Problem z ogrzewaniem kabiny

Postprzez polcraft » 2 mar 2018, 21:37

Witam,

wiem że podobne wątki już były na forum ale niestety żaden nie rozwiązuje mojego problemu.

Sprawa wygląda tak, że:
– uszczelka pod głowicą nowa,
– rozrząd cały nowy łącznie z pompą wody,
– układ odpowietrzony,
– poziom płynu ok
– nagrzewnica drożna
– wskazówka temp. silnika stoi na środku

a powietrze z przez wloty centralne leci ledwie ciepłe a nie jak kiedyś gorące mimo rozgrzanego silnika, sterowania ustawionego na ręczne oraz ustawienia 29st. (nawet jak obieg jest ustawiony na wewnętrzny)

Zauważyłem że przewody przy nagrzewnicy do których można sięgnąć ręką po wyjęciu schowka są: dolny gorący że się dotknąć nie da a górny ciepły ale prawie letni. Przy wyższych obrotach powietrze jest trochę cieplejsze ale niewiele. Skoro nagrzewnica jest drożna to czy może coś jeszcze blokować przepływ przez nagrzewnicę? Może jakiś zawór? Czy webasto może blokować przepływ? Czy możecie sprawdzić jak to u Was jest? Z góry dzięki za pomoc


ps. chcę odpiąć wąż odpływowy od nagrzewnicy i zrobić bypas wężem ogrodowym z nagrzewnicy bezpośrednio do chłodnicy i sprawdzić jakie temperatury króćców przy nagrzewnicy będą wtedy. Może coś w bloku silnika jest przytkane? Tylko nie wiem czy to będzie bezpieczne dla silnika?
Początkujący
 
Od: 21 gru 2008, 23:42
Posty: 14
Skąd: Biała Podlaska
Auto: Mazda 6 GH 2011 2.2 163KM kombi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6