u mnie szum brzmi jakby faktycznie lozyska padaly, ale ktos jeszcze powiedzial mi, ze to moze byc alternator. No i nie wiem...
Pozdr.
LOKI
Początkujący
 
Od: 15 sie 2008, 15:57
Posty: 18
Skąd: PL-Warszawa/UK-Tunbridge Wells
Auto: MAZDA 6 2.0 benzynka 2007

Postprzez Enduro » 4 lis 2008, 18:05

loki7878 napisał(a):a jak odpale bez niego a problem jest z lozyskami na napinaczu to bedzie slychac?Pytam bo u mnie szum brzmi jakby lozyska padaly, ale ktos powiedzial mi, ze to alternator.


jak zdejmiesz pasek i odpalisz motor=bez buczenia!!!
to wiesz wtedy, ze jest ono powiazane
z: paskiem, napinaczem- rolkami, alternatorem lub klima.
i tam wtedy nalezy tam szkac
i po kolei eliminowac, az do skutku....
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez muzyk » 26 lis 2008, 17:31

Ja tez aprops dziwnego dzwieku. Dochodzi on przy rozrzadzie. Jak zapalam rano to slychac jakby trzaski przez ok 2 min i stopniowo ustaja. potem jest dobrze. Niedawno wymienialem rozrzad ale wydaje mi sie ze to bylo tez przed wymiana tylko ciszej...Pompy nie wymienialem. Nie wiem czy to cos z rozrzadem.lozysko albo rozrusznik(kreci bardzo dobrze)
Bede wdzieczny za podpowiedzi
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2008, 22:20
Posty: 48
Skąd: Tamworth UK
Auto: Mazda cx7 2.2 2010

Postprzez Enduro » 26 lis 2008, 21:43

muzyk napisał(a):...dziwnego dzwieku. Dochodzi on przy rozrzadzie. Jak zapalam rano to slychac jakby trzaski przez ok 2 min i stopniowo ustaja. potem jest dobrze......wymienialem rozrzad ale wydaje mi sie ze to bylo tez przed wymiana tylko ciszej...


wszystkim z tym paskudnym stukiem proponuje aby zdjeli kapę plastikową od paska rozrządu
jest ona przykręcona chyba 6 srubkami M6
( jedna lub dwie są dosc trudno dostępne)
i sprawdzli jak napięty jest pasek,
bo moze byc tak, ze napinacz jest w mizernym stanie
i nie napina jak trzeba!
a wtedy pasek puka i wydaj takie odglosy...
i jak przeskoczy lub się zerwie......
nie daj Boże!
do kolegi "GreGM":
a ta flaszka... oby nie byla z sokiem pomidorowym!
pozdr.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez GreGM » 27 lis 2008, 15:13

Enduro napisał(a):wszystkim z tym paskudnym stukiem proponuje aby zdjeli kapę plastikową od paska rozrządu
jest ona przykręcona chyba 6 srubkami M6
( jedna lub dwie są dosc trudno dostępne)
i sprawdzli jak napięty jest pasek,
bo moze byc tak, ze napinacz jest w mizernym stanie
i nie napina jak trzeba!
a wtedy pasek puka i wydaj takie odglosy...
i jak przeskoczy lub się zerwie......
nie daj Boże!
do kolegi "GreGM":
a ta flaszka... oby nie byla z sokiem pomidorowym!
pozdr.
E.


Możliwe, że to od rozrządu, ale jak to sugerowałem rok temu to wszyscy pisali, że nie, bo inaczej auto by źle jeździło (gorsze przyspieszenie etc.), a ja nic takiego nie zaobserwowalem. Napinacz mam oryginalny wymieniany razem z paskiem rozrządu.

Pytanie tylko, dlaczego po paru minutach odgłos ustaje?

Albo dlaczego w lecie jak jest wyższa temperatura otoczenia jest to dużo mniej słyszalne? (czasami wcale)
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2007, 16:07
Posty: 32
Skąd: Będzin
Auto: Mazda 6 '09 GH R2AA 185KM

Postprzez Navar » 30 lis 2008, 18:37

Witam. Jakiś czas temu kupiłem mazde 6 2004 rok 136 kM. Ostatnio mym uszom objawił się dziwny dźwięk dający się słyszeć raz przy starcie a to po wyłączeniu samochodu. Konkretyzując, brzmi to jakby do rury przyłożyć suszarke. Dźwięk po kilku chwila się gubi. Ostatni przy zmianie oleju przy okazji odpalania auta też się pojawił a że miałem możliwość spojrzeć pod auto okazało się że to powietrze jest wypuszczane jakąś gumową rurą. oczywiście wszystko jest tam wykończone więc nie ma mowy o tym, by było tam coś urwane. Nie wiem czy się tym przejmować, bo raz jest a raz nie. Poza tym chętnie się dowiem co to w ogóle tam jest.
pozdrawiam
Navar
 

Postprzez Enduro » 30 lis 2008, 18:47

Navar napisał(a):Ostatnio mym uszom objawił się dziwny dźwięk dający się słyszeć raz przy starcie a to po wyłączeniu samochodu. Konkretyzując, brzmi to jakby do rury przyłożyć suszarke. Dźwięk po kilku chwila się gubi. Ostatni przy zmianie oleju przy okazji odpalania auta też się pojawił a że miałem możliwość spojrzeć pod auto okazało się że to powietrze jest wypuszczane jakąś gumową rurą.

