Wentylatory chłodnicy i klima nie działa

Postprzez sorand » 9 lip 2021, 10:12

Witam,
Czy może ktoś podpowie co może być przyczyną lub gdzie szukać.
Otóż nie działa klimatyzacja oraz oba wentylatory chłodnicy.
Bezpieczniki są ok, przekaźniki sprawdziłem tez ok. Gdy zmostkuję przekaźniki to wentylatory działają, klima tez złącza.
Gdzie szukać przyczyny?
Czujnik, sterownik?
Gdzieś znalazłem w internecie coś takiego jak panel sterowania (czarna kostka z trzema złączami) i nie wiem gdzie coś takiego jest w moim aucie.
Czy może odpowiadać za to termostat? Po przejechaniu 20 km dolna rura od chłodnicy jest ciepła, co oznacza że obieg działa.
Gdzie szukać usterki?

Gdzie znajdę Moduł sterownik wentylatorów?
Załączniki
modul.jpg
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2012, 18:40
Posty: 42
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda6 2.0 CITD 2003r 121KM RF5C

Postprzez paweledi1234 » 13 lip 2021, 23:09

zostaw w spokoju przekaźniki !!! nic nie podłaczaj żadnego prądu !!! na przekaźniki
sterownik wentylatorów w gy jest w głównym komputerze jeżeli rozwaliłeś komputer to troszę zabulisz za naprawę
wentylatory w gy załączają się przy 108 i drugi gdzieś 110 stopni

Dopisano 13 lip 2021, 22:11:

W twoim może być przy chłodnicy od strony atrapy – grilla
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2021, 22:47
Posty: 38

Postprzez sorand » 14 lip 2021, 10:44

Nie wiem czy GY jest inaczej jak w GG?
Ja mam GG.
Szukam tylko gdzie zlokalizować ten moduł. Przy chłodnicy mam dwa czujniki, każdy podpięty pojedynczą wtyczką. To czujniki raczej a nie sterownik.
Dlatego szukam tylko odpowiedzi gdzie znajdę ten sterownik.
A przekaźniki (nie są mi obce z racji wykształcenia) sprawdzałem po to by mieć pewność, że wentylatory działają i Klima też.
Forumowicz
 
Od: 7 lis 2012, 18:40
Posty: 42
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda6 2.0 CITD 2003r 121KM RF5C

Postprzez paweledi1234 » 14 lip 2021, 13:23

To jeżeli jest to czujnik temperatury ten przy chłodnicy to sterowanie masz w centralnym komputerze niestety
Kiedyś się bawiłem przekaźnikami podałem na pięcie nie w tą stronę i rozwaliłem komputerek naprawa 1000 zł :Możesz podłączyć elm i sprawdzać temperaturę jeżeli dojdzie do 108 -115 i się wentylatory nie załączą to komputer na warsztat
ja robiłem w najlepszym zakładzie tj. piaseczno koło warszawy Jan Grabowski możesz też tam zadzwonić i porozmaiwać gdyż twój jest rfj5 mój rfj7 może być róznica
dodatkowo pan zapytał się czy zrobić opcję pracy wentylatorów po zgaszeniu samochodu gdyż niektóre tak mają ale sobie to darowałem
Forumowicz
 
Od: 13 lip 2021, 22:47
Posty: 38

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6