Webasto!
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez kula » 13 sty 2009, 23:40

witam jestem tu nowy mam podobny problem tylko ze mi dżwieczy w okolicy paska klinowego tak jakby jakies łozysko było zepsute jak dodaje gazu dżwiek idzie wraz z nim,boje sie ze to cos powaznego a do domu mam 700km.niewiem co robic?!pomóżcie!mam mazde 6.2003r przebieg 90000
kula
 

Postprzez Enduro » 14 sty 2009, 19:06

poszukaj warsztatu gdzies tam w okolicy
aby stwierdzic co jest nie tak!
jakby nie bylo awaria na autostradzie bedzie jeszcze drozsza!
powodz.
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez kula » 15 sty 2009, 18:53

dzieki , zaczynam szukac warsztatu,a moze ktos z was zna jakiegos mechanika w okolicy moss,oslo?
kula
 

Postprzez KOZIK » 4 lis 2009, 15:06

WITAM JETEM TU ŚWIERZY MOJE 2.0 CITD GŁOŚNO I NIESTABILNIE PRACUJE PRZY NISKICH TEMP.OK. 2-3 MIN.PO ZAPUSZCZENIU MOTORU.CZY TO NORMALNE,CZY COŚ DO KITU?TO MOJA PIERWSZA MAZDA I PIERWSZY DIESEL W ŻYCIU
KOZIK
 

Postprzez awium » 10 paź 2010, 14:42

a mi ciagle nie daje spokoju taki odlos gdy zatrzymam sie i wysiadam z samochodu to slysze taki glosny odglos jakby cos ciagle sie krecilo i ocieralo tak delikatnie ale glosno po jakims czasie tak jakby to wychamowywalo bo ustaje i nie wiem co to jest (nie mam webasto) i mam nadzieje ze to nie jest kolo dwumasowe? slysze to od strony kierowcy
Ostatnio edytowano 10 paź 2010, 14:47 przez awium, łącznie edytowano 2 razy
Początkujący
 
Od: 21 lip 2009, 22:40
Posty: 27
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 6 hatchback r.2002
MZR-CD 136KM

Postprzez maselek » 10 paź 2010, 14:45

awium napisał(a):(nie mam webasto)

Masz tylko pewnie o tym nie wiesz że masz :P
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 kwi 2008, 20:51
Posty: 523 (1/2)
Skąd: E£K
Auto: M6' GH 2.0 Pb

Postprzez awium » 10 paź 2010, 14:46

maselek napisał(a):
awium napisał(a):(nie mam webasto)

Masz tylko pewnie o tym nie wiesz że masz :P


skoro mam to jak moge umyslnie tym sterowac sobie? np wylaczyc i sprawdzic czy sytuacja sie dalej powtarza? jakis wyswietlacz powinien byc albo cos?
Początkujący
 
Od: 21 lip 2009, 22:40
Posty: 27
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 6 hatchback r.2002
MZR-CD 136KM

Postprzez maromarcin » 10 paź 2010, 14:58

te huczenie to dogrzewacz silnika – wlancza siejak teperatura na zewnatrz spada pnizej 5-7 stopni, i wylancza sie jak silnik osiagnie wlasciwa temperature, – takze tak ma byc

a ze po wylaczeniu silnika jeszcze tez slychac to i ustaje – to normalna rzecz – poprostu wypala sie reszta paliwa

sprawcie to jak w dzien temeratura jest powyzej 10 stpni to to sie wam nie zalaczy

pozatym przy chodzacym dogrzewaniu spalanie sie zwieksza, ale silnik szybciej alpie temperature
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lip 2010, 11:50
Posty: 83
Skąd: OLSZTYN
Auto: Mazda 6 2.0 CD 136KM Sport Combi

Postprzez awium » 10 paź 2010, 15:02

ale mi to sie wlancza caly rok, tak kojarze ze nawet w lato kiedy jest po 30stopni
Początkujący
 
Od: 21 lip 2009, 22:40
Posty: 27
Skąd: Śląsk
Auto: Mazda 6 hatchback r.2002
MZR-CD 136KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6